Skocz do zawartości

Pomoc w zakupie e38, jaki silnik,porady, opinie, porównania


michalastercity

Rekomendowane odpowiedzi

Legendy jakie powstały wokół M73 są nie do pobicia :lol: "Mechanicy" którzy do 5 nie potrafią zliczyć widząc za dużo cylindrów wprowadzili mnożnik roboczogodziny x12. W praktyce nie jest tak źle. Nie ma się co zastanawiać jak ktoś szuka auta dla hobby, na weekendy. Porównując moc M62 i M73 nikt tak na prawdę nie patrzy na najważniesze czuli moment obrotowy! Nm są niedocenioną jednostką wypartą przez Konie Mechaniczne. M73 ma 490KM i to dzięki tak dużemu momentowi obrotowemu ten silnik tak dobrze jedzie.

A poza tym porównywanie V8 do V12 to trochę dziwne porównanie. To są różne jednostki. Różnie brzmią różnie pracują. Są plusy i minusy każdego z tych silników. W E38 jest spory wybór jednostek napędowych. Każdy wybierze coś dla siebie :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mi ogólnie V8 pasuje, chociaż czasami myślę, że przydał by się kompresor ;) Co do momentu to, żeby to zrozumieć wystarczy prześledzić wzór na obliczanie tej wartości. Najbardziej ogólnikowo można powiedzieć, że moc odpowiada za prędkość maksymalną, a moment za sposób (czas) jej osiągania :)
E39 530dA lata, E38 740iA zapier... :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A powiedzcie mi jak z kosztami utrzymania 728i? Bo boje się, że na inną może mnie nie być stać jeśli chodzi o zakup. Czy jest znaczna różnica pomiędzy R6 w 7er, a V8?

Tak przy okazji co sądzicie o tej

http://allegro.pl/show_item.php?item=5114770117

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Omijałbym szerokim łukiem... Musisz mieć meeega farta żeby w tej cenie kupić coś do jazdy.

Foak Polisz Góvvnerment End Loł :]

Średnie spalanie w cyklu mieszanym: 10,1L Pb/11,8L LPG / 100 km


Moje autko: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=151&t=245534

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Szanowni Koledzy,

Co jakiś czas wraca do mnie myśl i marzenie o e38.

Obecnie druga już e39 530d.

Auto bardzo wdzięczne, wymaga troche wkładu finansowego co jakiś czas, ale nie oszukujmy się, to nie są nowe auta...

a jak czytam o nowych, to coraz bardziej skłaniam się do zakupu e38.

Proszę podpowiedzcie jaki silnik brać pod uwagę. Podkreślam że obecnie już drugie M57 z którego jestem zadowolony, ale osprzęt jednak co jakiś czas siada.Pompy, wtryski, turbo itd.

Z tego co się orientuje to jest tylko jedno R6 w benzynie 728i.

Jak z awaryjnością V8 ? czy wybrać 735i czy od razu iść w 740i - ale wtedy to już koniecznie gaz. Bo szkoda mi wydawać po 1500 miesięcznie na paliwo.

Jeździłem ostatnio x5 E53 w trzylitrowym dieslu 184kM i muszę przyznać że bardzo fajne auto... a silnik radzi sobie świetnie.

wnioskuję po tym że w 730d też tragedii nie będzie... no i ten moment....

Czy w 7er e38 występuje isofix? mam fotelik wpinany na isofix,

 

Rocznie robię 12-15 tys km.

Stąd zastanawiam się nad benzyną. Głównie miasto 80%.

dwa razy do roku może jakieś wakacje i dłuższa trasa.

 

Prośba o opinie. i dobrą radę

dzięki

Jedyne wiarygodne media....:Woda, prąd, gaz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica w spalaniu między 3.5, a 4. i 4.4 jest symboliczna raczej. Co do M57 w E38 to nie jeździłem, nie wiem jak sobie radzi z tą masą, ale myślę, że dramatu nie ma no i spory plus to to, że znasz już ten motor. Ja wcześniej miałem E39 z 3.0 d i faktycznie po mieście to męka dla silnika, chociaż zauważyć należy jaki faktycznie dystans pokonujesz, bo klekoty raczej nie lubią krótkich dystansów. Ja mam teraz M62 i była to pierwsza zima gdzie miałem w głębokim poważaniu to czy rano odpalę i czy mi się parafina nie wytrąci jak to miało miejsce w przypadku klekota :D faktem jest, że porównując spalanie i koszty tankowania to klekotem jeździłem za darmo :/ M62 spali mi średnio ok 17 l po mieście przy jeździe średnio młodzieżowej :mrgreen: gazu nie zakładam, bo nie jestem zwolennikiem tej formy napędzania, a dwa, że ja robię rocznie mało kilometrów więc nie ma dramatu :D
E39 530dA lata, E38 740iA zapier... :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dzięki za info,

auto ma być na codzienne dojazdy.

miasto nieduże pl 150tys mieszkanców, średnio zakorkowane.

do pracy mam tylko 5 km. więc nie ukrywam że szkoda mi troche mojego diesla na takie odcinki, dopiero co 700 pln zainwestowałem w webasto, żeby je zimą odpalić, i dogrzać maksymalnie na ile się da silnik na tym krótkim dystansie,

Jedyne wiarygodne media....:Woda, prąd, gaz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak to rozważ 728. Nie miałem tego motoru, ale ma on raczej pozytywne opinie. Demon prędkości to to może nie jest, ale do sprawnego przemieszczania chyba wystarczy :-D
E39 530dA lata, E38 740iA zapier... :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego w 728i osiągi będziesz miał podobne do 530d, 0,5s 0-100 różnicy przy manualu na korzyść e39, a benzynka to benzynka :) Pali śmieszne ilości jak na tą masę i moc, z LPG jeździsz jak za darmo. No i ten urzekający dźwięk r6 na podwójnym wydechu :)

Jedyne co mnie doprowadza do szewskiej pasji w tym aucie to jego wiek i zmęczenie materiału - ciągle parciejące gumki, usterki typu nieszczelne przewody hamulcowe, korozja...

 

Sory, pierwszym razem nacisnęło mi się PW zamiast odpowiedzi ;)

Foak Polisz Góvvnerment End Loł :]

Średnie spalanie w cyklu mieszanym: 10,1L Pb/11,8L LPG / 100 km


Moje autko: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=151&t=245534

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ok,

nie ma problemu.

Faktycznie R6 2,8 sprawdzony o bardzo pozytywnych opiniach.

trochę ten niski moment mnie przeraża, ale z drugiej strony jeździłem e39 523i i tragedii nie było na mieście... trasa przy prędkościach do 140 km/h też całkiem przyzwoicie.

Mam dwójkę małych dzieci, jeszcze w fotelikach, więc czy to trasa (bardzo rzadko) czy miasto demonicznych prędkości nie rozwijam.

oczekuję jednak od auta żeby było w miarę żwawe.

miałem kiedyś OMEGĘ A 20i 115km. Auto wygodne, ale wyprzedzanie to była porażka totalna .

Zależy mi bardzo na bezawaryjności. Gotów jestem kupić auto powiedzmy w średniej cenie jakiej chodzą i włożyć 10 000 żeby wszystko było na "piko bello"!

Liczę się z tym że pakiet startowy kosztuje, pewnie nie dużo więcej niż w e39 (tylko orginały albo konkretne zamienniki)

Najlepiej byłoby się przejechać taką 7er i zobaczyć, bo przyznam szczerze że nie miałem jeszcze okazji...

Mam tylko nadzieję że jest to inna bajka niż S klassa 320CDTI 2003 Merca, tata ma taką, i jak jechałem to myślałem że statkiem płynę.... wogóle mnie nie zrobiła.

 

Jeździłem natomiast E39 28i i faktycznie w piątce silniczek dawał fajnie radę... no i ta cisza...bezcenna.

Jedyne wiarygodne media....:Woda, prąd, gaz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre 728 jeździ bez problemów .Prędkości autostradowe rzędu 180 nie są problemem. Silnik jest praktycznie bezproblemowy .Jak chcesz dobrą E38 to nie szukaj byle czego bo 10 tysi wsadzisz do niej szybciej niż myślisz. Kup droższą ,którą będziesz jeździł a nie plątał się od warsztatu do warsztatu czy zastanawiał się co można dopasować z wyposażenia ,którego nie ma :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

coraz bardziej utwierdzam się przy tej decyzji...

zaczynam już nawet żonkę urabiać.

 

Powiecie coś więcej o tej sztuce...

http://allegro.pl/bmw-728ia-e38-b-g-prins-alpina-bbs-stan-bdb-i5121662408.html

będę wdzięczny za pomoc.

Czy może lepiej w niemcowie szukać - mam taką opcję jakby co.

Jedyne wiarygodne media....:Woda, prąd, gaz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym aucie możesz poczytać na 7er i jest to ciekawa propozycja a jak chcesz auto bez konieczności pakowania dodatkowej kasy to pomyśl o moim :) http://bingoautohandel.otomoto.pl/bmw-728-C36069713.html . Też możesz o nim się wiele dowiedzieć na 7 er. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Hehe...

oglądałem już tą twoją nie raz,

bardzo mi się podoba... może kolor nie jest szczytem marzeń ale dla mnie to rzecz drugorzędna,

no i na "normalnych" kołach masz....

zobaczę jak się sprawa przez weekend rozwinie z małżonką,,, musze obgadać temat do końca,

jeden znajomek jest bardzo zainteresowany moja e39 wiec jak by wszystko poszlo jak trzeba to kto wie.

Jestem z północy więc miałbym niezły kawałek drogi jakby co.

ale o tym będziemy ewentualnie rozmawiać jak pchnę temat do przodu.

Domyślam się że w e38 to isofixa raczej nie uświadczę, więc czeka mnie trochę kombinowania... ale mysle że to temat do ogarnięcia....

Jedyne wiarygodne media....:Woda, prąd, gaz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

wypas....a mógłbyś cos więcej powiedzieć o takiej instalce?

Trzeba dziury wiercić. ??

Jedyne wiarygodne media....:Woda, prąd, gaz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam koledzy, zwracam się z prośbą o pomoc odnośnie kupna e38.

Wiem ,że do lata trochę czasu, jeśli wszystko pójdzie po mojej myśli będę planował zakup e38.

Obecnie jeżdżę mazdą 6 i planuje zmiany.

Jestem studentem, na zakup auta przewidziane będę miał przeznaczony budżet do 15 tysięcy.

Zdaję sobie sprawę z kosztów związanych z eksploatacją tego auta i pieniążki na to będą również odłożone.

Rozpatruje tylko jedną opcje w tym modelu. Motor 2.8 to jedyna opcja dla mnie gdyż stałego dochodu nie mam a tylko wakacyjne wyjazdy.

Czy ten model konkretnie z tym silnikiem jest warte zachodu ? Auto najlepiej gdyby miało instalacje gazową, jeśli nie to napewno byłbym skłonny taką założyć.

Proszę o porady osób mających do czynienia z tym konkretnym przypadkiem. Jak wygląda moc (193 km) w stosunku do przyspieszenia, koszty eksploatacji, spalanie? :)

za wszelkie docinki i wredne komentarze podziękuje, prosiłbym o konkretne uzasadnione opinie osób doświadczonych w tej kwesti , pozdrawiam :)

Aha, auto nie będzie do szaleństw , palenia gumy itd, pomimo że jestem jeszcze młody to szukam raczej komfortu i dynamiki. Nie oczekuje rakiety a auta wygodnego do dosyć ekonomicznej jazdy i w razie potrzeby przyciśnięcia w gaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dynamiki to sam musisz ocenić jadąc jakimś egzemplarzem bo nikt lepiej tego nie oceni jak ty sam. Eksploatacja będzie o wiele droższa niż mazda do tego auto starsze i bardziej upierdliwe. Często zawieszenie na start do wymiany jeśli jest na oryginalnych podzespołach. Ale e38 jest udanym modelem i ten silnik jest najtańszy w eksploatacji i najbardziej ekonomiczny. Bardzo dobrze przyjmuje gaz ale wszystko w rękach gazownika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jeżdżę takim od 4 lat no i w sumie nie narzekam, poza osiągami, ale zawsze jest na to rada. Jutro przerzucam kolektor ssący z m50b25 no i zobaczymy wszyscy gwarantują 20 KM wzwyż. Podatny jest silnik na parę modyfikacji bez grubego portfela, no i najważniejsze jeden z najmniej awaryjnych. Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.