Skocz do zawartości

Kontrolka od EGS oraz czy ja mam ASC?


BMWUser

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

probuje rozwiazac pewna zagadke i nie moge dojsc ladu...

 

1. Czy "Lampka kontrolna elektroniki zmiany biegów?" swieci sie w kazdym E36 podczas testowania zegarow? (taki wykrzyknij w zebatce)

Rowniez kontrolka od tego jest ukryta pod nazwa EGS :)

 

2. Czy moge posiadac ASC (nie ASC+T), bez posiadania przycisku od ASC?

 

Wiem, ze brzmi to troche amatorsko, ale zaczynam powoli lapac frustracje... jak padna odpowiedzi to zadam kolejne pytania :)

Edytowane przez BMWUser

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=44383&start=15


BMW Repozytorium - poszukiwani ludzie do prowadzenia sajtu z hostingiem. => PW


--

Staram sie pomoc...

...reklamacje tylko za okazaniem paragonu z pieczatka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj.odp na pytanie 2: u mnie sie nie świeci podczas testu.

 

znaczy sie odpowiadasz na temat kontrolki od ASC czy do wykrzyknika w zebatce? :) troche zamieszales :)

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=44383&start=15


BMW Repozytorium - poszukiwani ludzie do prowadzenia sajtu z hostingiem. => PW


--

Staram sie pomoc...

...reklamacje tylko za okazaniem paragonu z pieczatka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli nie masz przycisku asc to nie masz asc :D

 

Ha! Tez tak mnie sie wydaje, ale opisze dwie sytuacje...

 

1. mialem letnie opony i na lodzie "nie chcial" mi boksowac... wciskalem gaz do podlogi i nic...

najpierw lewe krecilo sie wolniej od prawego, a pozniej sie krecily na odwrot...

Nie sprawdzilem czy mialo to znaczenie, w ktora strone krece kierownica... Czy to jest ASC czy jest jakis inny mechanizm w BMW, ktory mogl spowodowac taki efekt?

 

2. w skrzynce biezpiecznikow mam troche inny uklad tzn.

mam pierwsza pozycje o nazwie ABS/ASC 11,21,38 ( jak patrze na rozpiske to z ta 11 moglem sie pomylic, ale nie bede teraz schodzil do auta - zrobie to jutro)...

 

Nie mam zamiaru wmawiac sobie, ze mam ASC... chce tylko wyjasnic sytuacje, podobnie jak z ta kontrolka od automata... Auto jest po pewnych przerobkach i staram sie rozgryzc co i jak :)... Jestem 4 wlascielem, a w czerwcu Bunia bedzie miala 15 lat :) rozne sa przypadki ;)

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=44383&start=15


BMW Repozytorium - poszukiwani ludzie do prowadzenia sajtu z hostingiem. => PW


--

Staram sie pomoc...

...reklamacje tylko za okazaniem paragonu z pieczatka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc tak czy masz ASC czy nie to bardzo łatwo sprawdzić , zapinasz 1 dajesz 5tyś na budziku i puszczasz sprzegło , jak stoisz w miejscu to nie masz ASC , jak jedziesz do przodu to masz :D

Aha i nie prawdą jest to co ktoś wcześniej napisał że jak nie ma przycisku to nie ma ASC

ZAWIOZĘ NA ŚLUB !!!!


%5B640%3A129%5Dhttp%3A//xenonis.whitestarprogramming.de/save_the_e36/img/pics/banner.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad. 1 - rzeczona kontrolka powinna się świecić tylko w samochodach z automatyczną skrzynią biegów, tylko wtedy spełnia swoja rolę. Oczywiście jeżeli wstawisz żarówkę do zegarów w aucie ze skrzynią manualną to ta kontrolka podczas testu jak i zapalania silnika też się zaświeci :wink: ale nie będzie to miało żadnego praktycznego znaczenia :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc tak czy masz ASC czy nie to bardzo łatwo sprawdzić , zapinasz 1 dajesz 5tyś na budziku i puszczasz sprzegło , jak stoisz w miejscu to nie masz ASC , jak jedziesz do przodu to masz :D

Aha i nie prawdą jest to co ktoś wcześniej napisał że jak nie ma przycisku to nie ma ASC

 

Jadeeee... 2.... 3...... 4........ :) Autem zrobilem juz 20kkm i ani razu nie udalo sie mi palic gumy... albo mam trupa pod maska, albo ASC...

Na mokrej kostce tez odjezdzam z delikatnym poslizgiem na poczatku.

Czy kontrolka od ASC jest obligatoryjna podczas dzialania tej elektroniki?

U mnie sie nie swieci... sprawdzilem dzisiaj zarowke, zatem ta mozliwosc odpada... Kto bedzie taki madry i mi to wyjasni ? :)

 

Czy moge wyciagnac te 3 bezpieczniki od ABS/ASC i sprawdzic czy beda boksowac kola? Nie wplynie to negatywnie na ABS?

 

 

ad. 1 - rzeczona kontrolka powinna się świecić tylko w samochodach z automatyczną skrzynią biegów, tylko wtedy spełnia swoja rolę. Oczywiście jeżeli wstawisz żarówkę do zegarów w aucie ze skrzynią manualną to ta kontrolka podczas testu jak i zapalania silnika też się zaświeci :wink: ale nie będzie to miało żadnego praktycznego znaczenia :wink:

 

Wstawilem zaroweczke i swieci mi sie tylko podczas testu zegarow. :)

 

Dzieki za info!

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=44383&start=15


BMW Repozytorium - poszukiwani ludzie do prowadzenia sajtu z hostingiem. => PW


--

Staram sie pomoc...

...reklamacje tylko za okazaniem paragonu z pieczatka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.