Skocz do zawartości

klopoty z chlodnica


radziu77

Rekomendowane odpowiedzi

witam!mam e30 316i rocznik 90.mam problem z chlodnica i nie wiem co u mnie jest?otoz wyglada na chlodnicy gdzie sa mocowania takie czarne na samej gorze wycieka mi plyn z chlodnicy ale to nie duzo.dopiero zuwazylem po przejechaniu pare 10 kilometrow chcialem sobie sprawdzic przy silniku a tu patrze plyn z chlodnicy.wskaznik pokazywal mi prawildowo polowa wiec co to moze byc?czy t ouszkodozna chlodnica czy jakies wezyki sa czy co?pomozcie co mam robic?

Był BMW E30 316i 09/90 inslandgruen

Był BMW E36 323i 10/95 arktissilber

Był BMW E36 320i 03/98 ascotgruen

Był BMW E39 525i 11/00 cosmoschwarz

Był BMW E46 320i 08/02 sapphireblack

Był BMW E61 530D 05/04 alpinweiss III

Był BMW E61 530D 02/08 spacegrau

Jest BMW F11 520D 06/13 havanna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...gdzie sa mocowania takie czarne na samej gorze wycieka mi plyn z chlodnicy ale to nie duzo...

 

Sam sobie odpowiedziałes na pytanie :)

Skoro Ci wycieka z tego miejsca to zapewne zbiornik plastikowy dołączony do chłodnicy popękał.. albo uszczelka...

 

Zdecydowałem się odpowiedzić na twojego posta ponieważ mam 1 cenną informację... :)

 

Naprawiałem na przestrzeni 2-ch lat kilkakrotnie chłodnice... poniosłem także dodatkowe koszty z tym związane - jak zakup ok 100 l płynu do chłodnicy.. :twisted:

I naprawy nie dały oczekiwanego efektu... :twisted:

Wymieniłem chłodnice na nową polskiej produkcji (firma: Nielsen ??) za cenę 400 PLN z wtmianą i od tamtej pory nie mam już żadnego problemu z wyciekami, zapowietrzaniem itp.

 

Nie wiem na jak długo chcesz utrzymać swój samochód oraz jakiego dobrego masz faceta od chłodnic... ale radzę od razu kupić nową i wymienić...

czasem płacąc drobne kwoty z dużą częstotliwością przekraczamy kwotę raz wydaną na część nową... :)

Marcin

BMW Klub Polska

F25 X3 2,8iA xDrive

E91 320dA touring

E39 530dA touring

E39 530iA touring

E36 316iA m43 Compact


----------------------------------------

historia - E32 750iA (1992-2004)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne objawy... tez mi wycieka plyn z okolic mocowania gornego gumowego wezyka zwrotnego. Narazie z tym jezdze bo plyn utrzymuje sie gdzies w polowie zbiornika i dopiero po dolaniu do pelnego wycieka. Znalazlem opis do powyzszej chlodnicy ze da sie ten element ( zbiorniczek) wymienic (koszt ok. 100zl + robocizna) ... co przy koszcie calej chlodnicy (u mnie ok. 550 ) jest rozsadne.. ale martwie sie czy faktycznie to na dlugo starczy .. a zimia juz tuz tuz.. Koszt 400 zl za chlodnice byl by juz bardziej strawny do przelkniecia... pytanie gdzie za takowa cene daly by sie zakupic??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne objawy... tez mi wycieka plyn z okolic mocowania gornego gumowego wezyka zwrotnego. Narazie z tym jezdze bo plyn utrzymuje sie gdzies w polowie zbiornika i dopiero po dolaniu do pelnego wycieka. Znalazlem opis do powyzszej chlodnicy ze da sie ten element ( zbiorniczek) wymienic (koszt ok. 100zl + robocizna) ... co przy koszcie calej chlodnicy (u mnie ok. 550 ) jest rozsadne.. ale martwie sie czy faktycznie to na dlugo starczy .. a zimia juz tuz tuz.. Koszt 400 zl za chlodnice byl by juz bardziej strawny do przelkniecia... pytanie gdzie za takowa cene daly by sie zakupic??

 

troszkę pomyliłem nazwy... :oops:

chodziło mi o firmę http://www.nissens.com.pl/

nie wiem ile będzie kosztować dokładnie Twoja chłodnica... ale chyba sprawdzisz.. :) (daj znać ile i jak wyszło...)

Marcin

BMW Klub Polska

F25 X3 2,8iA xDrive

E91 320dA touring

E39 530dA touring

E39 530iA touring

E36 316iA m43 Compact


----------------------------------------

historia - E32 750iA (1992-2004)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego jestem swiadom..Zasugerowalem sie jednak tym rysunkiem:

http://rust.mine.nu/bmw/showparts.do?model=AB11&mospid=45011&prod=19890800&btnr=17_0099&hg=17&fg=05&x=179&y=103

Gdzie zbiorniczek wyraznie jest jako czesc zamienna. Ciekawe czy do dostania w Polsce. W dobrym warszatacie powinni mi to spokojnie wymienic. Tak sie tylko pocieszam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego jestem swiadom..Zasugerowalem sie jednak tym rysunkiem:

http://rust.mine.nu/bmw/showparts.do?model=AB11&mospid=45011&prod=19890800&btnr=17_0099&hg=17&fg=05&x=179&y=103

Gdzie zbiorniczek wyraznie jest jako czesc zamienna. Ciekawe czy do dostania w Polsce. W dobrym warszatacie powinni mi to spokojnie wymienic. Tak sie tylko pocieszam :-)

 

ale konstrukcja.. :)

Wynika z rysunku, że możesz np: mieć banalny problem z uszczelką (tą która jest pomiędzy montowanym zbiorniczkiem a chłodnicą...)

Nie lepiej porozkręcac to samemu i sprawdzić gdzie leci.. bo teraz to mi się wydaje, ze nie jest to problem chłodnicy a tego zbiorniczka...

Wcześniej nie widziałem takiej konstrukcji... w położenia czujnika poziomu wynika, że nie musisz do końca zalewać tej chłodnicy... wystarczy, ze czujnik "zalejesz"...:)

Marcin

BMW Klub Polska

F25 X3 2,8iA xDrive

E91 320dA touring

E39 530dA touring

E39 530iA touring

E36 316iA m43 Compact


----------------------------------------

historia - E32 750iA (1992-2004)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozliwe..ale jeszcze msuze dobrze zagladac do srodka bo jeszcze tak patrze na welentylator jest popryskany i taki brudny czy nie przypadkiem bedzie pompa wodna??jak mam sprawdzic czy jest dobra pompa??pozdrawiam hejka!!!!

Był BMW E30 316i 09/90 inslandgruen

Był BMW E36 323i 10/95 arktissilber

Był BMW E36 320i 03/98 ascotgruen

Był BMW E39 525i 11/00 cosmoschwarz

Był BMW E46 320i 08/02 sapphireblack

Był BMW E61 530D 05/04 alpinweiss III

Był BMW E61 530D 02/08 spacegrau

Jest BMW F11 520D 06/13 havanna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

Walcze z wyciekiem ,ale nie jestem pewien gdzie :P

Dzisiaj namacalem dziwny element na chlodnicy od spodu tuz za siurkiem do spuszczania plynu.Wyglada to ja malutka kosteczka poprzecznie nacinana i jest luzna ,troche przypomina maly wylacznik.

Czy ktos ma pojecie co to moze byc?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Walcze z wyciekiem ,ale nie jestem pewien gdzie :P

Dzisiaj namacalem dziwny element na chlodnicy od spodu tuz za siurkiem do spuszczania plynu.Wyglada to ja malutka kosteczka poprzecznie nacinana i jest luzna ,troche przypomina maly wylacznik.

Czy ktos ma pojecie co to moze byc?

pozdrawiam

Witam ta mala kosteczka jak ty to nazywasz jest to zabezpieczenie(zawleczka taka niebieska)jak to wyciagniesz bedziesz mogl wykrecic cala ta plastikowa srube od spuszczania plynu jak nie wyciagniesz odkreci sie tylko do wyczuwalnego oporu.Ja np.wyciagalem to bo przepuszczaly mi te gomki co sa na tej srubie,wymienilem,wkrecilem i wcisnolem zawleczke.Jeszcze cieknie mi tez przy zbiorniczku tez sa tam takie gomki w ASO koszt tych gomek to

groszowa sprawa trzeba bedzie zrobic przed zima.Pozdrawiam.

Byłe 318i coupe obecne 320i coupe radosc z jazdy.Nareszcie długo oczekiwane E46 kombi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! ostatnio dolalam plynu do chlodnicy. po kilku tygodniach zauwazylam,z e mi go ubylo tak do polowy. posprawdzalam mocowania, ale nie zauwazylam zadnych wyciekow. wszystko jest szczelne. boje czy to czasem nie uszczelka pod glowica, ale kumpel powiedzial mi,ze to moze byc wina gazu. czy to prawda?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Sebastian E 36 :cool2:

Moze wiesz jak wyjac ten kochany zbiorniczek wyrownawczy?

Czy on jest mocowany rowniez od spodu?Bo ja tam zadnej nakretki nie widze i pytalem na narbutta czy tam jest nakretka to powiedzieli ,ze nie ma a na rysunku jakas jest.Zaczynam powoli glupiec :(

Te wszystkie problemy zaczely mi sie zima jak bylo minus 27 czy cos kolo tego i wlasnie wtedy chlodnica popuscila wlasnie tam od spodu .

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.