Skocz do zawartości

E36 vs. Eclipse


Rekomendowane odpowiedzi

Co myslicie o takim zestawieniu ,co waszym zdaniem jest lepsze e36 czy Eclipse ? Oczywiscie nie ma co porownywac jakiejs tam 316i chodzi mi o zestawienie 325i i Eclipse 2.0 16V ,co waszym zdaniem jest lepsze ,wiem ze to troche inna klasa auta ale e36 w coupe jakby nie patrzec przynajmniej osiagami dorownuje jesli nie przewyzsza Eclipsa ,co byscie wybrali i dlaczego...???
Bóg jeżdzi BMW,a Ty?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
wiem ze to troche inna klasa auta ale e36 w coupe jakby nie patrzec przynajmniej osiagami dorownuje jesli nie przewyzsza Eclipsa ,co byscie wybrali i dlaczego...???

 

BMW i tylko BMW. I nie ma dlaczego. ;)

 

Ale szczerze wolał bym jak by naprawde wielu ludzi których widuje BMW wybierało jednak inne marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co jest lepsze hamburger czy hot-dog?

 

jedno i drugie ma swoje wady i zalety. bmw=sport+komfort, mitsu=coś ala sport. wczoraj nawet widziałem takiego eclipsa ładny zadbany egzemplarz, wyglądała jakby chciała latac 250km/h a tu zonk na tylnej osi bębny. chyba utrzymanie bejcy wychodzi taniej. jak znam japońców to plastiki w środku takiego mitsu to masakra. bezpieczniej chyba będzie kupic bimera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź jest prosta. Zakładając, że masz 22 lata (lub prawie) lepszy będzie dla Ciebie japończyk. Jest szpanerski i całkiem ładny. BMW docenisz gdy będziesz odróżniał nadsterownośc od podsterowności i będziesz już wiedział dlaczego akumulator w 325 jest w bagażniku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze teraz zadam glupie pytanie...dlaczego akumulator jest w bagarzniku, nigdy sie nad tym nie zastanawialem ;) a co do tego co kupie nie mam watpliwosci tylko BMW

 

Dla poprawy rozkładu masy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW to taki perfekcyjny wóz, klima automatyczna, super nagłośnienie, wygoda, zero szumu, trzeszczenia i 200 na budziku, mam E36 328i Coupe, wiem co mówię. Pełen luz, zero emocji, choć frajdy z jazdy sporo. Emocje gwarantuje Ci Eclipse, zwłaszcza w wersji GST, GSX, bardzo podatne na tunning, wyciągaja do 400 koni (sporo modyfikacji), więc jeśli lubisz zabawę w tunning i efektownie wyglądające autka japońskie to jest to wóz dla Ciebie, w bezpośrednim porównaniu do E36 to zabawka, a E36 to pożądny niemieckie Coupe. Poza tym Eclipse ma bardzo fajny klub do którego również należę, BMW Klub Polska też nic nie brakuje :-))) Dalej, np. BMW M3 daje sporo emocji, oj sporo, można się spocić po jeździe z wrażenia :-))) Wybór wozu to kwestia Twoich preferencji osobistych i tego co czujesz w sercu. Ja np. kocham motoryzację i dyskusje które lepsze wolę sobie darować, każde ma swoje zalety.
M3 - I K E R
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tego co ja wole to nie mam zadnych watpliwosci odpowiedz jest prosta, BMW. Ale chcialem poznac zdanie innych na temat auta nad ktorym zachwycaja sie moi kumple (Eclipse) ja mam podobne zdanie jak przedmowca, mysle ze eclipse to taka zabawka a BMW to super auto i do tego zdecydowanie bardziej uniwersalne niz pseudo sportowe Eclipse, ja nie mam watpliwosci co kupie bedzie to e36 325i lub 323i ,zawsze podobaly mi sie auta z 2 nerkami ;) i nic tego nie zmieni.
Bóg jeżdzi BMW,a Ty?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co jest lepsze hamburger czy hot-dog?

 

 

Ty mnie tu BMW do hamburgera nie porównuj :nienie: ;)

 

chodziło o porównanie metaforyczne. hamburger to buła kotlet i dodatki, a prawdziwy hot dog to buła i parówa. jedno i drógie może byc smaczne ale musimy się zastanowic czego akurat nam w damej chwili trzeba i na co mamy ochote :wink: oraz jakie bedą ewentulane koszty nacięcia się na nieświeży produkt, których na naszym rynku jest sporo :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci krótko - przed zakupem bmw miałem mitsubishi eclipse z 99 roku. Jeżdziłem nim 3 miesiące, nastpne 6 miesięcy naprawiałem. Byłem wsumie u 6 mechaników, autoryzowane serwisy mitsubishi w słupsku i gdańsku, w serwisie toyota i w serwisach samochodów amerykańskich. Ostatecznie sprzedałem jako popsuty, nikt go jeszcze nie naprawił. Generalnie najgorszy samochód na świecie tylko ładnie wygląda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eclipse ma jedna powazna wade: naped na przod (tzn. jest wersja 4x4, ale wystepuje z silnikiem turbodoladowanym). A naped na przod w samochodzie, ktory ma aspiracje sportowe jest dla mnie lekko niewybaczalny. Tym bardziej, ze samochody takie jak Eclipse, Celica, Calibra maja ten naped nie dlatego, ze tak jest lepiej, tylko dlatego, ze tak jest taniej.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myslicie o takim zestawieniu ,co waszym zdaniem jest lepsze e36 czy Eclipse ? Oczywiscie nie ma co porownywac jakiejs tam 316i chodzi mi o zestawienie 325i i Eclipse 2.0 16V ,co waszym zdaniem jest lepsze ,wiem ze to troche inna klasa auta ale e36 w coupe jakby nie patrzec przynajmniej osiagami dorownuje jesli nie przewyzsza Eclipsa ,co byscie wybrali i dlaczego...???

 

Ktora Eclipse? 1990-95 czy 1995-99?

Kolega kupil sobie ostatnio ta mlodsza, ma 2.0 16V z automatem (jak wiekszosc Eclipse),

- wizualnie jest swietna (jak ktos lubi klimaty 2F2F, to napewno ladniejsze od E36 Coupe...)

- wnetrze brzytkie, ciasne, z tyly nie usiadzie nikt (mozna jedynie wrzucic jakas torbe)

- dynamika w tej konfiguracji - zadna, prowadzenie niby fajne, ale przod naped w sportowy aucie :nienie:

Starsze Eclipsy dokladnie to samo :mrgreen:

 

A teraz E36 Coupe, wezmy 325i Coupe, bo nad 2.0 R6 nawet sie nie zastanawiaj - ja mialem taki sam dylemat i teraz wiem, ze jakbym kupil 320i to bym bardzo zalowal :wink:

- wizualnie - wg. mnie piekna linia prawdziwego Coupe

- wnetrze: ladniejsze niz w Eclipsie, lepiej wykonane i co najwazniesze poza kierowca i jednym pasazerem siada wygodnie jeszcze dwojka z tylu.

- osiagi oczywiscie o wiele lepsze (chciazby z racji mocy wiekszej o 42KM i manualnej skrzyni), prowadzenie swietne i oczywiscie tylni naped, ktory da Ci napewno wiecej frajdy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy chwali swoje. Mam E36 328i Coupe w manualu i Eclipse GSX (jak ktoś nie wie to jest 2.0 Turbo z napędem na 4, również manual) moc aktualnie 263 konie, więc porównanie jakieś chyba mam. Nie boję się nawet stanąc z M3 choć byłoby bardzo ciężko, M3 to najwyższa klasa. Ale seryjny GSX łoi 328 bez problemu, a więc porównujcie podobne samochody. I ma rakietowy start. Jak ktoś kupuje Eclipse dla siedzeń z tyłu to jest debilem. O różnicach pomiędzy jasno napisałem wyżej. To auto kupuje się z takiej samej pasji dla której kupuje się BMW. JA kocham motoryzacje i wiem że BMW to potęga. Ale to nie znaczy że wszyscy w koło nie umieją robić samochodów. Jednostka 4G63T z Mitsubishi to jeden z najlepszych dwu litrowych silników świata, wielkość rajdowego Lancera wyrosła na tym motorze. Następna sprawa, nigdy mi się nie zepsuł, zdarzają się drobne usterki, ale w BMW też mnie to nie ominęło. Zapraszam zapatrzonych w siebie na wyścig, nawet po zakrętach.
M3 - I K E R
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak kupicie ECLIPSA z silnikiem CHRYSLERA,DODGE i jak np siądzie uszczelka pod głowicą, albo do wymiany pasek rozrządu czy inne duperele z silnikiem to będziecie mieli tyle latania. Był u nas z 2lata temu taki ECLIPSE z takim silnikiem, zawory na zamówienie dorabiali PARADOWSCY 50zł sztuka x 16. Ciężko było dostać uszczeli pasek, normalnie wszystko, a za cewkę zapłonową krzykneli w hurtowni amerykańskich 4tys i to trzeba było z USA sprowadzać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:nienie: nie powielaj bzdur o których nie masz pojęcia. Części do Eclipse nawet z silnikiem Chryslera to żaden problem. Czyta się to tak jak opinie o użytkownikach BMW - to same drechy i bandyty a te ich Bejce to szmelce, a części, Panie zbankturujesz, podobno, a parę lat temu i takie tam :duh: . Zastanówcie się zanim zaczniecie pisać bzdury na temat o którym nie macie pojęcia. Dla poprawności dodam że na forum Eclipse zażarcie bronię samochodów i marki BMW i ich kierowców. Bo mają takie samo podejście jak Wy, tzn. miałbyś hulajnoge to byś gadał że lepsza od roweru i tak w kółko.

 

Eclipse z silnikiem Dodge i cewki za 4 tysiaki :duh: jak to zacytuje na forum Eclipse to się chłopaki poskładają ze śmiechu o reszcie nie wpomne. Masz Kolego pojęcie o jeździe :duh:

M3 - I K E R
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdzilem kiedys Eclipse GSX (4x4 turbo), o zgrozo automatem.

Samochod byl fajny (poza tym automatem :mad2: ), co prawda mysle, ze do M3, nawet 286 konnego, za bardzo nie mialby co startowac, szczegolnie w zakretach. Ale byl fajny, ceny czesci wcale nie zabijaly, chociaz nie wszystko bylo dostepne od reki. Co nie zmienia faktu, ze czesci do E36 coupe sa tansze i latwiej dostepne.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIKER piszę to co wiem, bo ten samochód był naprawiany u nas w zakładzie, miał generalny remont silnika, i jak by to był ECLIPS z silnikiem japońskim to części o połowę były tańsze i dostępne od ręki, a z silnikiem od DODGE to musiałem się ich naszukać. Cewka kosztowała w hurtowni amerykańskich w Warszawie nazwy w tej chwili nie pamiętam, może tak na odczepkę powiedzieli z tą ceną. Natomiast wiem,że sprzęgło posauje od ciągnika, tak mówił właściciel tego ECLIPSA.

MIKER bzdury to Ty piszesz i tyle nie znając sprawy.

ECLPISY lubię i wolałbym takiego od E36 COUPE

 

MIKER jak Ciebie czytam to płakać mi się chce na takie wypociny, Mam kolego pojęcie o jeździe,ale widocznie Ty nie, na rowerze jeszcze nie umiesz jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarcinPioneer, nie ma Eclipse z silnikiem dodge, co najwyżej można powiedzieć że z silnikiem chryslera (jednostka 420A). Teraz naprawdę nie ma problemów z częściami, co najwyżej trzeba poczekać na coś naprawdę mało dostępnego dzień lub dwa. Sprzęgła od ciągników też wsadź między bajki, przywiózł koleś do roboty zajechany wóz, nagadał głupot w warsztacie, a Ty mu we wszystko uwierzyłeś na słowo, wiesz bo ON tak powiedział :hand: skoro naprawiasz samochody to powinieneś wiedzieć co się pierdzieli po garażach. Jestem w klubie Eclipse 4 lata, Ty mi piszesz że się nie znam, nooo masz racje :mad2: Przepraszam że tyle bzdur wypisuje i że nie umiem jedzić na rowerze, najwięcej do powiedzenia ma wychowanek warsztatu, właściciel E34 , znawca Eclipse :duh: Edytowane przez MIKER
M3 - I K E R
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ja napisałem, napisałem ,że CHRYSLERA,DODGE, ten ECLIPSE był wersja amerykańska, był zajeżdźony na maxa, tarczę sprzęgła gość wstawił sam od ciągnika sam zresztą widziałem. Zaworów na całej Polsce nie można było dostać, wysłaliśmy go po ustaleniu telefonicznym do firmy robiącej zawory PARADOWSCY, zrobili mu na zamówienie, na kpl uszczelek czekałem tydzień, tak samo pasek rozrządu,tylko firma GATES miała dostępny w tym czasie,czas oczekiwania tydzień. Jak to według Ciebie jest szybki dostęp do części to wybacz,ale nie mamy o czym rozmawiać, skoro do japońskiego silnika części miałbym tego samego dnia i sporo tańsze. Teraz pasek patrzyłem dostałbym od ręki na dzisiaj jeszcze,natomiast uszczelka głowicy to nawet nie ma mowy do silnika CHRYSLERA 420T bo tak tam siedział.

PS sam jesteś podrzędny, gościo obejździł z tym ECLIPSEM sporo warsztatów i dopiero u nas się go podjęliśmy naprawiać.

Dla mnie to możesz i być w klubie ECLIPSE,nic to dla mnie nie znaczy-masz się czym chwalić,jak by to było nie wiem co. Pisałem to co było 2 lata temu i jaka była sytuacja i ceny.

Ale pewnie z Ciebie taki geniusz,że szok i znawca ECLIPSE,że nikt Ci nie podskoczy :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawiłeś w życiu jednego Eclipse i to w sumie z nietypowym silnikiem a wyrażasz się na temat wszystkich Eclipse. Fakt, części do silnika japońskiego są łatwiej dostępne.

Sam widziałeś że koleś wstawiał tarcze sprzęgła z ciągnika? A gdzie to robił ? Moim zdaniem, nawet jeśli tak było to robił zwykłą sztuke. Zresztą w Polsce niejeden mechanik naprawia metodą tasiemki i drucika. Jestem w Klubie, znam sporo Eclipse, jestem z tego dumny. Nie ma tam takich znawców BMW jak tu Eclipse. Zresztą nie chodzi o kłótnie tylko o konstruktywną dyskusję.

M3 - I K E R
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a z silnikiem od DODGE to musiałem się ich naszukać. ... Natomiast wiem,że sprzęgło posauje od ciągnika, tak mówił właściciel tego ECLIPSA.

 

czyli jednak silnik Dodge...

sprzęgło pasuje od ciągnika, tak mówił właściciel tego ECLIPSA a później napisałeś że sam widziałeś jak je wsadzał, z każdym postem ciekawiej :cool2:

M3 - I K E R
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.