Skocz do zawartości

Zawieszenie przód


Stanczi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

chce zrobić przednie zawieszenie ponieważ słysze że nie jest w najlepszej kondycji, mam kilka pytań:

co sprawdzić żeby niczego nie pominąć?

jakich cześci użyć(oryginał czy ew.firmy mające dobre zamienniki)?

 

Chciałbym obniżyć troszke przód ponieważ mam 18-stke na lato i jest duzy prześwit miedzy zakolem a oponą. Co zrobić skrucić sprężyne oryginalną czy kupić zestaw krótszych sprężyn(ew. firmy).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie odebrałem swoją z remontu zawiechy. Amortyzatory, wachacze (z przodu są 4ry i różnią się pomiędzy modelami), sworznie, poduszki amortyzatorów. To sprawdź koniecznie. Ja stosowałem zamienniki febi, a amorki kayaby. Co do obniżania to nie pomogę- preferuje standardową wysokośc na polskie dziury..

Żółw się rusza...

Nie sprzedam mojego is-a (a na pewno nie tanio) :D

Fotki http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=96849

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

no komplet wahaczy na allegro to ok. 350 zl + laczniki 2 x 50 zl plus gumy i inne + amortyzatory i nowe sprezyny wychodzi ladna suma , a i robocizna (ok. 2200) :D czesci nie musza byc z logo BMW tylko pmietaj nie zakladaj aluminiowych wahaczy a co do sprezyn to lepiej kupic np. uzywane jak obcinac.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wytłumacz mi dlaczego niby nie aluminiowe????. Aluminiowe czy stalowe to zależy jak z fabryki wyjechała i tak należy zakładać. U mnie są aluminiowe jeszcze oryginalne od nowości i jak kiedyś siądą to też takie założe i to LEMFORDER a nie jakieś dziadostwo z allegro jak tu co niektórzy polecają np TEKNOROT,AUTO PARTS LTD czy jeszcze jakieś inne wynalazki. Jak coś tańszego i dobrego to tylko DELPHI.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to wyglada w praktyce, ale aluminium chyba jest bardziej kruche niz stal, moze sie myle, ale to nie wazne skoro takie sie montuje :duh:

 

co do wahaczy z allegro po czym wnioskujesz? miales je ze sa takie cienkie? oswiec mnie plz? czy tylko sie roznia naklejka a sa z tej samej lini produkcyjnej jak tarcze hamulcowe lucas i brembo z polski :D ?!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanczi

Ty sobie lepiej kup oryginaly i nie oszczedzaj kasy na podrobkach bo takim systemem daleko nie zajedziesz

Duperele to mozesz kupic w dobrej podrobce , ale zawiche odradzam

Amory bilstein b6 lub sachs advance to troche pojezdzisz i nie stracisz na dwukrotnym montazu lipnych amorow

Takie jest moje zdanie i nie wszyscy musza sie z nim zgadzac , ale wyzszosc oryginalnych czesci jest bezdyskusyjna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tych rupieci z allegro to wiem,ludzie trochę tego nakupili i przyjeżdżali u nas w zakładzie wymieniać-jakoś dług na tym nie pojeździli,skoro na następnym przeglądzie znowu to samo wyszło.

Ja nie rozumiem jak można założyć do dobrego samochodu jakieś chińskie części(nigdy tego nie zrozumiem,lub jakieś TEKNOROTY tureckie-tureckie to tylko dywany jeśli już.

Dla mnie to profanacja i tyle,żeby do samochodów luksusowych wpychać takie coś.

 

Jeszcze jedno,dlaczego niby takie części jak na allegro nie kupicie w żadnym warsztacie-bo nie chcą potem bawić się w reklamacje i odpowiadać,że coś się stało,tak samo większość sklepów takiego czegoś nie sprzedaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

chce zrobić przednie zawieszenie ponieważ słysze że nie jest w najlepszej kondycji, mam kilka pytań:

co sprawdzić żeby niczego nie pominąć?

jakich cześci użyć(oryginał czy ew.firmy mające dobre zamienniki)?

 

Chciałbym obniżyć troszke przód ponieważ mam 18-stke na lato i jest duzy prześwit miedzy zakolem a oponą. Co zrobić skrucić sprężyne oryginalną czy kupić zestaw krótszych sprężyn(ew. firmy).

Pozdrawiam

 

 

 

Co do obniżenia to musisz mieć amortyzatory odpowiednie np. Bilstein B8 lub innej firmy ,muszą być krótkie.A wtedy dopiero sprężyna "sportowa".Jeśli masz 18cali koło i oponę podejrzewam o profilu 40 to proponuje sprężyny -50mm przód lub min -45mm w tedy to zacznie tk w miarę już wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MARCINPIIONIEER MA RACJE JA KUPOWALEM CO ROK NP. TULEJE [GUM-METAL.] do wachaczy dolnych do e28 po 45pln a za 100 były oryginały, to samo jest z łącznikami stabilizatora są za 90pln i droższe-pozdro :arrow: :arrow: :arrow:
"" jedż z butem ,ale nie na kapciu"", mów co myślisz , rób co mówisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.