Skocz do zawartości

Rozrząd wymienić czy czekać


Wochu01

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od prawie miesiąca jestem posiadaczem E36 316i z 92 roku.Kupiłem ją od gościa który sprowadził ją pół roku temu i nic w niej nie wymieniał oprócz oleju.Jestem jak narazie z niej bardzo zadowolony. :lol: Moje pytanie czy mam wymieniać cały rozrząd z rolkami napinaczami i paskiem czy mogę wymienić tylko sam pasek a rolki kiedy indziej jak zaczną głosniej chodzić bo narazie autko chodzi ciuchutko oprócz pasków alternatora i wspomagania które piszcza przy niskich temperaturach zanim autko sie nagrzeje.Nie wiem kiedy był wymieniany rozrząd i poprzedni właściciel tez nie wie!!!Co doradzacie??? :?: :?: :?:

Jest taka rzecz dla której warto żyć!

Moja trójeczka.

Nowe,markowe części samochodowe:

Jesteśmy na allegro nick: "Wochu01"

TEL:502-959-955

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro NIKT nie wie, kiedy był robiony rozrząd to należy go zrobić CZYM PRĘDZEJ. Lepiej wcześniej niż za późno.

Co do wymiany rozrządu na raty to zapomnij. Wydatek nie jest kosmiczny, a podobno raz ściągniętego paska się nie zakłada ponownie (tak mi mówiono). Więc przy wymianie rolek za "chwilę" musiałbyś nowe wsadzić już z kolejnym nowym paskiem.

Pozdrawiam SIEKIER'A

:twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz też przy okazji rolki napinacza paska alternatora. Prawdopodobnie już się kończą, a jeśli ci sie zablokują na trasie to bedziesz musial założyć nowe rolki i nowy pasek(stary się przetrze) żeby móc dalej jechać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze nie powinno stosowac sie tego samego paska kilka razy :duh:

Chodzi mi tylko czy mozna wymienic sam pasek czy trzeba te wsyztskie rolki wymieniac jesli np beda w dobrej kondycji.A z jakim kosztem musze sie liczyc jesli chcialbym wymienic kompletny rozrzad z rolkami i paskiem tak plus minus??A i ile moze zadac odemnie mechanik za taka wymiane jesli bede miał np swoje częsci??Prosze o podpowiedz.Z gory dziekuje i pozdrawiam

Jest taka rzecz dla której warto żyć!

Moja trójeczka.

Nowe,markowe części samochodowe:

Jesteśmy na allegro nick: "Wochu01"

TEL:502-959-955

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja mam e30 z tym samym silnikiem co ty tylko z 90' i wierz mi ze kwestia paska i napinacza zamknie sie w okolicach 250 zł nasze silniki różnią sie tylko tym że u mnie nie ma wspomogania (CHOCIAŻ SAM NIE WIEM CZEMU:/) ale zanim podejmiesz sie wymiany tych rzeczy znajdz pewnego mechanika bo tu gdzie ja mieszkam to znaleźć mechanika do bmw to jest równe znalezieniu igły w stogu siana bo jest pełno"specjalistów" ale jak co do czego to będziesz poźniej sie wkurzał że coś jest nie tak zrób najpierw wywiad środowiskowy odnośnie dobrego mechanika to taka dobra rada:) pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz sie szukuje na wymiane kompletnego rozrzadu no nic jak sie ma bmw trzeba liczyc sie z takimi kosztami :roll2:

Własnie musze sie rozejrzec po okolicy i namierzyc jakiegos mechanika.Dzieki za pomoc

Jest taka rzecz dla której warto żyć!

Moja trójeczka.

Nowe,markowe części samochodowe:

Jesteśmy na allegro nick: "Wochu01"

TEL:502-959-955

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.