Skocz do zawartości

730i '90r- czy to dobry wybór??


Arnold520i

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam na oku BMW 730i z 90 roku. Zastanawiam się nad tym modelem bo jest w przystępnej cenie i jest bardzo dobrze utrzymany. Mam jednak pare wątpliwości które chciałbym tu wyjaśnić:) otóż: auto ma przejechane 250 tys km (udokumentowany przebieg), pyt. jaka jest żywotność tego silnika, czy jest awaryjny (nie znam oznaczenia wiem tylko że ma 188 KM), i czy posiada hydrauliczne popychacze zaworów? Kolejne pytanie to- jak zniesie sekwencyjny wtrysk gazu (z tego co wiem pali jak na 3 litry przystało więc bez gazu się nie obędzie). Ostatnie pytanko- czy ceny części do tego modelu będą bardzo drogie?

Z góry dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taka 7 i powiem Ci ze zrezygnowalem z gazu( nie mialem sekwencji) ale te silniki do gazu sie chyba nienadaja. Jesli chodzi o popychacze to nie mam akurat pojecia ale silnik R6 slynie z wytrzymalosci. Ja mam taki sam jak w "Twojej" 7 i nic ale nic sie w nim nie zepsulo mechanicznego. Wogole nic w nim nie ruszalem. Czesci...Ci co nie maja to mowia ze drogo. Jest wiele zamiennikow dostep do czesci ogromny i jest w czym wybierac. Czesci zawieszenia sa w normalnej cenie np: koncowka drazka kierowniczego 24zl. lacznik stabilizatora 26 o ile dobrze pamietam. ja za amortyzator przedni Bilstein'a placilem nieco ponad 600zl wiec mysle ze nie jest to jakos super drogo. Ogolnie ceny sa przystepne. Jesli samochod jest naprawde w kozackim stanie to go bierz na pewno dlugo nim posmigasz. Ja mam swoja juz 2 rok i nie mam na co narzekac no moze na moc silnika moglo by byc wiecej kucy ale ciesze sie z tego co mam :mrgreen:
Magia trzech liter - BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha czyli widze że z E32 jest podobnie jak z E34 :wink: Ta "Siódemeczka" jest na prawde w wybitnym stanie wizualnym jak i z tego co widać i słychać także technicznym. Poza tym ma full książkę serwisową i była serwisowana tylko w BMW :D No i pewnie będzie moja, tyle ze gaz wrzuce bo prawie 17 litrów po mieście Pb98.... :jawdrop:

Dzięki za odpowiedź, pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POtwierdzam to co mowili przedmowcy.

Jesli nie latal do tej pory na gazie i bylo wszystko robine na czas to te 250 tys nie robi na nim niczego.

Ja mam teraz przejechane 285 tys. Smigam na benzynce, leje fullsyntetyk i silnik nie bierze oleju, przyspieszenie do 100 ponizej 10sek.A co do spalania to przy spokojnej jezdzie w miescie (gdansk=full korkow) to wychodzi ok 15,5/100. Poza miastem z palce(wiadomo gdzie) schodze do 11,5.

Ogolnie to zakochany jestem w mojej 7 i doprowadzam ja do stanu fabrycznego.

 

Pozdrawiam

Zapraszam na forum uzytkownikow Diesla


http://www.bmw-diesel.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jeździł na gazie, dopiero zacznie :) właścicielem jest 50- latek i ma go od początku. Serwis tylko w ASO.

 

P.S. A jak jest z zabezpieczeniem antykorozyjnym. Teraz nie widać na lakierze oznak korozji (garażowany był jest i będzie :D ). Jak jest z tym w siódemkach? Mojego ojca piąteczka o rok młodsza i na wiosnę "zobaczy" lakiernię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik m30 wg mnie to jeden z najlepszych(pod wzg wytrzymalosci) jakie wyprodukowalo BMW, jesli kupisz to bmw i bedzie ono w dobrym stanie to nie bedziesz narzekal. Trzeba jednak o nie dbac, bo jak zaniedbasz to sie zemsci. W silniku trzba pilnowac regulacji luzów zaworowych, nie moentowac zadnego taniego gazu (przeplywomierze), pilnowac sprawnosci ukladu chlodzenia (termostat, visco), lac dobry olej ( minimum półsyntetyk).

 

Powiem tylko tyle, spotkalem juz egzemplarze co mialy najechane po 500 tys na silniku bez remontu, i chodzzily swietnie. Silnik m30 i m10 slynie z wytrzymalosći, uzyte do jego budowy materiały sa na prawde solidne. Podstawą to po prostu kupić auto z dobrej reki, bo zaniedbane to niestety skarbonka bez dna. Mialem kilka e-32 ostatnia ktora mialem tez byla od pierwszego wlasciciela ktory jezdzil nia 8 lat, byla na prawde super, bardzo wygodne i ciche auto, a prawdziwa jakosc tego samochodu ukazuje sie na trasie powyzej predkosci 140 km/h. Wtedy zrozumiesz co oznacza haslo reklamowe firmy Freude am fahren!

 

Zycze udanego zakupu i pozdrawiam

Bartek

CARFIX BMW

Pełny serwis pogwarancyjny.Kodowanie i programowanie, indywidualizacja ustawień. Aktualizacja oprogramowania. Dostęp do serwera online(OSS),ASAP oraz Werkstatt information recherche (WIR). Cześci nowe - parts sales support (PASS) i używane do BMW.

Szczecin ul.Mieszka I 61a

Tel.692377209

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam taka sama lecz 93 roku zadna ruznica. Mam przejechane 330 tys nic mi sie nie zepsulo czesci niesa drogie jest wiele zamiennikow. mam załozony gaz nie prawda ze bmw nie lubi gazu . najsmieszniejsze jest to ze mam zwykla instalacje. wymienie ci ceny czesci kture wymienilem. klocki 70 tarcze 90 (szt) wiem ze tylnie amortyzatory to cena 280 zl (ja mam sprawne) drazek stabilizatora 49 pasek klinowy 30 czujnik swiatel wstecznego 40 siece i przewody 230 poduszka 150 (niestety uszkodziłem) filtr kabinowy 55 a zewnetrzny okolo35 filtr oleju 32 na taka klase to tanio a radosc z jazdy jest świetna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam ponownie! Nie przegladałem przez ostatnie dni forum bo jeździłem po moją E32 730i do Niemiec. Mam ją już nareszcie :!: :!: :D :D :D :D kosztowala 1000 EUR. Stan tech jest wyśmienity na prawdę "poezja". Myślę że mi dłuuuuugo posłuży. Dzięki za wszystkie odpowiedzi, pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.