Skocz do zawartości

Felgi BBS 7,5 J X 17. Jakie opony???


theszakal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam takie felgi jak na zdjęciach niżej:

 

http://img408.imageshack.us/img408/9372/dsc00577kw9.jpg

http://img412.imageshack.us/img412/5546/dsc00576jd7.jpg

 

Chcialbym na nie zapodac opony 205/40/17 ale nie wiem czy to dobry pomysł i nie wiem czy te opony nie beda za waskie do tej felgi. Prosze o pomoc.

 

pozdrawiam

Edytowane przez theszakal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje felg :clap: Ladne :D

 

Co do rozmiaru to mysle ze daloby rade 215/40/17. Ja u siebie mam 16calowe i 205/50 i jest ok :)

 

Pozdr

 

A dziękuje :D musze je jeszcze ladnie wyczyscić na wiosne i bedzie git, moze polerka rantów jak znajde troche czasu.

 

Co do opon to martwie sie tylko o to zeby nie byly zbyt wąskie do tej falgi. Teraz mam na nich 235/40/17 i to jast zdecydowanie za duzo. Chcialbym miec jak najwęzsze zeby mnie na wybojach nie nosilo bo na tych starych to jest koszmar.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym miec jak najwęzsze zeby mnie na wybojach nie nosilo bo na tych starych to jest koszmar.

pozdrawiam

Zgodza sie ze mna wszyscy ze co bys nie wymyslil to i tak bedzie Cie nosilo na takich feluskach :)

 

Tez musze swoje w wolnych chwilach troche przepolerowac :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie podpinam sie do tematu ja tez mam felgi 17" z oponami 205 z przodu i 225 z tylu i tak jak kolege wyzej strasznie nosi mnie na koleinach :| nie bedzie poprawy jezeli na tyl da sie tak jak z przodu 205??

Kolego z przodu masz 205, a jaka masz szerokość felgi? 7J czy 7,5J ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam takie felgi jak na zdjęciach niżej:

 

Chcialbym na nie zapodac opony 205/40/17 ale nie wiem czy to dobry pomysł i nie wiem czy te opony nie beda za waskie do tej felgi. Prosze o pomoc.

 

pozdrawiam

 

Szakal pomysl nie jest za dobry :mad2: Dlaczego chcesz zakladac takie opony :?: Rzuc okiem na zamienniki opon do E36: przy 17-tce wrzucasz 205/50/17 ewentualnie 215/45 lub 225/45 ale nie 205/40 - takie kapcie to mozna upchac do e30 (ktora w serii wyjezdzala o rozmiar nizej). Jakbys jednak zalozyl takie opony co proponujesz to jazde bedziesz mial jak na 18-tkach - przy 18-tce do e36 225/40 ida, a Ty chciales zalozyc 205/40 i to przy 17-tce :shock:

 

Co do Twojego 2giego pytania to opony 205 nie beda za waskie do takich felg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chetnie zaloże 205/50/17 ale czy nie bede mial zadnych problemów ze zmieszczeniem ich w nadkola? Czy przy maksymalnym skręcie nie bedą obcierac o nadkola?

pozdro

 

Jaki masz zawias ?? Najdokladniejszym zamiennikiem do e36 przy 17-tce jest 215/45 (minimalnie nizsza) ewentualnie 225/45 (sam mam takie u siebie), 205/50 nie jest duzo wyzsza i nie powinno byc problemu, jezeli zalezy Ci na mniejszym "wozeniu" w koleinach to powinno Ci to troche ulatwic - sam z przodu aktualnie przechodze na takie kapcie z tym ze przy 8 calach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie po co tak gdybać.Trzeba troche mieć pojęcia na temat rozmiarów.Przecież trzeba zachować tą samą wysokość koła,żeby licznik i obrotomiez nie szalał takie samo przyspieszenie było itp.Ja miłem na swoich 17'' opony 235/40/17 i zgodze sie na koleinach jazdy nie ma,ale na trasie pieknie trzyma sie na drodze,przyczepnosc super zerwac koła trudno.Oponki sie juz troche zuzyły a były VENTUS,jak ktos chce to na sezon lub 2 jeszcze sie nadaja lub do palenia gumy,bo zakupiłem 225/45/17 nowki fabrycznie rozmiar koła jest zachowany ale one troszke sie zaokrąglką na felgach i kolega jezdzi na takich i sam widzialem jest poprawa na koleinach.Masz teraz dobre opony nie kombinuj,cos za cos.Ale jaki wygląd auta.Jak bedzie felga 17'' wygladala na opnie 205 i jeszcze na 40???????Przeciez to jest cienki nalesnik i jeszcze bardziej twardy samochod bedzie.Pamietajcie,zwezajac opone trzeba drugi wymiar zwiekszyc i wtedy procentowo sie wszystko wyrownuje.W kazdej lepszej wulkanizacji lub na necie znajdziesz odpowiednie tabele ze zmianami rozmiaru.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie po co tak gdybać.Trzeba troche mieć pojęcia na temat rozmiarów.Przecież trzeba zachować tą samą wysokość koła,żeby licznik i obrotomiez nie szalał takie samo przyspieszenie było itp.Ja miłem na swoich 17'' opony 235/40/17 i zgodze sie na koleinach jazdy nie ma,ale na trasie pieknie trzyma sie na drodze,przyczepnosc super zerwac koła trudno.Oponki sie juz troche zuzyły a były VENTUS,jak ktos chce to na sezon lub 2 jeszcze sie nadaja lub do palenia gumy,bo zakupiłem 225/45/17 nowki fabrycznie rozmiar koła jest zachowany ale one troszke sie zaokrąglką na felgach i kolega jezdzi na takich i sam widzialem jest poprawa na koleinach.Masz teraz dobre opony nie kombinuj,cos za cos.Ale jaki wygląd auta.Jak bedzie felga 17'' wygladala na opnie 205 i jeszcze na 40???????Przeciez to jest cienki nalesnik i jeszcze bardziej twardy samochod bedzie.Pamietajcie,zwezajac opone trzeba drugi wymiar zwiekszyc i wtedy procentowo sie wszystko wyrownuje.W kazdej lepszej wulkanizacji lub na necie znajdziesz odpowiednie tabele ze zmianami rozmiaru.

 

Wygląd to nie wszystko. A 95% dróg po których sie poruszam jest w doslownie fatalnym stanie. Wiec te 235/40/17 odpadają. Rozgladam sie za 205/50/17, 215/45/17 i 215/50/17. Wolalbym jak najwęzsze opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze te 215 beda juz najrozsadniejsze.Jak masz szerokie felgi to opona ci sie robi nie na kwadrat przy niskim profilu ,tylko na jako i sie ładnie pasuje w koleiny.A swoją drogą jak wstawiłeś zdjęcia swego autka,bo ja tu świeży jestem,a też bym chciał swoją żabke(bo mam zieloną becie) pokazać????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze te 215 beda juz najrozsadniejsze.Jak masz szerokie felgi to opona ci sie robi nie na kwadrat przy niskim profilu ,tylko na jako i sie ładnie pasuje w koleiny.A swoją drogą jak wstawiłeś zdjęcia swego autka,bo ja tu świeży jestem,a też bym chciał swoją żabke(bo mam zieloną becie) pokazać????

 

Mój ziomek tez ma zioloną i tez na nią żabka woła :D

A jesli chodzi o zdjęcie w profilu to na http://www.imageshack.us/ dajesz wybierz i to zdjęcie które chcesz zaladowac i klikasz host it. Zdjęcie sie załaduje i wyskoczy ci kilka linków. jeden z nich musisz wkleic w profilu: odnosnik do zewnętrznego emblematu. Tylko który z linków to juz nie pamiętem, musisz poprubowac, zaczynaj od tych niżej. Tylko do panelu mozesz dac najwyzej 125x125 pikseli. A do podpisu (ja mam w podpisie widok bmki z boku) max. 350 x iles tam pikseli tez juz nie pamietam dokladnie.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze te 215 beda juz najrozsadniejsze.Jak masz szerokie felgi to opona ci sie robi nie na kwadrat przy niskim profilu

 

Przeciez w temacie jest napisana szerokosc tych felg: 7,5 cala - wiec spokojnie mozna zalozyc i 195 (tylko znajdz takie oponki przy 17-tce....)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne felgi :wink:

 

Co do meritum to na tę szerokość felgi to 215 jest minimum, optimum byłoby 225, wysokość oczywiście trzeba dobrać jak koledzy wyżej pisali żeby to miało ręce i nogi. To że i 195 wejdzie na taką felgę to nie znaczy że ma to sens..

 

Co do wożenia w koleinach to niestety taki kraj. Szerokość koła zresztą wcale nie jest tu jedynym czynnikiem. Bmw ma wrażliwe i bezpośrednie układy kierownicze /co na równym ma same plusy/ i niestety na szynach będzie się auto chciało prowadzić samo.

 

Mam doświadczenia z jazdą /co prawda innymi samochodami, ale na tych samych koleinach :wink: / na 195/14 i na 235-265/17; na jednych i drugich wozi podobnie :?

 

Kiedyś był test w WO jakiejś siódemki, i pamiętam że bardzo się dziwili że mimo szerokich opon b.dobrze auto prowadziło się w koleinach. Także tak jak pisałem, to zależy od wielu czynników.

 

pzd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamiast zakladac szerokie opony lepiej kup wezsze i ja naciagnij i efekt bedzie o wiele lepszy gdy bok opony ulozy sie w stozek.

 

No dobra, kup opony od roweru /tylko nie bmx, najlepiej torowy/, naciągnij je i "efekt" będzie jeszcze "lepszy" :lol:

 

Sorry, ale nie mogłem się powstrzymać :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne felgi :wink:

 

Co do meritum to na tę szerokość felgi to 215 jest minimum, optimum byłoby 225, wysokość oczywiście trzeba dobrać jak koledzy wyżej pisali żeby to miało ręce i nogi.

 

M-powerek czy Ty masz wogole pojecie o czym piszesz :?: 215 to minimum przy 7,5 calowej feldze ?? :mad2: :duh:

Nawet przy oponie 195mm zalozonej na 7,5 cala szerokosci i i tak felga bedzie wezsza :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne felgi :wink:

 

Co do meritum to na tę szerokość felgi to 215 jest minimum, optimum byłoby 225, wysokość oczywiście trzeba dobrać jak koledzy wyżej pisali żeby to miało ręce i nogi.

 

M-powerek czy Ty masz wogole pojecie o czym piszesz :?: 215 to minimum przy 7,5 calowej feldze ?? :mad2: :duh:

Nawet przy oponie 195mm zalozonej na 7,5 cala szerokosci i i tak felga bedzie wezsza :!:

 

Nie gorączkuj się tak, szkoda zdrowia.

 

To że będzie węższa, nie znaczy że będzie dobrze pracować.

 

Popatrz sobie jakie są zestawienia opona+felga wszystkich uznanych producentów aut. /Np. 195 występuje z felgą 6-6,5 cali/.

 

Pewnie, że drobne różnice są dopuszczalne, czasem nawet może w pewnych warunkach pomagają, ale bez przesady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

m-powerek zanim nie bedziesz mogl sie powstrzymac to sie dobrze zastanow i pomysl troche bo to nie boli...nawet blondynke wiec i uzytkownika bmw nie powinno.

 

naciagnieta opona moze i mniej pracuje i przenosci wiecej drgan na elementy ukladu zawieszenia ale wyglada duzo lepiej, wiec zalezy jaki efekt uzytkownik chce uzyskac. w przpadku duzel, ladnej felgi rozumie ze nie chodzi o poprawienie wlasciwosci jezdnych tylko wizualnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.