Skocz do zawartości

Kupno Bmw serii 8 - recenzja ogłoszeń, rady przed zakupem.


dealer

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, zobaczcie jakie fajne ogłoszenie : http://allegro.pl/item609560716_bmw_840ci_tanio.html. Zastanawiam się co z tym zrobić :). Dla tych, którzy nie wyłapali od razu, facet wkleił zdjęcia dwóch różnych samochodów, dodatkowo nie jest właścicielem zdjęć, gdyż są one skopiowane z serwisu mobile.de. Ponieważ praktycznie każdego dnia przeglądam ten serwisy wyłapałem to w moment. Zdjęcia przedstawiają dwie różne 840, które są faktycznie sprzedawane w DE ale po ciebie 7550 i 7900 Euro. Bardzo mnie ciekawi, kto i po co wystawia takie ogłoszenie ... Może zgłosimy to do allegro ?.
Rosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zobaczcie jakie fajne ogłoszenie : http://allegro.pl/item609560716_bmw_840ci_tanio.html. Zastanawiam się co z tym zrobić :). Dla tych, którzy nie wyłapali od razu, facet wkleił zdjęcia dwóch różnych samochodów, dodatkowo nie jest właścicielem zdjęć, gdyż są one skopiowane z serwisu mobile.de. Ponieważ praktycznie każdego dnia przeglądam ten serwisy wyłapałem to w moment. Zdjęcia przedstawiają dwie różne 840, które są faktycznie sprzedawane w DE ale po ciebie 7550 i 7900 Euro. Bardzo mnie ciekawi, kto i po co wystawia takie ogłoszenie ... Może zgłosimy to do allegro ?.

 

Też odrazu skojarzyłem ta pierwszą fotke z mobile :mrgreen:

Pozdrawiam,


Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie! Wraz z ojcem planujemy zakup pięknego BMW z serii 8. Chciałbym zapytać tym samym, czy obecnie znajduje się w Polsce jakikolwiek egzemplarz godny uwagi? Ze względów finansowych odpada model CSI :D Prosiłbym o pomoc doświadczonych kolegów z forum, bo chciałbym należeć do elitarnego grona posiadaczy BMW serii 8 :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie! Wraz z ojcem planujemy zakup pięknego BMW z serii 8. Chciałbym zapytać tym samym, czy obecnie znajduje się w Polsce jakikolwiek egzemplarz godny uwagi? Ze względów finansowych odpada model CSI :D Prosiłbym o pomoc doświadczonych kolegów z forum, bo chciałbym należeć do elitarnego grona posiadaczy BMW serii 8 :-)

 

Faktycznie, po tym co tu się pisze w tym wątku mozna pomysleć że po polsce jeżdżą same złomy a w Niemczech piękne auta... To nie do końca tak.

Większość 8mek ma ponad piętnaście lat i wiek robi swoje. Kilometry zużywają podzespoły (silnik, skrzynia itd), lata wpływają na stan karoserii a sposób dbania o auto wływa a stan wnętrza i lakieru. Do tego dochodzą ewentualne stłuczki lub wypadki.

Na szczęście 8ki są solidne. Problem rdzy praktycznie nie istnieje, przynajmniej ja się jeszcze z tym nie spotkałem. To duży plus. Są to auta drogie i szczególne, więc byle kto tego nie kupował i średnio rzecz biorąc "przeciętna" 8ka jest o wele bardziej zdbana niż "przeciętna" 3ka czy 5ka w tym samym wieku. Mechanika wytrzymuje duże przebiegi.

 

Głównym parametrem, jak zwykle, jest cena. Do 6-7tys euro będziesz miał auto z jakimiś felerami. A to duży przebieg, a to jakaś naprawa powypadkowa, jakieś "drobne" awarie, zaniedbane wnętrze itd. Nie wszystko na raz, ale coś zawsze. I nie można powiedzieć że są to auta "niegodne uwagi", są godne, ale dalsze inwestycje są nieuniknione.

 

Do 8-10tys euro są auta "dobre". Przebieg do 200.000, niewielu właścicieli, zadbane, serwisowane. Co wcale nie oznacza, że nie będą wymagać inwestycji.

 

Rodzynki 850 z silnikiem M70, "kolekcjonerskie", które większość życia stały w garażu u emeryta, to nawet 15tys euro i tak już będzie zawsze.

Jeśli uważasz, że tylko to jest "godne uwagi", to przeznacz taką kwotę i sprawdzaj wszystko uważnie.

 

850 z silnikiem M73, to za "przeciętne" auto minimum 10-12tys euro, "dobre" 15tys, "kolekcjonerskie" 20tys euro.

 

840 gdzieś pośrodku.

 

W Polsce, z racji biedy, są praktycznie jedynie auta z grupy "przeciętne", z rzadka trafia się "dobre". Wśród "przeciętnych" są lepsze i gorsze, co nie znaczy że są niegodne uwagi. Są warte tyle ile kosztują, a doświadczenie Roberta-Lesiu wskazuje, że z każdego można zrobić auto kolekcjonerskie, to tylko kwestia determinacji, pracy i kosztów.

 

Opisałem to wszystko, bo już mi się niedobrze robi gdy czytam o tym jakie to auta oglądane tu i tam są złe, złomy itd. Kup takie, na jakie cię stać. Ponadto jak cię ledwo stać na auto za 20-25tys zł, po zapożyczeniu się u taty, mamy, cioci, wujka, psa i kota, to po prostu lepiej daj sobie spokój.

Pozdrowienia

Paweł

www.automobile-catalog.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł fajnie to ująłeś :cool2:

BMW - Broń Masowego Wrażenia


Moja 850i

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=26&t=120911

http://img121.imageshack.us/img121/5670/pasek2e.jpg

detailing http://www.funkyking.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mozna to tez zrobic po mojemu. Mam gdzies stan techniczny, chce poprostu to auto!! :8) :8)

 

Albo, jak kapitan_bomba, kupić sobie czadową rzeźbę ogrodową :D :cool2:

 

 

To nie jest rzeźba ogrodowa !

Mam dużo części do BMW E21 E23 E24 E28 E30 E32 E34

Atrakcyjne ceny nr tel 501 869 036

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisałem to wszystko, bo już mi się niedobrze robi gdy czytam o tym jakie to auta oglądane tu i tam są złe, złomy itd. Kup takie, na jakie cię stać. Ponadto jak cię ledwo stać na auto za 20-25tys zł, po zapożyczeniu się u taty, mamy, cioci, wujka, psa i kota, to po prostu lepiej daj sobie spokój.

Oj tak. Widziałem u Niemca(Turka) w Bremie 850 ci dymiące z jednej rury płynem i olejem za 5000 euro. I był wielce zdziwiony, że nie chcemy się targować.

W Berlinie inny powiedział że jak silnik ma 12 cylindrów to musi coś w nim pukać, nie mówiąc o reszcie.

Życzę cierpliwości.

maciala@interia.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nabieram wątpliwości co do Waszych aut drodzy koledzy. Myślałem że autka forumowiczów są godne uwagi bez wyjątków, przecież tyle serca wkładamy w nasze laleczki. Myślę że te wszystkie w ogłoszeniach też są do polecenia tyle tylko że trzeba liczyć się z większym kosztem żeby były w bdb stanie. Przecież chyba każdy z nas coś musiał w swoim autko naprawić. Auta 15 letnie to nie auta nowe z salonu, tylko są to klasyki które lada moment będą zasługiwać na miano Youngtimera, a następnie Oldtimera.

 

Także ja polecam każdą ósemeczke która stoi na kołach i jest możliwość doprowadzenia jej do stanu używalności. I ciesze się że kapitan bomba się na to zdecydował, trzymam kciuki za powodzenie misi i życzę cierpliwości i stalowych nerwów.

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że te wszystkie w ogłoszeniach też są do polecenia tyle tylko że trzeba liczyć się z większym kosztem żeby były w bdb stanie.

Piotr, chyba właśnie coś takiego napisałem, tylko rozwleklej :cool2:

Pozdrowienia

Paweł

www.automobile-catalog.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PZ

Dziękuje za wyczerpującą odpowiedź. Zdecyduję się na poszukiwania w Niemczech. Jak tylko coś zakupię, nie omieszkam się pochwalić. Mam nadzieję, że przyjmiecie ciepło nowego klubowicza :-) Przede wszystkim zależy mi na pełnej historii, a w tym momencie w Polsce chyba takiej 8-ki na sprzedaż nie ma. Serdecznie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od razu widać kto chciał kupić 8er i ją mieć ,a kto tylko kupić, ilość "bumerangów" w ogłoszeniach o tym świadczy , jest magią kupic 8er w monecie 25000 - 30000 i liczyć na to że jest super unikat ,ilośc farciarzy : 0 !!!! , musimy wydaje mi się przyznać iż awaryjność ósemek jest duża (wiadomo przede wszystkim wiek ) ale pomijając wiek też jest duża ,psują sie czasem "pierdoły" ale czesto też poważne podzespoły ,wiec na prawde trzeba MIEĆ ŚWIADOMOŚC że sam zakup to tylko początek i trzeba przejść przez "szczyt zdołowania" (typu pierd..e sprzedaje) i zaakceptować "youngtimerski" stan rzeczy ,bo gdy sie nią jedzie i widzi że co druga osoba pokazuje Cię palcem to wtedy nabiera sie mocy wielokrotnie wiekszej niż potrzebna do przełamania niepowodzeń związanych z usterkami , poza tym seria 8 podoba się wszystkim :nawet przeciwnikom BMW

mamuusiu,czemu ten Pan klęka ???

.......bo to synku jedzie ósemka !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem nic na temat tego egzemplarza, ale szkoda byłoby mi na paliwo, żeby jechać, wystarczy trochę poklikać, to jest zdjęcie, które przedstawia auto, które jest wystawiona na drugiej aukcji tego komisu, ma lambo doors, jakieś inne cuda wianki i na drugiej aukcji kosztuje 39000 ;). Wystarczy poklikać, ale już, nie będę taki, tutaj jest link : http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C8402266.
Rosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.