Skocz do zawartości

Swiece zarowe - jak długo trzymać?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam pytanie jak dlugo powinno sie trzymac swiece zarowe zanim sie odpali.Czy to prawda ze pomimo ze kontrolka zgasnie jeszczer powinno sie czekac ?

Przy mrozie odpalam na 4 razy a kolega powiedzial ze wystarczy na raz lecz mino ze kontrolka zgasnie to czekac jeszcze z 40 sekund.

PRAWDA czy MIT ?? :?:

prosze o opinie

pozdrawiam devik :twisted2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no z tymi 40 sekundami to trochę chyba kolega przesadził.

 

Prawdą jest to że świece grzeją jeszcze po zgaśnieciu kontrolki a jak długo to nie wiem.

 

U mnie przy mrozie -10 jak krece po zgasnieciu kontrolki to z 2 sek musze pokrecic a jak po zgasnieciu odczekam jeszcze z 2-3 sekundy to odpala na dotyk jak Mercedes 123 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIT!

Moj TDS nie jest moim pierwszym dieslem....

Kontrolka NIE JEST wyznacznikiem przynajmniej w oplu, fordzie i bmw, ktore mam E34. Po zgasnieciu kontrolki swiece dostaja jeszcze prad i grzeja dopiero po kilku sekundach slychac "gluche pykniecie" pobor pradu spada.... swiecie przestaja grzac a raczej przestaja pobierac duzy prad.

40 sekund to duzo za duzo swiecie juz ostygna.....

Ten sposob odpalania zawsze wykorzystywalem w 17 letnim fordzie 1,8D z przebiegiem 280 000 (w rodzinie 11 lat) i swiecie nie zuzywaly sie nadmiernie, wszystko bylo w normie! akumulator tez...

 

Jakby ktos mial inne pomysly niech da znac chetnie sie zapoznam.

 

Wlasnie TDSiaki czy na DUZYM (jakim?) mrozie odpalacie na kilka razy (ile?) tzn na ile grzan?

http://img571.imageshack.us/img571/7404/logotds.jpg

Naj.... forum o TDS-ach http://www.bmw-diesel.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.