Skocz do zawartości

Składacie wnioski o zwrot akcyzy ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Czy ktoś złożył już wniosek o różnicę nadpłaty akcyzy ?

Ile może trwać taki zwrot ?

Jak się ma sprawa jeżeli powiedzmy kupiłem auto a poprzedni właściciel zapłacił akcyzę.Czy ja się mogę ubiegać o jej zwrot ? Według mnie mogę ponieważ kupując auto nabywam pełne prawa co do niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje że akcyza zwracana jest na nazwisko i adres tej osoby która ją zapłaciła. Trzeba uwarzac z wnioskiem bo gdy urzędasy sprawdzą że kwota na umowie jest niższa niż katalogowa wartośc auta to bedzie trzeba im jeszcze dopłacic.. :roll:
http://www.toya.net.pl/~yeahman/00/bmw4.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba uwarzac z wnioskiem bo gdy urzędasy sprawdzą że kwota na umowie jest niższa niż katalogowa wartośc auta to bedzie trzeba im jeszcze dopłacic.. :roll:

 

Nic podobnego. To sciema. Naliczanie akcyzy od wartosci pojazdu jest NIELEGALNE, a wiceminister straszy, zeby ludzie nie zglaszali sie po akcyze. Jak najbardziej nalezy sie zglaszac po akcyze, a panstwo bedzie ja musialo wyplacic co do grosza i nie bedzie moglo NICZEGO naliczyc od wartosci rynkowej. I tyle.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba uwarzac z wnioskiem bo gdy urzędasy sprawdzą że kwota na umowie jest niższa niż katalogowa wartośc auta to bedzie trzeba im jeszcze dopłacic.. :roll:

 

Nic podobnego. To sciema. Naliczanie akcyzy od wartosci pojazdu jest NIELEGALNE, a wiceminister straszy, zeby ludzie nie zglaszali sie po akcyze. Jak najbardziej nalezy sie zglaszac po akcyze, a panstwo bedzie ja musialo wyplacic co do grosza i nie bedzie moglo NICZEGO naliczyc od wartosci rynkowej. I tyle.

 

Trzeba składać wnioski zgadzam się, ale.... wiele osób kupuje auta od pośredników w Polsce i spisuje umowy z osobą zagraniczną, której na oczy nie widziało. W takim przypadku bym nie ryzykował ponieważ nie wiem czy po drugiej stronie nie pozostała umowa z faktyczną kwotą zakupu. Jeśli natomiast ktoś samodzielnie spisywał umowę i jest pewny co pokaże Niemiec, wygra każdą sprawę, ponieważ do wyliczenia akcyzy obecnej jak i tej poprzedniej stosowało się kwotę umowną wynikającą z umowy kupna sprzedaży, a nie wartość rynkową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba składać wnioski zgadzam się, ale.... wiele osób kupuje auta od pośredników w Polsce i spisuje umowy z osobą zagraniczną, której na oczy nie widziało. W takim przypadku bym nie ryzykował ponieważ nie wiem czy po drugiej stronie nie pozostała umowa z faktyczną kwotą zakupu.

 

Szczerze mowiac, bardzo watpie, zeby nasz urzad weryfikowal umowe ze sprzedajacymi obcokrajowcami. Przede wszystkim taki obcokrajowiec moze spokojnie olac prosby naszego urzedu o przedstawienie kopii umowy/faktury

i absolutnie nic mu za to nie grozi.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja niebyłbym tego taki pewnien panowie.. Wydaje mi się że można się w kłopoty wbawic a jak nie to tak czy inaczej zwrot akcyzy równa się długiej nerwowej drodze w sądach.

Ja tam się o nic nie upominam bo akcyza wyszła mi 6 zł + 8.5 znaczki :lol:

http://www.toya.net.pl/~yeahman/00/bmw4.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z akcyzą ja poczekam aż się ułoży w sensie pojawią się informacje o

odzyskaniu przez kogoś.

Pawel735 : Prawa do samochodu nijak się mają do osoby uiszczającej

akcyzę. Forse dostanie ten kto płacił a nie ten kto ma auto.

 

Ktoś gdzieś w jakiejś gazecie zauważył iż skoro państwo pobierało na

podstawie (nawet zniżonych) opłat to właśnie na ich podstawie będzie

zawracało. Przy czym to nie cała akcyza ale różnica między pobranymi 65%

a aktualnie obowiązującymi 3.1% idzie do zwrotu.

Wnioski o zwrot składa się do naczelnika, ten odrzuca i trzeba się sądzić. Ja

poczekam na wykładnię MF dotyczącą procedur zwrotu, bo z sądem nie mam

ochoty się użerać.

 

Znalazłem, że wczoraj pojawił się ciekawy artykuł...

 

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja złożylem wniosek w listopadzie. Dostałem termin na rozliczenie akcyzy na 31.01.2007, ale UC przysłał mi kolejne pismo z datą 17.01.2007 (czyli bardzo chytrze bo dzień przed ogłoszeniem werdyktu przez ETS) i teraz mam termin na ostatni dzień maja 2007 :duh: Nie wiem jak to będzie ale bede sie z tym bawił do końca.

Auto sprowadziłem sam, mam fakturę zakupu z salonu BMW. Nie wiem jak to bedzie, jak sprowadzalem moje auto mialo 7 miesiecy i 14500 km przebiegu i ktoś juz mi mówił ze w przypadku auta nie starszego niz dwa lata a pozwyzej 2000 cm3 to te 13.6% zostaje :( Sam nie wiem, chyba trzeba poczekać na oświadczenie polskiej strony jak to zwracania akzycy ma ostatczenie wyglądać.

Łukasz

E30 316 BAUR TC (w renowacji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ukash- ty nie dostaniesz zwrotu, masz auto młodsze jak sam napisałeś a MF będzie zwracać różnicę nadpłaconą. Podobnie mój ojciec nie występuje o zwrot akcyzy.

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak. W tej chili mamy 2 rodzaje akcyzy. Nie sa one uzaleznione od wieku pojazdu (jak kiedys) tylko od pojemnosci silnika. I tak silniki do 2.0 maja 3.1% powyzej 2l maja 13.6%.

Jak placiles akcyze autko bylo praktycznie nowe i obowiazywala Cie wlasnie akcyza 13.6% wiec jej nie nadplaciles.

Wniosek:

Nie nalezy Ci sie zwrot akcyzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy ktoś złożył już wniosek o różnicę nadpłaty akcyzy ?

Ile może trwać taki zwrot ?

Jak się ma sprawa jeżeli powiedzmy kupiłem auto a poprzedni właściciel zapłacił akcyzę.Czy ja się mogę ubiegać o jej zwrot ? Według mnie mogę ponieważ kupując auto nabywam pełne prawa co do niego.

 

O zwrot podatku, cla, akcyzy mzoe sie ubiegac osoba, ktora byla zobowiazana do jego zaplacenia

 

Obowiazek ciazyl na poprzednim wlascicielu, gdyby np. nie zaplacil akcyzy, a ty odkupilbys od niego auto, to i tak on byl zobowiazany.

 

Szkoda Twojego czasu - nie byles strona postepowania

 

 

A jesli chodzi o ta weryfikacje umowy - totalna bzdura

 

Kto bedzie to weryfikowal?? Wysla pania Danusie z urzedu skarbowego na wycieczke do Niemiec?? Po za tym Niemiec nie mal obowiazku spisania tej umowy, nie mowiac o jej trzymaniu (chyba ze kupowales auto na fakturze, od dealera, itd. - w tedy oni to inna sprawa)

 

Dwa

Nawet jak Niemiec ma umowe spisana z handlarzem, a Ty swoja - to udowadnianie, ktora jest prawdziwa bedzie trwalo i trwalo.

 

Jesli chodzi o pytanie w temacie

 

Ja nie skladam wniosku, za duzo zachodu, a kwota byla ...

 

Ale to kazdego indywidualna sprawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o akcyzę bo już mnie przesłuchiwali. Wychodzi na to że wysłali pismo do szwaba o potwierdzenie umowy. Nie wiem jaki będzie finał tej sprawy ale może się dla mnie kiepsko skończyć. Pewnie takie pisemka wysyłają losowo bo jakby tak wszystkim sprawdzali to niejeden handlarz by niezle namoczył. A ja zawsze twierdziłem że jestem pechowcem i na to wychodzi bo akurat mnie sprawdzają :( .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie przecież prawie każdy zaniżył wartość auta , czy warto kłócić sie o pare złotych ??

Ja sie ciesze , że zapłaciłem dużo mniej i nie bede zwracał sie o zwrot, po co szukać problemów i zadzierac z państwem ??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o akcyzę bo już mnie przesłuchiwali. Wychodzi na to że wysłali pismo do szwaba o potwierdzenie umowy. Nie wiem jaki będzie finał tej sprawy ale może się dla mnie kiepsko skończyć. Pewnie takie pisemka wysyłają losowo bo jakby tak wszystkim sprawdzali to niejeden handlarz by niezle namoczył. A ja zawsze twierdziłem że jestem pechowcem i na to wychodzi bo akurat mnie sprawdzają :( .

 

no ale szwab chyba ma tez 2 egzemplarz umowy, i chyba potwierdzi albo sprawe oleje po prostu

 

poza tym umowa nie podlega pod polska police bo zostala zawarta w niemczech, wiec jakim prawem ktos w polsce ja kwestionuje, a szczegolnie policja?

http://img489.imageshack.us/img489/2486/zz1dk5.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale szwab chyba ma tez 2 egzemplarz umowy, i chyba potwierdzi albo sprawe oleje po prostu

 

poza tym umowa nie podlega pod polska police bo zostala zawarta w niemczech, wiec jakim prawem ktos w polsce ja kwestionuje, a szczegolnie policja?

 

wlasnie

poza tym, gdzie zasada mowiaca o "domniemaniu niewinnosci"?

skoro jest faktura, jedna u kupca w Polsce, a druga u Niemca, to na jakiej podstawie chca to podwazac :?: :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szczegółów mojej sprawy nie będę opowiadał na forum. Wiem tylko że po dwóch latach meczą mnie sukinkoty za ten nieszczęsny wniosek który złożyłem. Jezeli ktos ma ładne papiery i niemiec je bez problemu potwierdzi to niech sobie składa. Ja już tego nie zrobię bo szkoda mi nerwów. Napiszę kiedyś jak sprawa się dla mnie skończy bo teraz po przesłuchaniu na policji czekam na dalsze ich poczynania. Mam nadzieję że mi się upiecze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niejaka Gilowska postraszyła, że będą weryfikować wartości na umowach. Ciekawe jak? Zdecydowana większość umów miała wpisane "samochód uszkodzony" więc widać, że jest to osoba mówiąc delikatnie "mało mądra". Gdybym zapłacił w tym czasie nawet 10zł akcyzy to już bym się starał o zwrot. Nie odpuszczajcie złodziejom bo w przyszłości będą pewni, że wszystko im wolno.
"Aerodynamika jest dla tych, którzy nie potrafią budować silników" - Enzo Ferrari
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
http://euro.bankier.pl/news/article.html?article_id=1543487&type_id=1 Panowie, sprawa idzie o grube pieniedze, mysle, ze przynajmniej na poczatku beda starali sie dac ludziom po lapach aby zniechcecic innych, a czy to bedzie waszym zdaniem zgodne z prawem to mysle, ze nie specjalnie obchodzi to fiskus :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.