Skocz do zawartości

sprzeglo 525tds


pilaros

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam pewien problem chyba ze sprzeglem.gdy na 2 lub 3 lub 4 przyspieszam,wciskam gaz do konca albo do polowy to obrtomierz strasznie wkreca sie na obroty i brzmi to jakbym jechal na półsprzęgle.

mam do was ogromna prozme o porade co to moze byc?czy zuzyte jest sprzeglo i sie slizga a moze co innego?

jak delikatnie dotkne pedał sprzegla to czuc na nim dosc mozne drganie,jakby caly czas cos przeskakiwalo?

czy to jest normalne?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No śliska się jak byk.

Podjedź do mechanika - trzeba sprawdzić, czy to wina docisku, czy też tarcza jest nadpalona. Tak czy owak sugeruję oddać autko w dobre ręce.

pzdr

 

PS - jeśli pedał drży lekko warto od razu sprawdzić wyważenie koła dwumasowego. Może też nalezałoby zregenerować. Koła w tds średnio po 200.000 km są do wymiany/regeneracji. Regenerowane kosztuje 700-800 zł. Ja u siebie wymieniłem. bo autko lekko drżało na jałowym biegu i mnie to drażniło. Teraz jest idealnie.

pzdr

http://img484.imageshack.us/img484/852/logo04cq1.jpg

BMW E39 525 TDS, BMW E10 2002' 1972

Ducati 900 Monster, KTM 520 EXC Racing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz tu

 

U mnie chyba tez juz sie konczy sprzeglo ale nie mam takich objawow jak zalozyciel tematu gdyz auto idzie mi jak salonówka tylko czasem mam takie coś - z reguły po tym jak depne w pedał na 2 i pozniej staje na swiatlach a cale auto mi drzy, lewarek lata z lewo na prawo tak jakby silnik palil tylko na 4 cylindry, obroty mam ok 600 obr/min. Zeby zlikwidowac moje drzenie wystarczy ze pykne leciutko gaz tak do 900-1000 obr/s i przestaje a obroty wracaja na swoje 600.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Sprzeglo w serwisie kosztuje ponad 1200zl.

Jak bedziesz kupowal poza serwisem to uwazaj, chodzi mi o rodzaj sprzegla. Do tdsa po wrzesniu 97r. na stapila zmiana i czesto w hurtowni tego nie wiedza moga sprzedac ci inny rodzaj, ktory pasuje do e39 525tds do wrzesnia 97. Nie stety w moim przypadku tak bylo.

Numer starego sprzegla jesli chodzi o SASCH to 3000724001 i to jest stary typ, nowego nie stety nie mam.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.