Skocz do zawartości

Klock i tarcze hamulcowe: ATE czy LUCAS? które wybrać????


orkwisz

Rekomendowane odpowiedzi

Ja w E36 mam Zimmermany (tarcze i klocki) i jestem mega zadowolony.

Zdarzyła mi się ostatnio trasa, gdzie pocisnąłem i hamowniki dostały łupnia, ale nic się nie działo...

Kupowałem u Zielińskiego przez neta...

mam tyle koni, że mnie nikt nie dogoni...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kupiłem i założyłem na obydwie osie ATE ceramic i muszę powiedzieć, że hamują gorzej niż tamte zużyte oryginalne klocki bmw. Jest jakiś dziwny lag. Na starych klockach jak wcisnąłem ostro hamulec to zrywało twarz, a teraz nic takiego się nie dzieje. Jak wyjechałem pierwszy raz na trasę to kilka razy po wyprzedzaniu ledwo wyhamowałem.

 

Spotkałem się z opinią, że nowe klocki muszą trochę się zetrzeć żeby zaczęły normalnie hamować i pokazały, co potrafią. Czy jest to prawda?

 

Z plusów to zauważałem, że nie ma takiego syfu na feldze jak wcześniej.

 

Czy jest taka opcja, że klocki zostały źle założone? Specjalnie robiłem to w serwisie zajmującym się głównie BMW po wcześniejszych problemach.

Na dniach pękła mi felga. Dzisiaj ściągnąłem tylne koło żeby obejrzeć i co się okazuje. Żeby założyć czujnik do hamulców trzeba ściągnąć nadkole. W serwisie nie dokręcili jednej śrubki i opona zrobiła dziurę w nowym nadkolu, które kupiłem w ASO mniej niż rok temu. Bo miałem podobną sytuację tylko mi oponę rozerwało na drodze i strzępy zrobiły w nim dziurę :mad2: . Nie wiem czy znajdę paragon z wykonywania tej usługi, ale mają tam bazę danych. Zobaczymy czy będą kombinować. Szkoda nie jest jakaś ogromna, ale sam to nadkole kupiłem i wymieniałem na nowe więc trochę się zdenerwowałem jak zobaczyłem dzisiaj w nim dziurę :duh:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Bosch nadaje się jedynie jak jeździsz całkowicie zgodnie z przepisami :D i do tego obchodzisz sie delikatnie z pedalem hamulca. Generalnie przy wymianie klocków obowiązkowo czujnik nowy i do tego kasowanie wymiany. Ten czujnik działa na zupełnie innej zasadzie jak w grupie VAG.

Tarcze Ate to wysoka półka,podobnie jak Brembo i Zimmermann. Jurid czy Textar bardzo często można spotkać na pierwszym montażu np w Mercedesie.

Producentem układu hamulcowego w BMW jest zapewne Ate, więc sam sobie odpowiedz...Niemniej tarcze zakupuone w serwisie różnią się od tych aftermarketowych m.in zawartością węgla, przez to w pewnych warunkach są mniej podatne na wykrzywienia itd.

Średnia półka to TRW,Bosch,Breck.

Niska to Tomex.

To są takie przykłady.

Tarcze dobiera się do stylu jazdy kierowcy, a co najważniejsze to montażu tarczy-czyszczenie piasty,pomiary bicia jej i tarczy po montażu. Mówimy tu o setnych częściach milimetra. 90% mechaników tego nie robi i nawet nie wiedzą jakie ma być bicie, jakiejest, no bo czym to sprawdzić :P i wtedy wychodzą bicia po np 3 miesiącach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Ja z doświadczenia polecam Brembo lub Zimmermann na których sam jeszcze się nie zawiodłem. Fakt, że będą trochę kosztować w porównaniu powiedzmy do Breck czy Boscha natomiast dla mnie jednak mimo wszystko ważniejsza jest solidność, to akurat ten element na którym nie warto oszczędzać. ATE również gorąco polecam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Podczas ostatniej wymiany w BMW F11 na przód wybrałem klocki bezpyłowe JURID WHITE (nazywane często ceramicznymi ale raczej wolę tak nie nazywać bo często ludzie mylą z ceramicznymi sportowymi).

Na tył wybrałem klocki HELLA PAGID. Po wymianie przejechałem 3 000 km i mogę polecić. Felgi czyste, 1/3 ceny oryginalnych a hamują tak samo dobrze. Oczywiście nic nie piszczy itp. Tarcze mam oryginalne (gładkie, nie montuje się klocków bezpyłowych tzw. ceramicznych do tarcz perforowanych, nacinanych itp).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.