Skocz do zawartości

Problem z pierwszym i drugim biegiem 320d 136KM


SYLWEK28

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie,

bardzo ciężko wchodzi u mnie szczególnie pierwszy bieg z dwójką tez jest nie wesoło . Po dłuższej jeżdzie gdy sie wszystko rozgrzeje jest tylko ciut lepiej ale nadal bardzo ciezko, szczególnie jest to uciążliwe w mieście na swiatłach, wiadomo czeste redukcje. Co moze być przyczyna takiej sytuacji? Pozdrawiam Sylwek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak ze jak postoi cały dzien na dworze przy niskiej temp. to na początku też dość ciezko wchodza biegi ale gdy juz sie rozgrzeje to problem znika. Okazuje sie ze wlasnie silownik przy pedale puszcza plyn , zaczyna sie pocic przez co nie wysprzegla mi tak jak powinien.Sprawdz czy plynu hamulcowego ci nie ubylo.

Jutro jade na wymiane silownika to dam znac co i jak. Cena w ASO 495pln, mi udalo sie dorwać uzywany za 100pln

Jest jeszcze drugi silownik przy skrzyni ale to jutro bede go ogladal- cena ASO-295pln

 

Poza tym to co u mnie jest wcale nie twierdze ze musi byc u ciebie, ale jest to dosc podobny przypadek :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec jestem po wymianie silownika(pompy) sprzegla i róznica jest ogromna .

Biegi wchodzą lekko, bez najmniejszego trudu i precyzyjnie.

Jesli nie stwierdziles u siebie zadnych wyciekow, a zauwazyłes ze pedal sprzegla ma wiekszy skok jalowy niz zawsze to spróbuj najpierw odpowietrzyc układ sterowania sprzegła(male koszty a moze cos to da), jeśli to nie pomoże chociaz na poczatku to mysle ze problem tkwi jednak w czym innym i oby okazalo sie to niczym powaznym

 

pzdr i daj znac jak juz poszukasz przyczyne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrzyniach BMW jest tak iż jeżeli nie jest zalany olej który przewiduję BMW lecz jakiś inny np Hipol od Poloneza a może sie to zdarzyć w takim przypadku jak np: jeżeli nastąpi wyciek oleju ze skrzyni spod zimeringu na wale niektórzy posiadacze BMW zalewają za radą mechaników gęsty zwykły olej np jakiś tam hipol który przestaje wyciekać z racji na jego gęstość-efektem tego jest ciężkie wybieranie pierwszych biegów ale do czasu aż skrzyni sie nie nagrzeje potem jest juz znacznie lepiej.

Sprawdz jaki masz olej to najprościej a potem bedziesz brał co innego pod uwagę.

http://img221.imageshack.us/img221/9561/bmw9bq.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...........ju zpislaem wczesniej w innym temacie

lejcie olej do skrzn automatycznych ATF czerwonego-polecam ten olej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.