Skocz do zawartości

Prędkość w e39


dddpawel

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się czy e39 530d 194KM gdy bedzie zchipowane do 230KM to czy będzie się kręciło tak jak nowe 530d o mocy 230KM? Dane techniczne nowej 530d mówią ,że ma przyspieszenie 6,8 s a prędkośc maksymalną 250km/h . Do jakich wartości predkości i przyśpieszenia może sie zbliżyć w e39 530d po chipie na 225 -230KM?

Ciekawostka

Różnica między nową 530d a 535d w mocy wynosi 40KM a w przyśpieszeniu 0,3s a prędkości maksymalne są zbliżone.

Moje pytanie czy jest sens kupowania 535d i wywalania fortuny dla ułamków sekund?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy? Masz na myśli ten silnik?---> Wysokoprężny silnik BMW 535d z podwójną turbosprężarką (Variable Twin Turbo). Ta rzędowa "szóstka" o pojemności 3,0 litrów osiąga moc aż 272 KM i potężny moment obrotowy 560 Nm przy 2000 obr/min. Nowe 530d ma 218 KM i 500 Nm/2000 rpm.

Ja raczej nie powiem co będzie po chip'ie, ale myślę że "nie zbliży" się aż w takim stopniu jak mogłoby się wydawać.

 

A czy jest sens kupowania 535d? Patrz cyferki wyżej i odpowiedź już znasz. Sprint do "setki" to tutaj sprawa drugorzędna. :dance:

Człowiek nabiera doświadczenia z wiekiem. Szkoda, że jest to wieko od trumny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy? Masz na myśli ten silnik?---> Wysokoprężny

...

Ja raczej nie powiem co będzie po chip'ie, ale myślę że "nie zbliży" się aż w takim stopniu jak mogłoby się wydawać.

... :dance:

 

Myslę iż poniższy link wiele wytłumaczy :8)

Ciekawe jakie są odczucia po tuningu, tzn. czy mocno odczuwalny jest przyrost mocy

http://www.godula.cc.pl/index.php?mode=bmw :dance:

Niech moc (BMW) będzie z Wami :)


Szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak myslicie przy mocy 225KM zejdzie do 7 s przyśpiecha

i prędkośc do 240Km/h

 

Ciężko cos takiego przewidzieć, bo przyśpieszenie i vmax nie zależą tylko od mocy i momentu - ważne jest też w jakim zakresie obrotów utrzymuje się moc i moment. No oczywiście znaczenie mają też przełożenia i masa samochodu.

 

Dlaczego potrzebne ci są aż tak dokładne dane - przyśpieszenie na pewno się poprawi - to nie ma wątpliwości.

 

A co do 535D, to przyśpieszenie od 0 do 100 nie jest jedynym wyznacznikiem - ważniejsza jest elastyczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy? Masz na myśli ten silnik?---> Wysokoprężny silnik BMW 535d z podwójną turbosprężarką (Variable Twin Turbo). Ta rzędowa "szóstka" o pojemności 3,0 litrów osiąga moc aż 272 KM i potężny moment obrotowy 560 Nm przy 2000 obr/min. Nowe 530d ma 218 KM i 500 Nm/2000 rpm.

Ja raczej nie powiem co będzie po chip'ie, ale myślę że "nie zbliży" się aż w takim stopniu jak mogłoby się wydawać.

 

A czy jest sens kupowania 535d? Patrz cyferki wyżej i odpowiedź już znasz. Sprint do "setki" to tutaj sprawa drugorzędna. :dance:

 

mylisz sie, nie nowe 530 tylko juz starsze :)

 

zerknij na oferte na www.bmw.pl i zobacz ile ma 530 obecnie

 

a sorry, melonik juz sprostowal :)

http://img489.imageshack.us/img489/2486/zz1dk5.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od samego początku mówiłem że nowe 530d ma 230KM

Chciałbym podkręcić swoje e39 530d do 230KM i zbliżyc sie do danych technicznych nowej 530d .

Którą firmę chipującą polecicie , która jest wstanie profesjonalnie podejść do sprawy , która robi najlepsze mapy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj ja bym ci polecił VTG albo Godula Motor Sport. Jeśli chodzi o ceny chipa w VTG to jak mnie pamięć nie myli do tego modelu zapłacisz około 2500zł brutto z kolei w Goduli cena tego chipa wynosi niecałe 3000zł. W VTG mają chyba największe przyrosty po chipie masz 232KM i 530Nm nie wiem dokładnie musiałbyś zajrzeć na stronke www.vtg.pl tam są tabele przysrostów mocy w Goduli podobnie, a jak cie nie będą satysfakcjonować osiągi zawsze mogą ci zrobić indywidualny program jednak to już wiąże się z pewnymi komplikacjami, ale o tym juz było na forum. Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.