Skocz do zawartości

Piszczy rolka pod maska - Co wymienic??


sezam

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Piszczy mi rolka nr 14 z tego oto obrazka: http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=BF31&mospid=47430&btnr=11_1344&hg=11&fg=18 ,

tak wiec najlepiej byloby ja wymienic.

Mam tylko jedna watpliwosc, czy mam kupic wlasnie ten element nr 14, czy moze tam jest jakies lozysko ktore powinienem wymienic a nie sama rolke.

 

Nie bardzo potrafie to odczytac z rysunku, stad moje pytanie do Was, ktora czesc powinienem zakupic?

(rolka nr 14 czy jakis inny element).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.U mnie jest to samo tylko ze nikt nie potrafi zdjagnozowac która rolka mi piszczy każdy mechanik mówi co innego i kazdy udaje że się zna :mrgreen: jeden powiedział mi ze to coś od alternatora piszczy.Widać że jedna rolka napinająca ta od środka podczas pracy silnika ma tak jak by mały luzik(drgania)Jesli ktoś wie jak od róznic która to rolka piszczy również prosze o pomoc,Dziękuje :) http://www.realoem.com/bmw/partgrp.do?model=DD41&mospid=47539&hg=11&fg=18(a może jeszcze wie ktos ile kosztuje komplet rolek do E-39) :wink: Edytowane przez karol2522
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie tak sobie mysle, ze pewnie lozysko jest w rolce, czego nie widac na rysunku, stad trzeba wymienic wlasnie cala rolke.

Czy nie tak wlasnie jest??

Jest dokładnie tak jak piszesz, wymienia się całą rolkę.

 

Dodam tylko że te rolki są bardzo wredne, czasami dają znać o sobie dopiero po przekroczeniu pewnej prędkości :8).

marzenie : E34 M5

http://img266.imageshack.us/img266/9927/540podpisnj4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie zasada jest prosta. po co mechanik.

zdejmujecie pasek, odpalacie silnik(na chwile)sluchacie czy jest cicho. jezeli tak gasicie silnik krecicie reka wszyskimi elementami tzn pompa wody ,rolka, alternator itd. to co wydaje z siebie dzwieki jest do wymiany i juz. alternator oczywiscie do naprawy hehe.

pozdro.

e39 3.0D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie tak sobie mysle, ze pewnie lozysko jest w rolce, czego nie widac na rysunku, stad trzeba wymienic wlasnie cala rolke.

Czy nie tak wlasnie jest??

Jest dokładnie tak jak piszesz, wymienia się całą rolkę.

 

Dzieki rkorbut za odpowiedz na moje pytanie. Teraz juz wiem co mam kupic.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.