Skocz do zawartości

Powódz w kufrze :/


zaworas

Rekomendowane odpowiedzi

Zauwazyłem ze po deszczu nawet jak auto nie jezdzi mam w bagazniku mokry dywanik , a pod nim pływa woda. Trzeba by z tym cos zrobic bo jak zawita rudy moge kiedys pogubic bagaze po drodze :duh:

- Wywaliłem wszystko z bagaznika i obejrzałem : Blachy sa bardzo zdrowe , nadkola całe , uszczelka klapy dobra , klapa prosta , przylega do uszczelki.

 

Wiem ze duzo osób ma podobny problem w E30. Podobno czasem wina powodzi jest zapchanie kanalików odwadniających szyberdachu , ale wtedy kapało by mi chyba na głowe a nie do bagaznika ??

 

Jesli ktos przerabiał ten temat u siebie chetnie poczytam.

Jazda BMW to podobnie jak jazda TIRem tylko zapas miejsca zostawiam po stronie zewnetrznej

http://img389.imageshack.us/img389/8589/obraz037editedeg8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem identyczny problem i miałem trzy dziury w tym dwie mocno sie schowały przy mocowaniu amortyzatora, poszukaj małej osoby niech wejdzie do bagażnika z latarka i tam zobaczy na gorze nadkoli, ja nie miałem dziur na wylot tylko rdza ale jak palcem dotykałem to już była na wylot :)
...nieważnie dokąd jedziesz,ważne ze bokiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w e32 mialem podobna sytuacje wrzucilem brata do bagaznika z latarka i zaczalem polewac samochod woda. Jak sie okazalo uszczelka puszczala wode i to pozwalalo wemknac sie wodzie do bagaznika. wzialem silikon przeczyscilem i odluscilem uszczelke jak i miesce gdzie ona powinna sie trzymac, posmarowalem silikonem i do dzis nie mam problemow z woda. zobacz czy uszczelka siedzi dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy wężyki są dobrze podłączone do kratek spływowych w błotnikach tylnich! Czasem mogły się wypiąć i leci do środka z szyberdachu. Ja powódź miałem przez zgnite błotniki tuż za kołem. Niby były całe ale po dokładnych oględzinach wyszły dziurki i koło w czasie deszczu "narzucało" wodę do środka.

PZDR.

P.S. Uszczelka lampy też wielce prawdopodobna.

Człowiek nabiera doświadczenia z wiekiem. Szkoda, że jest to wieko od trumny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemanko Yeahman - pewnie ze Cie kojarze :mrgreen:

 

Ramlen - pytanko mam o te kratki. To sa te małe plastiki na błotnikach od wewnątrz które widac po zdjeciu tapicery?? takie jakby z przegródkami mam .... własnie wchodzi w to jakis wezyk ale nie wiem

co to jest

 

Nadkola mam wporzadku bo ostatnio wyciagałem amortyzatory i oglądałem dosc dobrze. Poza tym to sie nie dzieje w czasie jazdy. Poprostu wyjmuje cos z kufra jest sucho , w nocy pada deszcz , rano przychodze mam mokro.

Chyba nie ma wyjscia i zrobie patent osuszeniem całego bagaznika , wyjme wszystko do gołej blachy , poleje woda i zobacze skąd zaczyna kapac.

Jazda BMW to podobnie jak jazda TIRem tylko zapas miejsca zostawiam po stronie zewnetrznej

http://img389.imageshack.us/img389/8589/obraz037editedeg8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam podobny problem

ale wiem ze u mnie to cieknie przez tylny lewy odplyw szyberdachu ale nie moge przepchac bo z tego co mi sie wydaje to szlaufik mam nie zapchany tylko nieszczeny bo nawet jak woda sprzecieka to i mokra jest tylka polka pod szyba (a jak postawie auto na jakies gorce przodem ku dolowi to nie cieknie)

i moze ktos z was ma na to jakis patent bez rozbierania calej podsufitki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.