Skocz do zawartości

baznadziejna elastycznosc 320d 136KM ??


Idahozzz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Pytanie kieruje glownie do osob, ktore smigaja 320d 136KM, albo do tych, ktore mialy przyjemnosc przejechac sie autem z tym silnikiem.

Otoz jezdzilem wieloma turbodieselami m.in. z koncernu VAG (silniki ASZ 130KM), francuskie DCi common rail 120KM itd, a teraz przyszlo mi przesiasc sie do diesela BMW. Niby najszybszy ale nie do konca...

 

Moje 320d pod wzgledem elastycznosci wypada dosc blado na tle konkurencji, o ktorej pisalem wyzej. Nie czuc tzw. wcisniecia w fotel, charakterystycznego dla nowoczesnych tdi z wysokim momentem. Auto ladnie sie zbiera ale dopiero od 3000obr/min. Przy wolnej jezdzie, musze czesto redukowac na 2 lub 1, w przeciwnym razie silnik zachowuje sie tak, jakby mial zgasnac..

 

Czy to normalne dla 320d? Max moment osiaga niby przy 1750 obr ale jakos go nie czuc..

 

Przeplywka wymieniona, auto ma 110tys km przebiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj ciągnie od samego dołu i to jeszcze jak , nie ma takiego diesla w Audi o tej pojemności żeby miał taki ciąg - poza tym common raile ciągną od samego dołu do odcięcia czyli ok 4500obr/min a silniki VAG na pompowtryskiwaczach powyżej 3500 dostają zadyszki :mrgreen: więc nie ma co porównywać - sprawdż przepływkę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiles test elastycznosci? 60-100 - 4 bieg - 8,3 s; 80 - 120 - 5 bieg- 11,1 s.

 

http://www.bmwmpowerclub.com.pl/bmw/3/e46/teste46/320de46.jpg

 

Ciekawy ten zasięg pisze 800km przy spalanio ok 6L/100km - ja u siebie właśnie po tych 800km muszę tankować bo księgowy razi w oczy a teoretycznie w/g wskazania komputera średnie spalanie wychodzi mi w trasie 5,6L/100 przy ciężkim bucie więc na zbiorniku lekko ponad 60L / chyba 63L / powinienem spokojnie przelecieć 100km więcej , czeski film A może tam jest zbiornik 50 litrowy ?? wtedy by się zgadzało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiles test elastycznosci? 60-100 - 4 bieg - 8,3 s; 80 - 120 - 5 bieg- 11,1 s

...tak na marginesie to jeśli 320d taką ma elastyczność (wcześniej padło stwierdzenie, że ten samochód ma rewelacyjna elastyczność) to chyba niezabardzo jest tak różowo z 320d ;) ...bo moja stara Alfa 146 z małym benzynowcem pod maską (1.4) osiągało przeciętnie 7s na 4 biegu od 60-100km/h!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiles test elastycznosci? 60-100 - 4 bieg - 8,3 s; 80 - 120 - 5 bieg- 11,1 s.

 

http://www.bmwmpowerclub.com.pl/bmw/3/e46/teste46/320de46.jpg

 

Ciekawy ten zasięg pisze 800km przy spalanio ok 6L/100km - ja u siebie właśnie po tych 800km muszę tankować bo księgowy razi w oczy a teoretycznie w/g wskazania komputera średnie spalanie wychodzi mi w trasie 5,6L/100 przy ciężkim bucie więc na zbiorniku lekko ponad 60L / chyba 63L / powinienem spokojnie przelecieć 100km więcej , czeski film A może tam jest zbiornik 50 litrowy ?? wtedy by się zgadzało

 

Problem dotyczy silnika 136KM a nie 150 bo w 150 bedziesz mial mniejszy zasieg,bo wiecej pali (bo jak moc wiekasz to i spalanie wzrasta).

Proponuje dokładniej czytać jakiego modelu silnika post dotyczy!!! :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.