Skocz do zawartości

Dziwne dźwieki zawieszenia


Wojciech35

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich fachmanów.

Od niedawna jestem posiadaczem E39 z 1999roku. Co nieco musiałem do niej zajrzeć i to i owo zrobić np w zawieszeniu. Dochodziły z niego stuki, wiec po kolei eliminuję. Do wymiany poszły łączniki, potem drążki i końcówki drążków, oraz wahacz górny z tulejką. I wszyscy mechanicy ( w serwisie gdzie naprawiałem) twierdzą, że już nic sie tam nie dzieje, nic tam nie stuka, jednak ja mam wrażenie, że do moich uszu dochodzi dziwne dudnienie, zwłaśzcza kiedy sie jedzie po nierównościach. Nie wiem... może to auto ma taki dźwięk przy pokonywaniu wyboi.....może to ja jestem przewrażliwiony....może tak powinno być. NIgdy nie jeździłem wczesniej beemką, wiec nie jestem pewnien. Może którys z Was tutaj, posiadaczy i użytkowników, wypowie sie na ten temat.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jeśli masz duży przebieg sprawdz poduszki mocowania amortyzatora.Byc może one powodują ,że słyszysz niepokojące hałasy.Druga ewentualność to jeśli wyeliminowałeś zawieszenie może być listwa kierownicza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Panowie za podpowiedzi .

Amory są ponoć w porzadku...choć nie jestm tak do końca o tym przekonany i też stawiam na poduszki.

Piotriviola....piszesz "listwa kierownicza"? Czy masz na mysli maglownicę? Kurcze....jęsli to maglownica stuka....to niezły pasztet mnie czeka.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Poleciłbym podjechać na mocne trzepaki na stacji diagnostycznej

 

Tam za 20 z chłopcy ci poruszają zawieszeniem a ty nawet zam możesz sobie dokładnie obadać każdy element

 

Jełśi nie zlokalizujesz słuchem usterki (a penie tak będzie ) polecam pomacać trochę betinę

 

Jełśi masz dość czułe palce dotykiem wyczyjesz w którym miejscu jest luz podczas pracy zawieszenia(podczas szarpania na szarpakch)

 

Tam metoda pomogła mi zlokalizować wiele niejasnych usterek jak np luz na górnym mocowaniu amortyzatora, luz na wale kierowniczym, itp

 

Polecam takze przejażdżkę z osobą towarzyszącą (koniecznie płci męskiej) która słuchem pomoże zlokalizować okolice usterki (ograniczy to zasięg poszukiwanie).

 

Trudno ci pomódz ponieważ nie opisałeś o jakie nierówności chodzi czy o dziury czy raczej o krótkie wzniesienia i garby - może to w zawieszeniu a jakiś inny element auta wydaje te odgłosy gdy gwałtownie zmienia się środek ciężkości . W skrajnych przypadkach może być to mocowanie canek silnika przekładni itp (tam gdzie nigdy byśmy nie zajrzeli w zasadzie)

 

Pozdrawiam i rzyczę udanej lokalizacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Konkurent za rady. Właśnie tak zrobiłem. Pojechałem na szarpaki. I kurcze nie ma się czego uczepić! W sumie powinienem sie cieszyć, ale jak jednak słyszę i "czuję" że coś moje auto boli. Tylko nie potrafię mu pomóc. :duh:

Szarpaki nic nie wykazały, żadnych luzów na elementach ruchomych zawieszenia!!!

I co tu dalej robić? :cry2: Amortyzatory trzymają normalnie, w normie, wiec. Ale na ile sie znam na mechanice, amor na teście może sie zachowywać prawidłowo, a jego tłoczysko będzie stukac stukac. Podejrzewam jeszcze poduszkę amora lub jego łożysko.

Mieszka może w B-stoku lub okolicach jakiś klubowicz-miechanior? Z przyjemnością udałbym sie do kogoś takiego.

Jest jeszcze jedno wyjscie... Serwis BMW Auto-Breczko w B-stoku. Ale tam mi zaspiewają pewnie, że ho ho....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
W moim przypadku było pdobnie jak u Ciebie. Chciałem doprowadzić zawieszenie do perfekcji. po wymianie dosłownie wszystkiego [łącznie z kolumną kierowniczą] wrociłem do amorów - w końcu znlazłem "zonka" okazało się iż amortyzator stukał - oryg. nowy Sachs :jawdrop: po wymianie nastała błoga cisza. Trwało to dość długo - muszę przyznać że wymieniane kolejno elementy dawały efekty ale zawsze coś mi nie pasowało - do tego stopnia iż zaprzyjaźniny mechanior [pasjonat marki] wywieszał białą flagę [twierdził iż 5 klepka w głowie mi stuka] dziś radość z jazdy jest doskonała - o kosztach nie wspomne bo i tak nikt nie uwierzy.

UIHZ9556.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.