Skocz do zawartości

Przymiarka do BMW 525 tds. Co wy na to??


Mariusz2704

Rekomendowane odpowiedzi

 

Kolego, niepotrzebnie nam piszesz, ze nalezysz do tej grupy Polakow co kradna ew kupuja kradzione ew bez podatku - to twoja sprawa i nie sadze by takie zachowanie bylo popierane przez kogokolwiek na forum

 

a jak ci juz ktos napisal: czesc "TDS" miedzy E34 a E39 wiele sie nie rozni - jesli juz to szczegolami (np pompa itp)

 

wiec badz laskaw powstrzymac swoje nerwy i raczej podziekowac kolegom, ze ci pomagaja (jak potrafia)

 

Kolego a moze mam wlasna stacje benzynowa i nie potrzebnie poruszamy temat taniej ropy.Nikt mi nie napisal wczesniej ze silnik w e34 nie rozni sie znacznie od e39 wiec skad mam wiedziec ze to prawie to samo.Po to sie pytam na forum zeby ktos mnie uswiadomil i teraz wiem wiecej :D i sie tak nie irytuj kolego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie chcesz/nie możesz wejść w 530d a masz tanią ropę to kupuj TDSa. Pada w nich to co we wszystkich dieslach (turbina, pompa itd). Nie są ani mniej ani bardziej awaryjne od konkurencji. Palą swoje bo to 2,5 a większość porównuje do 1,9 TDI z VW. Największym problemem jak we wszystkich dieslach są bardzo wysokie przebiegi, więc bardziej patrz na stan samochodu niż na wyposażenie.
"Aerodynamika jest dla tych, którzy nie potrafią budować silników" - Enzo Ferrari
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam w rodzinie 525 TDS e39 touring podkręcony na 175KM.

Spalanie w mieście średnie to 7,5 litra- i to sa fakty bo sprawdzałem wiarygodność wskazań kompa podczas tankowań.Z wyliczeń wyszło mi nawet 0,1l na moją korzyść (czyli kompa pokazywał 7,5 a z wyliczeń 7,4).

Ostatnio zrobiłem traskę 250km i wskazał UWAGA-5,1l.Jazda była emerycka 80-90km/h, dwie osoby + bagaż.

 

Co więcej...hm..łądnie się zbiera w miarę ale brakuje mocy już-przyzwyczajenie robi swoje.Przez jakiś czas jeździł (lato) ON/OR 50/50 i nie było skutków ubocznych.

 

Teraz posiadam Audi A4 1.9 TDI AFN-110KM w kombiaku i to jest oszczędne autko-w mieście spala mi max 7l ale to juz trzeba się starać.

W trasie żłopie 4,5-5l.

Jeśli jesteś napalony na BMW TDS to polecam e39 touring ale szukaj "pewnego" egzeplarza,bo mnóstwo jest teraz beemek zajeżdżonych z przekręconym licznikiem.Akurat ja mam oba auta z ksiązkami serwisowymi (wpisy itp.są oryginalne,pewne).

 

Jak juz kupisz to pochwal się nabytkiem.

 

Aha-dodam jeszcze jedno-pierwsza moja jazda w/w TDSem (jeszcze bez chipa) zakończyła się spalaniem 12l bo non stop był "but", miasto i korki.Ale ja akurat mam predyspozycje do podkręcania norm spalania-alno bardzo wysokie albo bardzo niskie.Moje byłe BMW 325TD spalało mi 10l w trasie (ale poniżej 160 nie schodziłem,więc swoje wypił).

 

Umiętna jazda owocuje niskim spalaniem.

Poziom poczucia humoru jest wprost proporcjonalny do Twojego IQ.

http://img407.imageshack.us/img407/5961/roxbury9je.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie w mieście średnie to 7,5 litra- i to sa fakty bo sprawdzałem wiarygodność wskazań kompa podczas tankowań.Z wyliczeń wyszło mi nawet 0,1l na moją korzyść (czyli kompa pokazywał 7,5 a z wyliczeń 7,4).

 

o mistrzu :modlitwa: :modlitwa: :modlitwa: :modlitwa: :modlitwa: powiedz mi jak mam jeździć moim e-39 tds żeby mi tyle paliła, bo w mieście za nic nie mogę zejść poniżej 9,5L- co w sumie uwazam za dobry wynik dla tego samochodu, ale twoje 7.5L po mieście w e-39 TDS :duh: :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaraz sprawdze czy TDS jest przed domem..jeśłi jest to fote Ci zapodam niedowiarku.Jeździć trzeba umieć,albo dynamika albo niskie spalanie.Uno momento,idę przed dom sprawdzić :8)

Prosze-zatankowany do pełna nie był..ale już 380km po mieście zrobione.

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//img78.imageshack.us/img78/166/imgp0732ai7.jpg

Edytowane przez De BMW

Poziom poczucia humoru jest wprost proporcjonalny do Twojego IQ.

http://img407.imageshack.us/img407/5961/roxbury9je.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten jeździ praktycznie tylko po mieście (sporadycznie się traska trafia).

Zazwyczaj odpalany w nocy (00-3 w nocy bo taka praca), do pracy 10km - jeszcze nie jest rozgrzany a już trzeba gasić silnik.No i za jakieś 14 godzin powrót do domu.I tak dzień w dzień.Fotkę cyknąłem bo widze, że niektórzy nie wierzą dopóki nie zobaczą.Ja się nie dziwie w sumie ale panowie-albo ekonomika albo but, no taka prawda.

Poziom poczucia humoru jest wprost proporcjonalny do Twojego IQ.

http://img407.imageshack.us/img407/5961/roxbury9je.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie to może nie TDS tylko 2.5d?? :mrgreen:

mój automat pali mi 9-10 po warszawie i z takiego wyniku jestem zadowolony, oczywiście mogę sobie tak ustawić kompa żeby pokazywał 5L i to nie jest problem. w spalanie poniżej 7,5-8L w mieście nie uwierze. Nawet w nocy po pustym mieście, chyba ze w 318tds

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapraszam do Płocka.Zatankuje samochód, przjedziemy 100km po mieście, znowu zatankuje i zobaczymy zarówno na kompie jak i z wyliczeń ile spalił.WIem co pisze bo jeżdże nim już 2 lata.A o przestawianiu kompa pierwszy raz słysze...Widocznie Polak potrafi :duh:

Poziom poczucia humoru jest wprost proporcjonalny do Twojego IQ.

http://img407.imageshack.us/img407/5961/roxbury9je.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale chwila..o czym my gadamy.To jest podkręcony TDS-mieszanka jest efektywniej spalana przez zmianę softu.Panowie, niech się wypowie ktoś kto ma TDS z chipem wtedy pogadamy bo teraz to niestety ale moje wywody są bezsensowne.Jeszcze jakieś porównania z automatami... :duh:

Poziom poczucia humoru jest wprost proporcjonalny do Twojego IQ.

http://img407.imageshack.us/img407/5961/roxbury9je.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - ale człowiek prosił o pomoc.

Ja mam co prawda E34 a z tego co słyszę silnik w E39 jest praktycznie ten sam; jesli chodzi o spalanie to oczywiście wszystko zależy od stylu jazdy i trasy - wierzę że w Płocku 325tds może spalić 6,5l, w innych miastach raczej więcej. Ja swoje E34 sprawdziłem dokładnie, dużo jeżdżę i w mieście i w trasie i mogę powiedzieć że może spalić od 6 do 12 litrów - generalnie liczę 7-8 litrów ale leję tylko na Shellu i BP /Ultimate/ - na Neste pali więcej. Jeżdżę również różnie: i delikatnie :roll: i ostro :twisted2:

Jeśli pamięta się o dobrym traktowaniu turbodiesla /nie grzać na zimnym, dać pochodzić po ostrzejszej jeździe/ to odwdzięczy się bezawaryjnością.

Mariusz2704 jeśli masz paliwo z BP to lej tylko Ultimate'a - zwykły ON potrafi być tam słabej jakości jak trafi im się tanio jakaś partia paliwa: wiem co mówię bo kolega pracuje w centrali :wink:

A swoją drogą jeśli myslisz o E39 to zdecydowanie lepszy jest 530d - chodzi całkiem jak dobra benzyna, jest cichszy i dynamiczniejszy, jeździłem i gorąco polecam :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapraszam do Płocka.Zatankuje samochód, przjedziemy 100km po mieście, znowu zatankuje i zobaczymy zarówno na kompie jak i z wyliczeń ile spalił.WIem co pisze bo jeżdże nim już 2 lata.A o przestawianiu kompa pierwszy raz słysze...Widocznie Polak potrafi :duh:

 

Zaden problem zmienic wskazania kompa. Tryb serwisowy kompa (kody) kod nr.. nie pamietam 20 chyba. Mozesz zrobic aby pokazywal 1 mozesz zrobic aby pokazywal 100. Zaden problem.

spalanie REALNE to juz inna bajka

http://img571.imageshack.us/img571/7404/logotds.jpg

Naj.... forum o TDS-ach http://www.bmw-diesel.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.