Skocz do zawartości

dmuchawa dmucha i nie da sie wył! kto pomoże???


max 750

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam kłopot z dmuchawą, nie chce sie wył. jak przesówak przesune na 0 to sie tylko klapki zamykają , a dmuchawa dalej dmucha.

Nie reaguje na potęcjometr!!! tylko jak wezme na maxa to jeszcze bardziej dmucha. Poza tym nie reaguje na mocnie lub słabiej ustawiony potęcjometr.

 

Miałem coś takiego już i kolega podłubał w panelu sterowania i niby jakieś zimne luty pospawał i było dobrze.

 

Tym razem dłubanie nie pomogło wiec zmieniłem panel sterowania na inny ale dalej [BAD] i dostaje kota powoli. :mad2:

 

Podobno miecz od nagrzewnicy padł ale może jest inna przyczyna.

Zanim zaczne nagrzewnice rozbierać :?

 

Prosze o rady...

chodzi o bmw 750 e 32 90r.

 

z góry dziekuje.

pozdrawiam

UMIEJĘTNOŚĆ KIEROWANIA TO UMIEJĘTNOŚĆ PODEJMOWANIA SZYBKICH DECYZJI!


MISTRZ POLSKI poleca !!! fachowe porady w zakresie suplementacji, diety oraz treningu.

suplementy i odżywki najlepszych firm !!!

15 lat doświadczeń!!!

polecam sie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialem identyczny przypadek w e36 z klimatronikiem i nikt nie wiedzial co sie dzieje. czasem sie poprawialo i dzialalo ok, a czasem sie psulo. typowe objawy niekontaktu. dobralem sie do rezystora. po wyciagnieciu wtyczki przeczyscilem ja jakims drucikiem, prysnalem preparatem przeciw rdzy. po zlozeniu wszystko dzialalo. sprawdz to bo moze tez masz zasniedziala lekko wtyczke.

Bumier

http://img340.imageshack.us/img340/1074/bumier2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie to co mówią mi mechanicy słabo mi sie pokrywa, że niby ten miecz od nagrzewnicy.

Bo miałem już raz dokładnie to samo i koleś el. podłubał przy panelu sterowania jak już pisałem i było si.

teraz jednak wymieniłem cały panel i dalej dmucha!.

co jest dziwne to to że nawet jak odłącze wszystkie wtyczki od panelu sterowania to dmuchawa dalej dmucha :?

 

dzisiaj postaram sie pogrzebać przy tym panelu,posprawdzam czy nie są zaśniedziałe wtyczki itd.

 

a gdzie ten przekaznik za kolumną w nogach??? od strony pasażera czy kierowcy jak pamiętasz opisz jak on wygląda(kolor)

 

dzieki Wam za pomoc.

dam znać jak uda mi sie to zwalczyć

 

pozdro. :8)

UMIEJĘTNOŚĆ KIEROWANIA TO UMIEJĘTNOŚĆ PODEJMOWANIA SZYBKICH DECYZJI!


MISTRZ POLSKI poleca !!! fachowe porady w zakresie suplementacji, diety oraz treningu.

suplementy i odżywki najlepszych firm !!!

15 lat doświadczeń!!!

polecam sie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jesli można sie wtrącic ?

Ja mam e34 525 tds touring i mam problem ze dmuchawa nie chce mi chodzic czasami jak pożadnie zdziele w konsole z kopa to sie uruchamia tylko, ze pracuje bardzo slabo bardzo, slabo dmucha nawet na 4 ale ja slychac!

Pomozcie idzie zima a ja nie wiem co mam robic boje sie rozbierac ta konsole

mial ktos taki problem? :mad2:

BMW jest tanie dla bogatych

http://img102.imageshack.us/img102/1093/copyright6phpki9.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Ciebie w tym TDS-sie stawiam na filtr pyłkowy.

Powinieneś go znalezćna końcu nagrzewnicy na dole w nogach na środku.

 

Jak ten filtr jest zapchany to szyby parują,nie dmucha i capi w aucie.

Koszt takiego filtra to ok 50 zł ,chcesz to Ci wyśle bo mam he he.

Kupiłem do mojej ale okazało sie o dziwo ze u mnie nie ma takiego filtra :shock:

a podobno wszystkie auta z klimą mają taki filtr :?

 

ja dzisiaj zabieram sie za dłubanie w wtyczkach i zobacze też ten przekaznik pod głośnikiem.

 

musze jeszcze u mnie zwalczyć jeden problem ,mianowicie kierownica nie chodzi mi za lekko, czasami sie obudzi i chodzi tak jak powinna ale przeważnie na pół gwizdka :evil:

podobno gruchy od nivo nie trzymają ciśnienia i od tego.

Bo pompe wymieniłem od wspomagania i dalej to samo.

 

pozdro.

UMIEJĘTNOŚĆ KIEROWANIA TO UMIEJĘTNOŚĆ PODEJMOWANIA SZYBKICH DECYZJI!


MISTRZ POLSKI poleca !!! fachowe porady w zakresie suplementacji, diety oraz treningu.

suplementy i odżywki najlepszych firm !!!

15 lat doświadczeń!!!

polecam sie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i po sprawie ciepło sie zrobilo i troche niunie rozebrałem hehe :D

dostalem sie do siilniczka dmuchawy i co sie okazoleo? sam sie naprowil jak zdjąłem pokrywe :) znaczy sie sam sie nie naprawił ale zaczalł codzic poprawnie . Z ciekoawosci go jednak wyjalem i okazalo sie ze szczotki jedna ma 1cm a druga 1,5cm i wszystako jasne troche zaczynaja sie podwieszac wiec. Nie chcalo mi sie ich naprawiac wiec wtrysnalem smaru w plynie na prowadnice i komutator oraz posmarowalem tulejki i jak narazie odpukac smiga :D Pozdro dla wszystkich zapracowanych przed zima :cool2: aby niunki sie sprawowaly i bokiem tylko na nasze zawolanie stawaly :mrgreen:

BMW jest tanie dla bogatych

http://img102.imageshack.us/img102/1093/copyright6phpki9.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To masz usterke usuniętą :D

 

Ja jeszcze nie miałem czasu podłubać.Postaram sie dzisiaj ale wszystko co moge zobaczyć to posprawdzać kostki i łączenia kabli. Chociaż jak znam życie to przyczyna będzie pewnie wdzieś indziej niż w kostkach :(

 

jak coś uda mi sie zrobić to napisze.

Jak to faktycznie ten miecz od nagrzewnicy to pozostanie mi kupić nagrzewnice . Za naprawe tego miecza powiedzieli mi ok 250 zł :jawdrop:

tylke kosztuje w sumie cała nagrzewnica używka he he

UMIEJĘTNOŚĆ KIEROWANIA TO UMIEJĘTNOŚĆ PODEJMOWANIA SZYBKICH DECYZJI!


MISTRZ POLSKI poleca !!! fachowe porady w zakresie suplementacji, diety oraz treningu.

suplementy i odżywki najlepszych firm !!!

15 lat doświadczeń!!!

polecam sie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Usterka usunięta!

Rozebrałem wszystko że by dostać sie do tego miecza od nagrzewnicy.

czyszczenie kostek itd nie pomogło.

dmuchawa przestała dmuchać jak odłączyłęm kostke od miecza.

 

załatwiłem drugi miecz że by zobaczyć czy to pomoże i pomogło :dance:

 

zamiast 250 zł w servisie + pewnie 50 za komputer + robocizna ze 100 najmarniej.

zapłaciłęm 50 zł a miecz(koledze) i paliwo ok 40 zł(diesel he he).

 

jestem dumny z siebie :mrgreen:

wszystkim dzieki za pomoc :clap:

 

pozdrawiam

UMIEJĘTNOŚĆ KIEROWANIA TO UMIEJĘTNOŚĆ PODEJMOWANIA SZYBKICH DECYZJI!


MISTRZ POLSKI poleca !!! fachowe porady w zakresie suplementacji, diety oraz treningu.

suplementy i odżywki najlepszych firm !!!

15 lat doświadczeń!!!

polecam sie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.