Skocz do zawartości

[F10 pre LCI] Aktywacja/kodowanie SLI przez Bimmercode


Pioski

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Posiadam F10 pre LCI wyposażoną w KAFAS i headup. Chciałbym aktywować u siebie opcję rozpoznawania znaków drogowych (SLI) - czy ktoś z Was wykonywał to przy pomocy samego BimmerCode? 
 

Wiem, że są dostępne na rynku różne zestawy retrofit, ale jest szansa że da się zakodować SLI z istniejącym hardwarem. 
Czy ktoś z Was to wykonywał i byłby w stanie poinstruować jakie moduły i ścieżki do nich wymagają zakodowania?

Przeszukałem internet w poszukiwaniu odpowiedzi, ale nie udało mi się znaleźć konkretnych informacji.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie który masz dokładnie rocznik, czy F30 (wg. opisu) czy F10/F11 czy jeszcze coś innego. Do SLI potrzebujesz KAFAS2. KAFAS nie obsługuje, headup nie ma znaczenia. W F10/F11 nawet przed LCI potrafiły mieć KAFAS2.

Jak masz KAFAS to zmiana na KAFAS2 wymaga zmiany kamery, modułu KAFAS i szyby.

SLI wymaga kodu FSC. Wg. mnie sam bimmercode tego nie ogarnie.

Możesz albo kupić kod SLI, albo moduł KAFAS2 z wgranymi kodami FSC z innego auta (lub sam wgrać), ale uwaga podpięcie się do nowszej ISTA lub wizyta w ASO (np. akcja serwisowa) powoduje wywalenie kodu FSC.

 

Retrofity: 2VB - TPMS (RPA -> RDC); 302 - alarm; 5AC - HBA; 5AS (Driving Assistant: LDW+FCW); 5AS -> 5AT (Driving Assistant Plus: ACC+LDW+FCW); 5AR - TJA; 6UK+5A3 - NIVI3 + Targeted illumination
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KAFAS daje radę i czyta ograniczenia prędkości...mam auto z 2012 i działa.

Po zakupie auta jakiś czas później dokupiłem nowy panel i aktywowałem ostrzeganie przed zjechaniem z pasa i ograniczenia prędkości (miałem HUD, ostrzeganie przed zmianą pasa i ACC z ostrzeganiem przed kolizją). Za jednym razem zmieniłem kierownicę na grzaną z łopatkami i lewarek zmiany biegów na sport. o ile dobrze pamiętam nie musiałem kupować kodów FSC i wystarczyło zwykłe kodowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, bbmw napisał(a):

KAFAS daje radę i czyta ograniczenia prędkości...mam auto z 2012 i działa.

Po zakupie auta jakiś czas później dokupiłem nowy panel i aktywowałem ostrzeganie przed zjechaniem z pasa i ograniczenia prędkości (miałem HUD, ostrzeganie przed zmianą pasa i ACC z ostrzeganiem przed kolizją). Za jednym razem zmieniłem kierownicę na grzaną z łopatkami i lewarek zmiany biegów na sport. o ile dobrze pamiętam nie musiałem kupować kodów FSC i wystarczyło zwykłe kodowanie

Czy musiałeś też kupić do tego jakiś emulator SLI montowany za zegarami? Bo wszędzie w necie i poradnikach na YT pokazują właśnie opcję z emulatorem, który można dorwać na AliExpress za około 150zl.

 

Jeśli obyło się bez dodatkowych modułów to czy pamiętasz co dokładnie trzeba zakodować aby SLI śmigało z samym tylko KAFAS? Bo mam ten sam rocznik F10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, bbmw napisał(a):

KAFAS daje radę i czyta ograniczenia prędkości...mam auto z 2012 i działa.

Po zakupie auta jakiś czas później dokupiłem nowy panel i aktywowałem ostrzeganie przed zjechaniem z pasa i ograniczenia prędkości (miałem HUD, ostrzeganie przed zmianą pasa i ACC z ostrzeganiem przed kolizją). Za jednym razem zmieniłem kierownicę na grzaną z łopatkami i lewarek zmiany biegów na sport. o ile dobrze pamiętam nie musiałem kupować kodów FSC i wystarczyło zwykłe kodowanie

No to z tego wynika, że napisałem głupoty. Dzięki za sprostowanie. Sam mam LCI. W pre-LCI nie robiłem KAFASa.

Edytowane przez adam111
Retrofity: 2VB - TPMS (RPA -> RDC); 302 - alarm; 5AC - HBA; 5AS (Driving Assistant: LDW+FCW); 5AS -> 5AT (Driving Assistant Plus: ACC+LDW+FCW); 5AR - TJA; 6UK+5A3 - NIVI3 + Targeted illumination
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, gk tds napisał(a):

Kafas1 wystarczy proste kodowanie i działa bez dodawania czegokolwiek.

Czy to proste kodowanie można wykonać przy pomocy BimmerCode? Jesteś w stanie podpowiedzieć jakie moduły konkretnie trzeba kodować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.