Skocz do zawartości

Jaki silnik do e90?


suchatowka

Rekomendowane odpowiedzi

W e90 jest ten problem że nie ma wnęki na koło także nie schowasz tam butli, w sedana wpakujesz butle na pół bagażnika to trochę druciarstwo moim zdaniem.

 

Zastanów się nad e91, butle wpakujesz i czymś obudujesz a zostanie miejsca więcej niż na reklamówkę. Sam kombiaka nie szukałem bo jestem kawalerem, ale powiem szczerze że taki bagażnik jest mega praktyczny, a ta roleta i szyba otwierana to mistrzostwo. Może diesla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wiem że w e90 jest problem z butlą, ale po odpowiednich przeróbkach da się pod spodem zainstalować, ew. pogodzić się z butlą w bagażniku. Kombi - raz że nie potrzebuję, a dwa, w ogóle mi się nie podobają auta w kombi. Zresztą, nie jest powiedziane że ten gaz założę, ale chcę mieć taką rezerwę, że ewentualnie kiedyś. Jeszcze do niedawna robiłem 30tys. km rocznie, ale przeprowadziłem się (praca, dziewczyna) i roczny przebieg spadł do 15tys. W związku z tym diesel też niepotrzebny, bo jazda głównie po mieście, w weekendy czasem traska 100-150km ale takie odległości benzyną ogarnę, a diesela na miasto trochę szkoda. Fakt ogłoszeń z dieselem jest dużo dużo więcej, lepsza dynamika, ale ja się diesli boję. Większość znajomych mających diesle prędzej czy później coś musieli z nimi robić i tak się jakoś zraziłem ;)

 

EDIT: Na fotkach drzwi od wewnątrz jest jakieś dziwne malowanie, czy to brud?

 

http://e-fotek.pl/images/97078115423128211961.jpg

http://e-fotek.pl/images/69283291275729001056.jpg

http://e-fotek.pl/images/19602595844247302506.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
ja mam butlę pod podłogą, wlew przy wlewie Pb, centralka schowana w popielniczce, więc żeby zobaczyć, że jest lpg, trzeba maskę otworzyć. A butlę pod podłogą polecam, mega wygoda i cały bagażnik do dyspozycji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Coz rakieta nie jest, ale mul tez nie. Zeby bylo dynamicznie trzeba krecic do min 5tys. Porownywalem z sluzbowym peugotem 508 sw 2.0 hdi 140km i do 100km/h bmw minimalnie wolniej, ale pozniej peugeot zostaje z tylu juz do konca,a vmax bmw to okolo 235-240

Peugeot 225km/h. W obu przypadkach skrzynia 6. Coz sa i o wiele wolniejsze auta i tez o wiele szybsze. Uwazam ze 320i to dobry wybor jesli chodzi o stosunek kosztow do osiagow. A z lpg to praktycznie darmo jazda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jak Panowie ten sprzet w Broku? ktos widzial z bliska?

///e46 touring 320d 08/2002r 150KM STEPTRONIC,

JUN2008--->181tys km

DEC2010--->216tys km

///e90 2.0i, 130KM automat Schwarz

Aug2015 ---->102 tys km

Sep2016 ---->120tys km

///e46 318Ci coupe M-pakiet ;)

Mar2017 ----->211tys

Jan2018 ------>227tys km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy czego oczekujesz ? o wypadkowości nic nie ma więc wiadoma sprawa przynajmniej nie kłamią , przebieg niby potwierdzony więc na plus, silnik 164 km ? uchwytów na kubki jednak nie ma jak w opisie za to są głośniki HIFI więc się wyrównało :) kup czujnik lakieru jak masz nie wprawione oko i jedź min, na porządny przegląd na stację diagnostyczną
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a pytasz się czy nam się podoba ? jeśli chodzi o mnie pomijając czy auto było wypadkowe bo tego nikt jeszcze nie wie, to na plus :

- fajny kolor

- nawigacja mała ale jest

- głośniki HIFI

 

na minus :

- tapicerka

- felgi paskudne

- brak uchwytów na kubki niby pierdoła ale dokucza

- kierownica

 

zamazane tablice plus podkładki auto handlu więc wyostrzona ostrożność w pochopnym zakupie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy jest warta, wyposażenie jest dość przeciętne, wygląd też , wypadkowość mniejsza lub większa raczej pewna, zapomniałem że nie ma xenonu aczkolwiek zderzak ze spryskami posiada :), jeśli miałbym kupić BMW w dość biednej wersji to szukałbym bezwypadku i doposażył o pewne rzeczy jesli natomiast zależy Ci na wyglądzie to jednego z drugim w tej opcji cenowej nie pogodzisz.

 

ps. kierownica jest biedna, zobacz jak wygląda chociażby kierownica m-pakietowa i jak się ją trzyma, a akurat kierownica to element z którym się podczas jazdy nie rozstajemy wiec warto żeby wyglądała i była funkcjonalna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy jest warta, wyposażenie jest dość przeciętne, wygląd też , wypadkowość mniejsza lub większa raczej pewna, zapomniałem że nie ma xenonu aczkolwiek zderzak ze spryskami posiada :), jeśli miałbym kupić BMW w dość biednej wersji to szukałbym bezwypadku i doposażył o pewne rzeczy jesli natomiast zależy Ci na wyglądzie to jednego z drugim w tej opcji cenowej nie pogodzisz.

 

ps. kierownica jest biedna, zobacz jak wygląda chociażby kierownica m-pakietowa i jak się ją trzyma, a akurat kierownica to element z którym się podczas jazdy nie rozstajemy wiec warto żeby wyglądała i była funkcjonalna :)

 

 

W co byś doposażył, w navi pro? 4k Bixenon? 5k Felgi i skórę może zawsze wrzucić, fajne fotele w fajnym kolorze z boczkami itp 2k tak samo felgi, porządne 17 czy 18 kupi za 2k. Doposażanie to trochę utopia, lepiej 5k dopłacić od razu i kupić z tym co się chce. Kierownica dupy nie urywa ale jest spoko, mam taką i nie narzekam, mogłaby być z lepszej jakości skóry ponieważ się wyciera łatwo.

 

30 k za auto z 2007 roku z pełnym aso to dobra cena, a zawsze można coś stargować. Chociaż powiem szczerze że wolałbym zamiast tej gównianej navi kupić auto z bixenonem, bixenon skrętny jest :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz rację można doposażać bez końca... ale nie wyobrażam sobie e90 bez xenonu czy sport foteli, są tacy którym to oczywiście nie przeszkadza ale w obecnym czasie za 30 tyś jest naprawdę masa różnych aut do wyboru i skoro możemy wybrać za to samochód który nie ma praktycznie nic co cieszy bo ani to rakieta, ani nie wygląda, ani nie cieszy oka w środku to ja się pytam gdzie sens ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A tam a ja bralem swoja bo jest bezwypadkowa, co prawda ma spore wyposazenie ale do full opcji jej troche brakuje, dla mnie bezwypadkowosc jest najwazniejsza, a reszta to drugorzedna sprawa. Mechanike zrobisz, z wyposazenia cos dorzucisz. A spawane auto bedzie zawsze niebezpiecznym szrotem... Uwazam ze lepiej miec golasa z jednego kawalka niz full opcje spawana z rzech.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak :D sportowe fotele to nie dla mnie ja na to uwagi nie zwracam :P Bardziej tutaj komfort jazdy i to co ma srodku żeby poczuć troche tego luksusu :D bo jak masz zwykłą deske rozdzielczą bez ekranu to czy to golf czy to passat czy to BMW roznicy nie zobaczysz :D Dla mnie samochód prezentuje sie bardzo ładnie szczególnie że szukam takiej idealnej 320stki od ponad 3-4 miesiecy żeby cena żeby miało to tamto i było niedaleko mojej miejscowosci to na prawde cięzko :P Ale fakt faktem światła są na prawde brzydkie :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adriancb wiadomo że każdy chwali to co ma ale no bez przesady nie pisz takich bajeczek że twoje 320i jeszcze w gazie pójdzie 240km/h :mrgreen:

sam miałem kiedyś 320d również 150KM i pamiętam że Vmax to było 220,a jak była jakaś megagórka to do 225 poszedł.

240km/h osiągają auta które mają około 190-200KM a nie 150KM i to jeszcze w gazie.

z resztą tu masz dane oficjalne że tym silnikiem do 220km/h

http://www.autocentrum.pl/dane-techniczne/bmw/seria-3/e90-91-92-93/limuzyna-e90/silnik-benzynowy-320i-150km-2005-2007/

 

także te 20km/h co sobie dodałeś to niezła fantazja cie poniosła :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim. Jestem nowy na forum, i nigdy dotąd nie miałem do czynienia z BMW. Czy możecie zerknąć fachowym okiem na ten samochód: http://allegro.pl/bmw-320d-e90-now-dwumas-m-pakiet-2xkpl-felg-logic7-i5655951744.html

Wart zainteresowania? Ogólnie poszukuję coś do 40 tyś. a nie ukrywam że potrzebuję kupić jak najszybciej. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opcja bardzo fajna, kolor, koła, lampy, hifi, m-pakiet wew/zew. wszystko co potrzeba pozostało sprawdzić przebieg i jak mocno był uderzony, ale pomijając to bardzo ładne auto, taki sam kolor jak auto z zapytania stronę wcześniej lecz wyposażeniowo i wizualnie przepaść
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adrianCB a ja wole nie zespawaną i z minimum średnim wyposażeniem. Na golasa moim zdaniem nie warto kasy wydawać lepiej dozbierać i kupić coś porządnego...

 

Co do auta to sprawdź przebieg, ale jak nie ma książki to na pewno skręcony pytanie ile 100, 200 tyś... Po za tym wygląda nieźle.

Opis dziwny:

"samochód sprzedaje gdyż potrzebuje większy ew. zamiana na Ford focus mk3, bmw e90 kombi, audi a4-a3" :?: :?: a3 czy focus mk3 to nie są większe auta od e90

Do tego wymienił dwu-mas i sprzęgło niedawno i sprzedaje :roll:

Trzeba go dobrze sprawdzić... Jak będzie ok i ma nawet 100 tyś skręcone to i tak warto :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
adriancb wiadomo że każdy chwali to co ma ale no bez przesady nie pisz takich bajeczek że twoje 320i jeszcze w gazie pójdzie 240km/h :mrgreen:

sam miałem kiedyś 320d również 150KM i pamiętam że Vmax to było 220,a jak była jakaś megagórka to do 225 poszedł.

240km/h osiągają auta które mają około 190-200KM a nie 150KM i to jeszcze w gazie.

z resztą tu masz dane oficjalne że tym silnikiem do 220km/h

http://www.autocentrum.pl/dane-techniczne/bmw/seria-3/e90-91-92-93/limuzyna-e90/silnik-benzynowy-320i-150km-2005-2007/

 

także te 20km/h co sobie dodałeś to niezła fantazja cie poniosła :D

 

Nie ma problemu, nagram filmik przy okazji jazdy po autostradzie i wrzucę wtedy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim. Jestem nowy na forum, i nigdy dotąd nie miałem do czynienia z BMW. Czy możecie zerknąć fachowym okiem na ten samochód: http://allegro.pl/bmw-320d-e90-now-dwumas-m-pakiet-2xkpl-felg-logic7-i5655951744.html

Wart zainteresowania? Ogólnie poszukuję coś do 40 tyś. a nie ukrywam że potrzebuję kupić jak najszybciej. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam

 

Ja oglądałem ten samochód i ta cena za to auto to pomyłka a jeśli mnie pamięć nie myli to miesiąc temu była wystawiona za 45k...

 

Po pierwsze to 2005 a nie 2006.

Samochód miał jakiś strzał w prawy tył, bo miernik pokazuje w okolicach nadkola i powyżej od 900 do nawet 1200. Prawe tylne drzwi do 600.

Felgi 18" w opłakanym stanie a do tego podczas jazdy wibracje. Podejrzewam, że felgi są pokrzywione - sprzedający potwierdza, że na 16" jest ok, ale kto kupuje m-pak żeby jeździć na 16" ;)

 

Wnętrze - obszyta kierownica. Boczek fotela kierowcy widać, że swoje przeżył. Srebrne elementy na konsoli środkowej z dość widocznymi rysami.

Nie jestem ekspertem, ale na moje oko minimum + 100k km przebiegu.

 

Na plus na pewno wygląd zewnętrzny - samochód prezentuje się naprawdę nieźle (do momentu aż nie zobaczy się felg :mrgreen: ) no i wyposażenie, bo jest max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.