Skocz do zawartości

Jaki silnik do e90?


suchatowka

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Zaczynam przygodę z marką bmw. Forum śledzę jakiś czas postanowiłem się zarejestrować by móc zdobywać więcej wiedzy. Szukam modelu e90. Chciałbym uzyskać informację ile muszę przeznaczyć na model z dość bogatym wyposażeniem oraz z m-pakietem. Dużo się przemieszczam dlatego fajnie gdyby trafiła się jakaś wersja mocniejsza. Mam problem co do wyboru silnika. Rocznie robię ok .25 tys km. Dojazd do pracy ok.7 km w jedną strone. Mam wyjazdy typu np. dodatkowe 80km w jednym dniu . Dotychczas jeździłem zawsze dieslem. VW golf 5 1.9 TDI 105 km seat altea 2.0 TDI 140 km audi A6 C6 2.7 tdi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Cześć! Zaczynam przygodę z marką bmw. Forum śledzę jakiś czas postanowiłem się zarejestrować by móc zdobywać więcej wiedzy. Szukam modelu e90. Chciałbym uzyskać informację ile muszę przeznaczyć na model z dość bogatym wyposażeniem oraz z m-pakietem. Dużo się przemieszczam dlatego fajnie gdyby trafiła się jakaś wersja mocniejsza. Mam problem co do wyboru silnika. Rocznie robię ok .25 tys km. Dojazd do pracy ok.7 km w jedną strone. Mam wyjazdy typu np. dodatkowe 80km w jednym dniu . Dotychczas jeździłem zawsze dieslem. VW golf 5 1.9 TDI 105 km seat altea 2.0 TDI 140 km audi A6 C6 2.7 tdi.

Z c6 zmieniasz na e9x ? :mad2:

Tapniete LG F60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Zaczynam przygodę z marką bmw. Forum śledzę jakiś czas postanowiłem się zarejestrować by móc zdobywać więcej wiedzy. Szukam modelu e90. Chciałbym uzyskać informację ile muszę przeznaczyć na model z dość bogatym wyposażeniem oraz z m-pakietem. Dużo się przemieszczam dlatego fajnie gdyby trafiła się jakaś wersja mocniejsza. Mam problem co do wyboru silnika. Rocznie robię ok .25 tys km. Dojazd do pracy ok.7 km w jedną strone. Mam wyjazdy typu np. dodatkowe 80km w jednym dniu . Dotychczas jeździłem zawsze dieslem. VW golf 5 1.9 TDI 105 km seat altea 2.0 TDI 140 km audi A6 C6 2.7 tdi.

Z c6 zmieniasz na e9x ? :mad2:

 

Może kolega pomyślał - dostałem rachunek z serwisu na 20k zł ( pompa oleju, rozrząd, przenie zawieszenie, wtryskiwacze, multitronic) . Do tego dostanie za swoje c6 25000zł, to będzie mógł rozejrzeć się za czymś innym. Za około 50 000zł znajdzie juz 330xd ale ciężko o auta z małym przebiegiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Szukam swojej pierwszej BMW E90/E91 w dieslu w automacie coś do max 30k. Na internecie wpadłem na takie ogłoszenie https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-163km-sport-xenon-skory-czarny-sufit-i-wlas-bezwypad-ks-serwis-igla-ID6zdQPt.html . Proszę o jakieś opinie może ktoś oglądał bo ja mam kawałek drogi żeby się tam wybrać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Szukam swojej pierwszej BMW E90/E91 w dieslu w automacie coś do max 30k. Na internecie wpadłem na takie ogłoszenie https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-163km-sport-xenon-skory-czarny-sufit-i-wlas-bezwypad-ks-serwis-igla-ID6zdQPt.html . Proszę o jakieś opinie może ktoś oglądał bo ja mam kawałek drogi żeby się tam wybrać

 

 

Załatw vin i zweryfikuj np na Bez-wypadkowe.net lub jeśli będzie potrzeba płatnie np na autodna czy bimmer check.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VIN: WBAVU31020KZ05724

Type code: VU31

Model: 320D OL (EUR)

E-F-R series: E91

Series: 3

Type: TOUR

Steering: LL

Doors: 5

Engine: M47/T2

Displacement: 2.00

Power: 120 (163 hp)

Drive: HECK

Transmission: AUT

Paint code: A22 - SPARKLING GRAPHITE MET

Upholstery code: LCB8 - LEDER DAKOTA/TER

Prod.date: 2006-01-27

S1CA SELECTION COP RELEVANT VEHICLES

S2BG BMW alloy wheel, double spoke 161

S4AE Armrest front, retractable

S4AG Interior trim finishers Titanium matt

P7RP Advantage package

P7RS Package Comfort

S8S3 Automatic locking during starting

S8SP Control unit COP

S9AA Outer skin protection

S205 Automatic transmission

S249 Multifunction f steering wheel

S255 Sports leather steering wheel

S302 Alarm system

S319 Integrated universal remote control

S320 Deleted, model lettering

S321 Exterior parts in vehicle colour

S386 Roof railing

S430 Interior/outside mirror with auto dip

S431 Interior rear-view mirror with auto dip

S441 Smoker package

S481 Sports seat

S502 Headlight cleaning system

S508 Park Distance Control (PDC)

S520 Fog lights

S521 Rain sensor

S522 Xenon Light

S534 Automatic air conditioning

S540 Cruise control

S548 Kilometre speedo

S563 Light package

S609 Navigation system, Professional

S620 Voice control

S644 Preparation f mobile phone w Bluetooth

S775 Headlining anthracite

S854 Language version, French

S863 Dealer List Europe

S877 Omission of non-combined operation

S881 Operating instructions, French

 

Tylko ciekawe jak z tą wypadkowością bo podobno dwa elementy na boku malowane ale nie zgadza się podsufitka była wymieniana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Zaczynam przygodę z marką bmw. Forum śledzę jakiś czas postanowiłem się zarejestrować by móc zdobywać więcej wiedzy. Szukam modelu e90. Chciałbym uzyskać informację ile muszę przeznaczyć na model z dość bogatym wyposażeniem oraz z m-pakietem. Dużo się przemieszczam dlatego fajnie gdyby trafiła się jakaś wersja mocniejsza. Mam problem co do wyboru silnika. Rocznie robię ok .25 tys km. Dojazd do pracy ok.7 km w jedną strone. Mam wyjazdy typu np. dodatkowe 80km w jednym dniu . Dotychczas jeździłem zawsze dieslem. VW golf 5 1.9 TDI 105 km seat altea 2.0 TDI 140 km audi A6 C6 2.7 tdi.

Z c6 zmieniasz na e9x ? :mad2:

 

Auto musiałem sprzedać choć nie było mi to wcale na rękę w tamtym czasie. Co prawda ja miałem tiptronic w niej i to po remoncie więc coś o naprawach tam i kwotach wiem. Teraz chcę kupić nowe auto lecz po tym jak miałem audi chce kupić BMW bo nie miałem jeszcze z nim do czynienia. DezycDecyzjaja padła na e9x z tego względu że poprostu mi się podoba wizualnie. Miałem kilka aut już z koncernu VAG teraz poprostu chcę czegoś innego. Przeglądając ogłoszenia widzę że znalezienie auta będzie ciężkie bo mało jest ciekawych ofert które wzbudziłby moje zainteresowanie.

 

Może kolega pomyślał - dostałem rachunek z serwisu na 20k zł ( pompa oleju, rozrząd, przenie zawieszenie, wtryskiwacze, multitronic) . Do tego dostanie za swoje c6 25000zł, to będzie mógł rozejrzeć się za czymś innym. Za około 50 000zł znajdzie juz 330xd ale ciężko o auta z małym przebiegiem.

 

Nie taka sytuacja nie miała na szczęście miejsca. Prawda jest że lista kosztownych naprawach w C6 jest długa. Śledząc to forum również widzę, że są też poważniejsze awarie. Lecz która firmą ich nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
S775 Headlining anthracite

Tylko ciekawe jak z tą wypadkowością bo podobno dwa elementy na boku malowane ale nie zgadza się podsufitka była wymieniana

Podsufitka zgadza się, ciekawy egzemplarz, jest już w dziale do oceny.'

 

Teraz widzę, że to Ty założyłeś tam temat :wink:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Osobiście wolałbym "normalnie" wyglądające 335d, ale to Tobie ma się podobać. Nic nie napisał o mocy i momencie jakimi się teraz legitymuje a to dość istotna kwestia. Dodatkowo słabo wygląda jak fanatyk podaje, że to auto ma pojemność 3500 cm3 :wink:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten samochód jest wystawiany od ponad roku - w wakacje 2016 widziałem pierwszy raz ogłoszenia tego auta tylko z innymi zdjęciami ale też na blachach z Środy Wielkopolskiej i z podobnym opisem. Wpisana jest tutaj moc fabryczna - wtedy miał o ile pamiętam ponad 300 koni.

Zabawne - fan marki a pojemność 3500 cm3 i skrzynia dwusprzęgłowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba zrobił wszystko co sie psuje w tym silniku, nie widzę amortyzatorów a przy tym przebiegu raczej musowo, fajnie wygląda, ogólnie ciężko się do czegoś przyczepić, trochę biedna wersja ale jak ci się podoba. Dla mnie bomba brał bym na letnich jak reksio szynke :D
Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność – w kierowcy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam . Czy ktoś mógłby wypowiedziec sie na temat tej Bm-ki ?

http://allegro.pl/bmw-e90-320i-lifting-170ps-bi-xen-navi-ledy-i7048776573.html

Przypadkiem LCI nie powinien mieć panelu klimatyzacji również LCI - czyli ze zintegrowanymi przyciskami od podgrzewania siedzeń?

http://cdn.bmwblog.com/wp-content/uploads/BMW-3er-E93-LCI-09.jpg

http://www.bitcircus.com/gallery/d/59126-2/IMG_1161.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś grubo popłynął z wyceną swojego cuda

 

Jeszcze jakkolwiek możnaby się zastanawiać gdyby to 320D miało chcociaż automat i navi

 

Bez tych dwóch rzeczy to tylko 330D może być tyle warte

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-bmw-320d-36000-km-xdrive-coupe-m-pakiet-salon-pl-1wl-wawa-ID6zlAdu.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie, e91 jakie wartości powinien mieć lakier ? czy wartości takie cytuje " Dach 110 , maska 100-110, lewy błotnik przód 100, prawy błotnik przód 110, lewe drzwi kierowcy 100, lewe drzwi tylne 110-120, błotnik tylny lewy 140-160 w jednym miejscu pokazało mi nawet 190, tylny błotnik prawy , 190-240, tylne drzwi prawe 150-180, drzwi prawe przednie 120. A i tylna klapa 120.Tak mi pokazuje na mierniku. Wartości też te się wahają o 10-20 mikronów zależy jak przyłożysz." mogły to być już poważniejsze naprawy lakiernicze ? pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Sprzedałem swoje e46 i zastanawiam sie nad zakupem e90 co panowie myslicie o tym http://allegro.pl/325i-218km-manual-zniemiec-xenon-szyber-serwis-bmw-i7059048912.html#thumb/9

Hmm... Trochę golas, kierownica bez multi, brak tempomatu i w ogóle sorry bo pewnie się teraz naraże, ale brak navi to taki kredens jak ktoś kiedyś gdzieś nazwał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.