Skocz do zawartości

Jaki silnik do e90?


suchatowka

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, a co myślicie o tej E91? Sprawdziłem VIN i wyposażenie się zgadza.

Wisi już dość długo i zastanawiam się czy jest sens jechać 500 km żeby ją oglądać:

http://allegro.pl/bmw-e91-3-0-diesel-li ... 50472.html

 

A moim zdaniem nie ma sensu oglądać tzn jechać oglądać takiego auta 500Km... dlatego że nie zdążysz się umówić a jego już nie będzie :cool2: bo za taką cenę taki rocznik z tym silnikiem sprzeda się bez mierników sprawdzania historii itd...

 

Ona stoi z 4 miesiące :) moim zdaniem warto pojechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ostatnio zrobiłem 580km po e81 z silnikiem n47 w automacie, przebieg się potwierdził w ASO ba nawet serwis był do końca łącznie z wymianą rozrządu, cośtam malowane, coś tam komp pokazał, coś tam zużyte etc, ogólnie auto spoko więc warto było jechać oczywiście pakiet startowy musi być i niestety trzeba go uwzględnić: sterownik świec, 4 świece, mata kierowcy, rura od intercoolera, ogarnięcie DPF, opony, oleje filtry, zbieżność, rozleciała się plecionka na rurze wydechowej, jakiś czujnik jakaś żarówka, opłaty :P co poczniem, ale jakbym tutaj spytał "warto jechać" to bym pewnie nie pojechał bo każdy powiedział by że miało spotkanie z czołgiem bo błotnik się nie schodzi i pewnie rozrząd do roboty i trzeba 600 jechać. Podoba się? bierzesz kumatego z miernikiem i kompem tankujesz i jedziesz proste, ropa po 3,6 za litr :P jak gość chce sprzedać to nawet w niedziele cię przyjmie.

 

Ps. Oglądnij se inne aukcje tego gościa, zobacz czym handluje i czy cię to nie przeraża ;) a potem przyglądnij się tej beemce z boku od strony kierowcy (chyba bo zdjęcia znikneły aukcja się skończyła). Stąd zapewne cena, ... ciekawe czy ma poduchy:D

Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność – w kierowcy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew.

Też zwróciłem uwagę na ten lewy bok, nawet są nowe spinki na nadkolu przedniego koła. Mogło być coś grubego, a równie dobrze jakaś mała obcierka. Bez zobaczenia na żywo nic nie wywróżymy ze zdjęć.

I znalazł się haczyk: do zapłacenia akcyza 18,5%.

Pozdrawiam

(O=00=O)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co myślicie o tej BMW? Zastanawiam się czy jechać 250 km oglądać ale czy nie za pięknie to wygląda jak na tą cenę? No i ta skóra wygląda jakby odnawiana była albo się nie znam...http://allegro.pl/bmw-320d-163km-navi-skory-serwisowana-i5995738449.html. Z góry dziękuje za fachowe porady.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-piekna-e90-polift-mpakiet-bixenon-duza-navi-ID6yh9wN.html?requestFromAd=1&track%5Bmessage_sent%5D=1&id_at=10143315

Auto ze Szwajcarii- podobno 99% aut z stamtąd sprowadzane do Polski są powypadkowe.

Czekam na vin od sprzedającego.

Na pierwszy rzut oka co sądzicie o tym aucie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-pi ... t=10143315

Auto ze Szwajcarii- podobno 99% aut z stamtąd sprowadzane do Polski są powypadkowe.

Czekam na vin od sprzedającego.

Na pierwszy rzut oka co sądzicie o tym aucie ?

 

Zapytaj co było uszkodzone i czy posiada zdjęcia z przed naprawy nie ma zaznaczonej opcji że bezwypadkowy a to pewnie dlatego że tak jak pisałeś 99% samochodów ze Szwajcarii przyjeżdża uszkodzonych jedne bardziej drugie mniej. Ogólnie nie wygląda źle spóźniłeś się o jeden dzień wczoraj byłem w tamtych okolicach więc mogłem luknąć na nią :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-pi ... t=10143315

Auto ze Szwajcarii- podobno 99% aut z stamtąd sprowadzane do Polski są powypadkowe.

Czekam na vin od sprzedającego.

Na pierwszy rzut oka co sądzicie o tym aucie ?

 

Zapytaj co było uszkodzone i czy posiada zdjęcia z przed naprawy nie ma zaznaczonej opcji że bezwypadkowy a to pewnie dlatego że tak jak pisałeś 99% samochodów ze Szwajcarii przyjeżdża uszkodzonych jedne bardziej drugie mniej. Ogólnie nie wygląda źle spóźniłeś się o jeden dzień wczoraj byłem w tamtych okolicach więc mogłem luknąć na nią :mrgreen:

 

Michał

Koleś coś kręci bo go kupił i nie sprawdzał :)

cytuje sprzedającego WBAPG31999E187542, z tego co mi wiadomo to nie miało :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta 320i e90 w mpakiecie ładna.A to ze mialo jakas przygode,nie panikujmy-jak dobrze zrobiona to niema co rozpaczac.Znajomy kupil F10 z 2013 lekko uderzona zrobil i jezdzi-cieszy sie i ma gdzies czy byla malowana czy nie.Kupujesz 7 letnie auto a nie nowe za 200tys.Ta druga licho wyglada przy pierwszej.Sam jestem na etapie szukania dla brata E90 polift ale 330d i wlasnie w mpakiecie i z duza navi,niestety ceny sa kosmiczne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta 320i e90 w mpakiecie ładna.A to ze mialo jakas przygode,nie panikujmy-jak dobrze zrobiona to niema co rozpaczac.Znajomy kupil F10 z 2013 lekko uderzona zrobil i jezdzi-cieszy sie i ma gdzies czy byla malowana czy nie.Kupujesz 7 letnie auto a nie nowe za 200tys.Ta druga licho wyglada przy pierwszej.Sam jestem na etapie szukania dla brata E90 polift ale 330d i wlasnie w mpakiecie i z duza navi,niestety ceny sa kosmiczne.

 

 

zaproponuj mu e60 łatwiej znaleźć w dobrej opcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
jesli auto za granica kosztuje 10000ojro a u nas 42000pln to jaki jest zarobek handlarza, wystarczy poszukać na mobile, czy autoscout...
sprzedam Cobb access port v3 pod silnik N55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam na imię Marcin i wraz z dziewczyną przymierzamy się do zakupu naszego pierwszego BMW. Do tej pory jeździliśmy typowo małymi miejskimi samochodami (Punto, C3, Clio). Przyszedł czas na coś większego i wygodniejszego. Kilka miesięcy temu po wielu dyskusjach doszliśmy do wniosku, że obojgu podoba nam się seria 3. I zaczęło się, przeglądanie for, gumtree, ogłoszeń, opinii etc.

Ostatnio pojeździliśmy też po komisach (nadmienię iż mieszkamy w Irlandii Północnej więc sprawa komisów i handlarzy wygląda troszkę inaczej niż w Polsce. Innymi słowy nie ma tak dużych przekrętów-bo to, że są to niestety wszędzie. W każdym bądź razie tutejsze komisy cieszą się lepszą opinią niż nasze krajowe). Coś się nam bardziej spodobało, coś mniej. Ogólnie podchodziłem sceptycznie do desli ale dzięki temu forum i opiniom, poradom itp się przekonałem. Kryterium jakim się kierujemy w poszukiwaniach to:

-silnik 2.0 nie większy (niestety ze względu na kolosalne ubezpieczenie na wyspach, szczególnie gdy od niedawna się tu jeździ)

-4 dzwiowy

-w skórze

*opcja dodatkowa ale nie wymagana to navigacja-dla dziewczyny ułatwienie podczas parkowania, no i wygląd bogatszy.

i takim sposobem wpadło mi takie o to ogłoszenie:

http://mcdonnellmotors.co.uk/car/09-bmw-318d-business-edition-m999wjc/

 

Nie mam jeszcze numeru VIN (ogłoszenie znalazłem wczoraj, a w niedziele mają nieczynne). Natomiast czy jest coś co na pierwszy rzut oka wydaje wam się podejrzane? Coś co np. nie pasuje do tego rocznika, coś czego nie powinno tam być itp?

 

Jutro mamy zamiar z samego rana się tam wybrać i jeżeli wszystko pyknie to już nim wrócić. Ale wcześniej wolałem się Was poradzić :)

 

Za wszelkie uwagi będę wdzięczny.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.

Chciałbym na wstępie napisać ze do tej pory jeździłem Audi a6 2.5TDI Quattro 184PS i dwa lata temu niespodziewanie zakupiłem Bmw e87 118D z 2008r 143PS. Autko zaskoczyło mnie pozytywnie do tego stopnia ze na przełomie kwietnia i maja postanowiłem zakupić następne Bmw:)) Mimo tego ze bardzo jestem zadowolony ze swojej e87 to jednak preferuje większe samochody ,a moc 143Ps nie jest dla mnie wystarczająca (zona natomiast jest zachwycona).

Spędziłem dziesiątki godzin w internecie przeglądając rożnego rodzaju testy , opinie na temat Bmw serii 5-3 i ostatecznie wybór padł na trójkę. Niestety problemy zaczęły się przy wyborze silnika:( im więcej czytałem tym bardziej rozbieżne opinie się pojawiały i dlatego postanowiłem zaczerpnąć wiedzy u prawdziwych wyjadaczy BMW na waszym forum :)

 

Przejdźmy do rzeczy:

Mam budżet 25000€ i interesują mnie modele z rocznika 2011-2012 o przebiegu max 130000Km , moc min. 180PS , z automatyczna skrzynia biegów i obowiązkowo w M-pakiecie gdyż zwykła buda trojki mi się nie podoba. Modele których szukam to:

-E91 320D lub 330D

-ALPINA D3 kombi

-F31 320D lub 328i

Auto będzie kupione za granica z pewnego źródła.Rocznie robię jakieś 14000Km w cyklu mieszanym i dwa razy do roku długa trasa wiec nie specjalnie zwracam uwagę na spalanie. Wizualnie podobają mi się wszystkie trzy modele z lekka przewaga na ALPINE D3 wiec z tym nie mam problemu. Chciałbym natomiast poprosić o Wasze rady w nastepujacych kwestiach:

 

-czy koszt utrzymania AlpinyD3 jest droższy od zwykłej E91?( np. ceny części wymiennych , ich dostępność) i czy jest to solidne autko?

-czy mogę ja serwisować w BMW czy trzeba jakiegoś specjalnego serwisu ALPINY?

-który z wyżej wymienionych silników jest najmniej awaryjny i jakich oznaczeń silnika powinienem unikać przy zakupie??

-czy jest możne jakiś silnik benzynowy dla E91 który byłby lepszy od tych które podałem?

-czy Waszym zdaniem lepiej kupić E91 na full wypasie z mniejszym przebiegiem z końca produkcji czy możne F31 z początku produkcji w gorszej opcji ?? Co byście zrobili na moim miejscu??

-czy w razie zakupu zwykłej budy za mniejsza kasę koszty uzbrojenia jej w M pakiet są bardzo wysokie i skomplikowane ?

 

Bede bardzo wdzięczny za wszelkie wskazówki i opinie i porady w tym temacie i z góry serdecznie dziękuję za każdą pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie mam jeszcze numeru VIN (ogłoszenie znalazłem wczoraj, a w niedziele mają nieczynne). Natomiast czy jest coś co na pierwszy rzut oka wydaje wam się podejrzane? Coś co np. nie pasuje do tego rocznika, coś czego nie powinno tam być itp?

 

Jutro mamy zamiar z samego rana się tam wybrać i jeżeli wszystko pyknie to już nim wrócić. Ale wcześniej wolałem się Was poradzić :)

 

Za wszelkie uwagi będę wdzięczny.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Marcin

 

Zaparowane obydwie przednie lampy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

 

Ciekawe te chlapacze, wydech jest jakiś dokładany i ciut krzywo. Fajnie że jest navi i schowki. Na pierwszy rzut oka wygląda na uczciwe auto. Koniecznie musisz sprawdzić czy był zrobiony w tym samochodzie rozrząd i czy nie hałasuje.

3A0jS9b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.