Skocz do zawartości

Jaki silnik do e90?


suchatowka

Rekomendowane odpowiedzi

Ale słuchaj sąsiad nie widzi z okna czy Ty masz full wypas w srodku, widzi tylko, ze w miarę nowe BMW i gul mu skoczy a to najwazniejsze :D

 

nie ogarniam o której ofercie piszesz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam.

Jedna sprawa, że golas i podejrzanie niski przebieg. Moim zdaniem większym problemem jest 129ps. Jeśli bierzesz 2.0 to tylko 150PS. Mam własnie 320i i stwierdzam, że to jest absolutne minimum w tym aucie. Nie wyobrażam sobie, że mogłoby być jeszcze mniej mocy. Weź to pod uwagę.

 

Moim zdaniem jak jest w dobrym stanie i nie jest kombinowana to jest te 26tys warta. Chociaż trzeba do ceny doliczyć zakup jakichś normalnych felg bo na tych wstydziłbym się jeździć. A jak coś jest nie zgodnie z opisem to znacznie mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha czyli lipa ta furka to nawet nie będę dzwonić i się umawiać. Wg Was ile ona możne być warta??

 

warta jest tyle ile ktoś za nią zapłaci, nie chodzi to o cenę a o to że nic sobą nie prezentuje i niczym nie kusi, ale to tylko na marginesie, Twoje pieniądze Twój wybór jak Ci się podoba to jedź oglądać

 

Witam.

Jedna sprawa, że golas i podejrzanie niski przebieg. Moim zdaniem większym problemem jest 129ps. Jeśli bierzesz 2.0 to tylko 150PS. Mam własnie 320i i stwierdzam, że to jest absolutne minimum w tym aucie. Nie wyobrażam sobie, że mogłoby być jeszcze mniej mocy. Weź to pod uwagę.

 

Moim zdaniem jak jest w dobrym stanie i nie jest kombinowana to jest te 26tys warta. Chociaż trzeba do ceny doliczyć zakup jakichś normalnych felg bo na tych wstydziłbym się jeździć. A jak coś jest nie zgodnie z opisem to znacznie mniej.

 

 

:cool2: :cool2: :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć chłopaki :)

Słuchajcie znalazłem swoją czarnulkę E91, 320i, N46 B20 B, 150KM. Autko z 2006 roku, przebieg ~200,000 km, wyprodukowany w Monachium. Chciałem zasięgnąć opinii odnośnie tego silnika tzn.

 

(1) jak się ma w tym silniku łańcuch rozrządu ? (przy najbliższym spotkaniu zerknę przez korek wlewu oleju)

(2) koła Vanos - czy mam się czego obawiać ?

(3) jaka tutaj jest wersja Valvetronica?

 

oraz inne uwagi i spostrzeżenia:

 

(4) nie działa otwieranie tylnej szyby bagażnika(zapewne po wyczytaniu z forum w grę wchodzi wymiana mikroprzełącznika ?)

(5) na co zwracać uwagę w dalszych oględzinach ?

(6) silnik wymyty ładnie ;)

(7) świeci się ostrzeżenie o klockach tył (sprzedawca zadeklarował je wymienić)

http://images66.fotosik.pl/1189/a3a1bc4e7d07da74med.png

(8) jechać na stację bmw ? co można u nich zdiagnozować ?

(9) przez odczyt OBD nie wykazuje żadnych błędów oprócz klocków (zapisanych również)

(10) zapala od strzału i pracuje równo

(11) brak wycieków oleju z dyfra

 

 

a na marginesie w porównaiu do 1.9TDI 130KM to straszny muł :P

 

Pomóżcie na co jeszcze mam zwrócić uwagę ???

Edytowane przez pite
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

1-3 Chyba nie masz się tu czego obawiać. To zaawansowany silnik ale bardzo dopracowany i nie jest zbyt wysilony. Uchodzi za bezawaryjny. Wertowałem fora przed zakupem (mam auto z tym silnikiem) i nie spotkałem się ze złymi opiniami. Łańcucha też chyba nikt nie wymienia chyba, że przy jakichś ekstermalnych przebiegach.

5 Polecam sprawdzić czy działają światła cofania. Jeśli nie to nie daj się zwieść, że to przetarty kabelek albo czujnik przy skrzyni. To najprawdopodobniej moduł przestrzeni podłogowej. Naprawa kosztowna.

6 Silnik się zbytnio nie brudzi( przynajmniej u mnie) Myślę, że dzięki szczelnej osłonie od dołu.

8 Zależy za ile. Pewnie drogo. Myśle, że nie powiedzą Ci więcej niż zwykły warsztat. Ja bym pojechał do zwykłego mechanika za to sprawdzonego.

 

Czy muł? Auto nie jest zbyt zrywne. Osiągi określiłbym jako wystarczające ale napewno nie porywające. Jak ktoś lubi poszaleć powinien poszukać innego silnika.

Cena?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smutna prawda, dziwi mnie to jakim trzeba być naiwnym, żeby uwierzyć w przebieg 100k auta z 2005 roku które w dodatku kosztuje 26 tys :duh:

 

no mógł jeszcze po dobrym dzwonie najpierw stać długo w serwisie ,a potem na placu :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardziej żartem to pisałem.

Natomiast ja dieslem robię 6-7 tys. km rocznie, więc jakby ktoś zobaczył 70 tys. w takim 10 letnim aucie z silnikiem diesla, dopiero bym się nasłuchał, że ludzi za idiotów mam :)

 

Nie wiem, czy ten przebieg jest prawdziwy, na pewno bardzo trudno trafić na auto z tak niskim oryginalnym przebiegiem. I takie auto musi swoje kosztować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dyskusja toczy się kołem w tym wątku i pewne "prawdy" co kilkadziesiąt postów się powtarzają, przebieg nie jest wyznacznikiem stanu auta, przyprowadziłem w zeszłym tyg e91 po lifcie z 2011 roku i ma 195 tyś na blacie no i co? a no to, że pomimo wysokiego przebiegu jak na ten rocznik auto jest w super stanie, zawieszenie, lakier, stan wnętrza, praca silnika, nic, ale to nic złego się nie dzieje, felg też nie było gdzie pozdzierać o krawężniki bo auto przebieg zrobiło na autostradzie, u nas jak w amoku każdy patrzy tylko na przebieg :duh: rozumiem jeśli ktoś robi 40-50 tyś rocznie ok, ale 10-20 tyś km rocznie?

 

http://i.epvpimg.com/yQJEd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie.

Chciałbym kupić sobie E90/E91 w okolicy 50-60 tys.

Jakiś czas temu odwiedziłem Auto Market Centrum w Mielcu.

Stało tam takie coś: http://automarketcentrum.gratka.pl/ogl/17858547.html#ec0d2a4acbe9d2f0,1

Kosztowało 57.900 brutto.

Dziś moim oczom ukazała się nowa cena: 48.900 brutto.

 

Odpuściłem ze względu na słabe malowanie, tzn na pierwszy rzut oka widać malowanie przedniego i tylnego nadkola. Widać też uszkodzenia na felgach, tak jakby samochód często jeździł przy "chodnikach".

Pochodzenie: Włochy, więc to już trochę wyjaśnia.

Teraz zastanawiam się czy jednak nie warto go wziąć, ponieważ cena jest o 9.000 zł mniejsza.

Posiadam wpisy odnośnie Vin'u. Ostatnie dane z 02.2014. Nie wiem czy mogę je tutaj pokazać.

Właściciel komisu zna osoby w ASO BMW w Rzeszowie, więc sprawdzanie go (za 1000 zł) raczej mija się z celem.

Zastanawiam się nad firmami, które ogłaszają się w Internecie, które przeprowadzają wnikliwą kontrolę (~450 zł).

 

Mam pytanie, co sądzicie o tym samochodzie?

 

Pozdrawiam

Kamil

Edytowane przez bemol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc cena nie gra aż tak dużej roli jak jakość, a konkretnie stan techniczny samochodu. Lakier lakierem, będę się ewentualnie martwił przy odsprzedaży.

Samochodu szukam już prawie cztery miesiące i nie mogę na nic trafić (w większości przypadków opinie sprzedającego są bardzo niepokojące), jeden stał przy salonie za 52.000, ale gość z bmw nie odbierał telefonu i ktoś mi sprzątnął sprzed nosa. W dodatku samochód biorę na działalność gospodarczą i chcę mieć fakturę VAT, a to zdecydowanie zmniejsza liczbę samochodów, które mogę kupić.

Tak wygląda historia napraw tego samochodu, czy jest tutaj coś co powinno martwić?

http://s17.postimg.org/too8a0iiz/vin.jpg

Jeśli nie można wstawiać takich rzeczy to proszę o informację, wtedy skasuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie, to że tyle elementów wymienili to plus dla ciebie, będzie z głowy na jakiś czas a wiadomo wszystko pracuje i się zużywa. Na liście nie ma nic szczególnego wg mojej opinii przez co autko miałoby być skreślone przed zakupem.

 

Kurcze miałem nadzieję, że pomożecie coś w związku z moją ofertą: http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-zadbany-z-niemiec-climatronic-ID6y9j2W.html#f1967eda00

Coś z nr VIN odczytać czy coś innego :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.