Skocz do zawartości

Jaki silnik do e90?


suchatowka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Ta szara to chyba cala była naprawiana bo zarówno przedni jak i tylny zderzak nie od tego samochodu. Juz widzę ilość brakujacych kratek, zapinek, wlotow itp. Strasznie nie lubię jak sprzedawcy piszą iz to m pakiet a z m pakiet nie ma nic wspólnego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Czyli lepiej rozglądać się za 143 i ewentualnie jakiś CHIP mógłby podejść ?

Po zakupie jeśli nie będzie nic wiadomo na temat rozrządu to lepiej go od razu robić ?

Nie wiem czy się wsłucham jeśli będzie hałasował dosyć cicho bo ze słuchem u mnie słabo :D

 

1. Lepiej wersje 177km i chipa na ponad 200 :P


2. W N47 rozrząd daje o sobie znać dosyć sporo wcześniej. Słychać go najlepiej na rozgrzanym silniku, z zamkniętą maską, przysłuchując się dokładnie pojawia się charakterystyczne szorowanie co nie oznacza, że łańcuch od razu się zerwie. Ja z szorującym przejeździłem jeszcze około miesiąca. Ale wiadomo- lepiej zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta szara to chyba cala była naprawiana bo zarówno przedni jak i tylny zderzak nie od tego samochodu. Juz widzę ilość brakujacych kratek, zapinek, wlotow itp. Strasznie nie lubię jak sprzedawcy piszą iz to m pakiet a z m pakiet nie ma nic wspólnego.

Dzięki za opinię!


A co powiecie o tej? https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-3-0-xdrive-245km-lift-naped-4x4-skora-xenon-piekna-ID6yKFK1.html#0529b71547

ile wyniesie naprawa drzwi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie,


Miło mi w końcu dołączyć do Waszego forum, nie jako wolny czytacz, a użytkownik.


Jako że od dluuuugiego czasu rozglądałem się za e90, trochę pojezdziłem w poszukiwaniu tego upragnionego i zawsze była lipa. Jednak tym razem trafiłem na samochód, który wygląda bardo fajnie, ale różne źródła podają różne przebiegi. Stąd też moja prośba, czy mógłby ktoś pomoc mi zweryfikować przebieg egzemplarza o nr VIN: WBAVU31010KY33821? Będę wdzięczny, ponieważ on determinuje, czy go zakupie.


Dziękuję z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, to mój pierwszy post na forum, więc od razu przechodzę do sedna i Was nie zanudzam.

Rozglądam się za BMW E90, mój budżet to 35k i wpadły mi w oko takie egzemplarze:


1. https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-2010-sedan-m-pakiet-navi-xenon-skora-lift-z-niemiec-ID6zJnjO.html

Samochód był naprawiany w Polsce (prawy przód, lekka stłuczka). Sprzedawca zapewnia, że jest to zrobione porządnie i chętnie udostępni auto na sprawdzenie w warsztacie


2. https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-bmw-320d-184km-navi-xenon-okazja-ID6zGZSG.html

O tym samochodzie jeszcze niewiele wiem, dziś mam w planach zadzwonić do sprzedawcy


Co uważacie o tych egzemplarzach? Jest coś co skreśla je całkowicie lub czemu powinienem się przyjrzeć? (oprócz wiadomej części samochodu nr 1)

Szczerze mówiąc szukałem benzyny ale niestety nic konkretnego nie ma..


Z góry dziękuję za pomoc :)

 

W przypadku nr 2 ja bym sceptycznie podszedł do

1) przebiegu widząc parrota i dokładaną navi.

2) bezwypadkowości, np. przedni zderzak ma białe odpryski - mógł być malowany. do sprawdzenia również tylna klapa - pod plastikowym mocowaniem nie widać śladu naklejki z VIN (przynajmniej u mnie jest w tym miejscu widoczna).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Od dłuższego czasu zamartwiam się nad zakupem auta.

Będzie to moje dotychczasowe 3 autko.

Budżet jaki jestem w stanie poświecić na auto to 32-35tyś.

Patrząc na olx/Allegro/otomoto itd. samochody, ich opcje oraz ceny są różne.

Jest też masa ulepów, dokładanych mpakow itp.

Nie chciałbym wtopić bo zbierałem trochę czasu tą sumkę.

Co najważniejsze chciałbym e90.

Teraz pozostaje pytanie, czy w tych pieniądzach szukać polifta czy raczej skupić sie na przedlifcie?

Jak wygląda sprawa z silnikami? Jakie polecacie?


Z góry dziękuje za jakąkolwiek pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy czy szukasz benzyny czy diesla ? Jakie wyposażenie Cię interesuje itp.

Diesel raczej na większe przebiegi bo w koło komina to szkoda silnika na krótkie trasy.

Sam szukam diesla po lifcie do 35 max 38tys zł. Z tego co można wyczytać kilka stron wcześniej to silnik N47 i moc 177koni chyba nie jest najgorszy, nie ujmując innym opcjom mocy :)

Ja wychodzę z założenia, że jeśli mam kupić w tej cenie nowszy i odpicowany na sprzedaż samochód, to wolę starszy a z pewną historią eksploatacji.

No ale Twoje pieniądze, więc Ty decydujesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To zależy czy szukasz benzyny czy diesla ? Jakie wyposażenie Cię interesuje itp.

Diesel raczej na większe przebiegi bo w koło komina to szkoda silnika na krótkie trasy.

Sam szukam diesla po lifcie do 35 max 38tys zł. Z tego co można wyczytać kilka stron wcześniej to silnik N47 i moc 177koni chyba nie jest najgorszy, nie ujmując innym opcjom mocy :)

Ja wychodzę z założenia, że jeśli mam kupić w tej cenie nowszy i odpicowany na sprzedaż samochód, to wolę starszy a z pewną historią eksploatacji.

No ale Twoje pieniądze, więc Ty decydujesz :)

 

Szukasz sedana czy kombi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy czy szukasz benzyny czy diesla ? Jakie wyposażenie Cię interesuje itp.

Diesel raczej na większe przebiegi bo w koło komina to szkoda silnika na krótkie trasy.

Sam szukam diesla po lifcie do 35 max 38tys zł. Z tego co można wyczytać kilka stron wcześniej to silnik N47 i moc 177koni chyba nie jest najgorszy, nie ujmując innym opcjom mocy :)

Ja wychodzę z założenia, że jeśli mam kupić w tej cenie nowszy i odpicowany na sprzedaż samochód, to wolę starszy a z pewną historią eksploatacji.

No ale Twoje pieniądze, więc Ty decydujesz :)

 

Szukasz sedana czy kombi ?

 


Dla mnie sedan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jest to mój pierwszy post na forum więc się przedstawię: Mam na imię Karol mam 23 lata.

A teraz przejdę do sedna, szukam bmw e90 na pewno nie kombi jeszcze waham się nad coupe ale wydaje mi się że bd za mało miejsca z tylu by w ogóle ktoś tam usiadł.

Silnik jaki mnie interesuje to 3.3.5d 286 konny z automatyczna skrzynia biegów lub 3.3.5 303km z skrzynia automatyczna ale tylko i wyłącznie DKG7.

Budżet jaki przewiduje to oko 60k znalazłem kilka ciekawych ogłoszeń, możecie mi coś doradzić ?


https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-bmw-3-wersja-indywidual-m-pakiet-ID6zEikP.html#d01982e488 (faworyt mojej dziewczyny)

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-bmw-335-m-performans-dkg-7-m-pakiet-jedyna-taka-ze-szwajcarii-ID6zqhQi.html#d01982e488 (ten mi najbardziej pasuje wewnątrz, jedyny minus to coupe)

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-335d-286km-full-m-pak-alu-19unikat-jedynaokazja-ID6z9yd9.html (ten jest faworytem moim)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam

Jest to mój pierwszy post na forum więc się przedstawię: Mam na imię Karol mam 23 lata.

A teraz przejdę do sedna, szukam bmw e90 na pewno nie kombi jeszcze waham się nad coupe ale wydaje mi się że bd za mało miejsca z tylu by w ogóle ktoś tam usiadł.

Silnik jaki mnie interesuje to 3.3.5d 286 konny z automatyczna skrzynia biegów lub 3.3.5 303km z skrzynia automatyczna ale tylko i wyłącznie DKG7.

Budżet jaki przewiduje to oko 60k znalazłem kilka ciekawych ogłoszeń, możecie mi coś doradzić ?


https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-bmw-3-wersja-indywidual-m-pakiet-ID6zEikP.html#d01982e488 (faworyt mojej dziewczyny)

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-bmw-335-m-performans-dkg-7-m-pakiet-jedyna-taka-ze-szwajcarii-ID6zqhQi.html#d01982e488 (ten mi najbardziej pasuje wewnątrz, jedyny minus to coupe)

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-335d-286km-full-m-pak-alu-19unikatat-jedynaokazja-ID6z9yd9.html (ten jest faworytem moim)

Sorki, jak dla mnie wydawanie 50tys+ na e90 to lekki przesrost formy nad trescia....Za ta kase to masz f30, duzo lepsze/ladniejsze. Ta 335i ma 11lat. Zdjecia zrobione w fotoshopie, na zywo nic ciekawego nie bedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, jak dla mnie wydawanie 50tys+ na e90 to lekki przesrost formy nad trescia....Za ta kase to masz f30, duzo lepsze/ladniejsze. Ta 335i ma 11lat. Zdjecia zrobione w fotoshopie, na zywo nic ciekawego nie bedzie.

 

Wiesz wole mieć dobrze wyposażone e90 niż gołe f30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Sorki, jak dla mnie wydawanie 50tys+ na e90 to lekki przesrost formy nad trescia....Za ta kase to masz f30, duzo lepsze/ladniejsze. Ta 335i ma 11lat. Zdjecia zrobione w fotoshopie, na zywo nic ciekawego nie bedzie.

 

Wiesz wole mieć dobrze wyposażone e90 niż gołe f30

Czyli? Co takiego w e90 nazywasz dobrym wyposazeniem? Stary idrive?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Czy ja napisalem f30 335i, 335d?

Ale my rozważamy silniki 3.0

Wiem doskonale co rozwazasz, moja sugestia dotyczy calosci. Nigdy bym nie wydal na stare 11letnie auto, nawet niech sobie bedzie 335i 335d, 50tys+. W e90 nie ma nic specjanego za taka kase.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja napisalem f30 335i, 335d?

Ale my rozważamy silniki 3.0

Wiem doskonale co rozwazasz, moja sugestia dotyczy calosci. Nigdy bym nie wydal na stare 11letnie auto, nawet niech sobie bedzie 335i 335d, 50tys+. W e90 nie ma nic specjanego za taka kase.

 

Masz podgrzewane fotele idrive automat duaza moc czujnuki prakowania i klimatyzacje 2 strefowa. A w f30 bede miał duzy przebieg z 120km silnik niekoniecznie w automacie i pewnie bedzie bez tych dodatków co wyminiłem i watpliwa przeszłosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kkxKażdy ma inne priorytety. Jak chcesz kupić f30 z ubogim wyposażeniem i pralką pod maską, to nikt Ci nie broni :wink:

Tylko nie utwierdzaj w swojej świadomości ludzi, którzy chcą mieć coś konkretnego pod maską :wink:

Oczywiście F30 można kupić za 50 koła, tylko ile w nie trzeba włożyć kasy jeszcze? pakiet startowy może zrujnować portfel :wink:

Sam myślę o f30, ale wiem, że za 50 koła będzie ciężko kupić coś sensownego...

Trochę bardziej świeży wygląd, to nie wszystko w tej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Masakra, podgrzewane fotele, czujniki parkowania...Wez wejdz sobie na znany portal, ustaw filtr na 60tys i zobacz jakie f30 mozesz kupic. No sorki, nie dam sie przekonac aby wywalac tyle kasy na takie stare auto, ktore tylko bedzie szybko tracilo na wartosci, poniewaz nigdy klasykiem nie bedzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.