Skocz do zawartości

Jaki silnik do e90?


suchatowka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

tylko ciezko znajsc z tego co sie rozgladałem to jest ich mało a wiekszosc jeszcze automat ja raczej tylko sedan i manual.A duzo drozsze jest ubezpieczenie powyzej 2.0 i czy w kazdym 3.0 jest dpf??

 

ja przy max zniżce za oc+Ac mini (od kradzieży, zwierząt, kataklizmów) płace prawie 700zł...

co do automatu i manuala to się przejedz tym i tym i wtedy dopiero zdecyduj...(przy manualu-szczególnie po chipie trzeba się wyrabiać ze zmianą biegów, co po jakimś czasie staje się męczące a przy automacie możesz sobie dziewczynę/żonę potrzymać za kolana ścigając się z pod świateł :P :cool2: )

 

jeżeli auto jest sprawne to się nie masz co bać dpf-u, jest bezobsługowy nawet nie zauważysz wypalania...

ja bym bardziej się bał jego braku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ciezko znajsc z tego co sie rozgladałem to jest ich mało a wiekszosc jeszcze automat ja raczej tylko sedan i manual.A duzo drozsze jest ubezpieczenie powyzej 2.0 i czy w kazdym 3.0 jest dpf??

 

ja przy max zniżce za oc+Ac mini (od kradzieży, zwierząt, kataklizmów) płace prawie 700zł...

co do automatu i manuala to się przejedz tym i tym i wtedy dopiero zdecyduj...(przy manualu-szczególnie po chipie trzeba się wyrabiać ze zmianą biegów, co po jakimś czasie staje się męczące a przy automacie możesz sobie dziewczynę/żonę potrzymać za kolana ścigając się z pod świateł :P :cool2: )

 

jeżeli auto jest sprawne to się nie masz co bać dpf-u, jest bezobsługowy nawet nie zauważysz wypalania...

ja bym bardziej się bał jego braku!

 

Fakt - 3.0 diesel od BMW to jeden z najlepszych - jak nie najlepszy. Do tego Automat to nie głupia sprawa. Filtr jest potrzebny - tylko trzeba umieć jeździć autem z DPFem. Po mieście i na krótkie odcinki takie autko się nie nadaje ! :)

_______________________________________________________________
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem nowym użytkownikiem tego zacnego forum i w związku z tym od razu muszę prosić obeznanych w tym temacie o pomoc. Aktualnie jestem na etapie kupna samochodu. Do wydania mam 50 tysięcy złotych. Przeglądając otomoto moją uwagę przykuła aukcja samochodu z okolicy.

 

http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-318i-m-pakiet-sport-benzyna-gaz-ID4p6Yj0.html

 

Moja sytuacja jest nie typowa, ponieważ aktualnie będę przebywał jeszcze 6 tygodni w Irlandii, przez co sam nie mogę wykonać oględzin samochodu i jestem zmuszony do posiłkowania się bratem.

Moje pytania są następujące:

 

1. Czy taka cena w stosunku do tego samochodu i tego co oferuje nie jest czasem zaniżona?

2. Martwi mnie moc silnika - 130km + gaz. Czy taki samochód nie będzie miał czasem zbyt małej mocy? Jak wygląda dynamika jazdy w tej sytuacji?

3. Co sądzicie o tym samochodzie? Macie jakieś inne typy samochodów tej marki, w których można zamontować lpg i nie będą traciły na dynamice?

W grę wchodzi tylko benzyna, ponieważ będzie używane głównie do jazdy po mieście i sporadycznie dalszy wypad za miasto.

 

Z góry dziękuje za pomoc :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jako, że na tym forum potraficie dosłownie prześwietlić każde BMW, prosiłbym o Wasze opinie o e91. Mój, a w zasadzie żony Compact już ma swoje lata, więc pomyśleć czas o czymś nowszym. Podsyłam Wam linka i z góry dziękuję za Wasze opinie.

http://mobil.auto-simic.at/details?id=5081333&hid=395165

Lub z mniejszym przebiegiem, ale słabiej wyposażony

http://www.autoludwig.at/gebrauchtwagen-details/3334/bmw/316d-touring

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2009-2013 E46 330iA; 2013-2014 E91 318dA; 2014-2016 F34 320dA; 2016-2019 F34 330xdA; 2018-2020 G30 540xiA

2020-2023 F98 X4M; 2022-2026 G08 iX3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z tego co patrze to jedno z niewielu godnych uwagi e92 w polsce.Tym autem jezdził jakis piłkarz ale potem przesiadł sie na x6 ;d

 

 

Co powiecie na temat tego autka e93 http://otomoto.pl/oferta/diesel-m-pakiet-full-opcja-ID4p1mTV.html

 

Narazie jedno godne uwagi z polski bo juz duzo tego przejrzalem.Mam okazje w wekkend jechac i obejzec i nie wiem czy mi sie oplcaca.Podaje nr vin WBAWM51020P098107

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Auto zakupiono od jednego z głównych członków forum BMW (klagosz)

Człowiek ten jest totalnym fanem marki i dba o auta w niesamowity sposób.

Proszę poczytać na forum:

Bmw-sport

Poprzedni właściciel kupił auto z pełną historię i 53500km przebiegu, od reprezentanta Polski w piłce nożnej (Pawła Brozka). Auto więcej stało niż jeździło z racji jego częstych wyjazdów na zgrupowania (dop. 3 razy w roku :D ) On sam kupił nowa X6 i tej już nie używał."

 

to już wiem skąd ta cena - ale wzruszająca historia :D

 

samochód chyba ok, ale ten drugi strasznie skatowany i co to znaczy "przyjechał na kołach"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Planuję zakup E91 z silnikiem N47 184 km rocznik 2011 czytam forum i opinie są różne chodzi głównie o rozrząd który lubie strzelić a wymiana jest kosztowna

Powiedzcie mi jak to naprawde jest czy lepiej jest dołozyc i szukać 330d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij tutaj: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=236580

 

Rozrząd zrobić tak czy siak powinieneś, może poprzedni właściciel już to zrobił. Akcji chyba na nowsze modele jeszcze nie ma także albo wyrzucasz kasę i robisz albo liczysz na fart. Silniki nie są chyba takie drogie :)

 

Co do 330d to na pewno kosztuje dużo, dużo drożej. Auta z zachodu z tym motorem w 90% to szroty, bo innego nikt nie sprowadzi kalkulując w to akcyzę 18,6%. Auta z naszego rynku znowu swoje kosztują.

Jak potrzebujesz mocy to nie ma innego wyjścia jak 30d, ale jak 20d Ci starczy to szukaj tego silnika. Rozrząd to zwykła część, która też się zużywa i nie jest wieczna, wiele osób go na forum wymieniało także możesz i Ty. Kupując auto używane, zwłaszcza diesla z konkretnym przebiegiem musisz liczyć się z wydatkiem kilku tysięcy w szczególności w sytuacji gdy poprzedni właściciel nic nie ruszył.

Import pojazdów z USA, Kanady, Emiratów.


www.importusa.pl

www.facebook.com/importusa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W silnikach 3,0 konstrukcja rozrządu jest identyczna i wiele wspólnych części. Jeśli ktoś poważnie podchodzi do tematu to także w 3,0 wymieni rozrząd. Największy problem byl w najstarszych autach z 2007-2008roku. Dla tych roczników jest akcja serwisowa i rozrząd jeśli jest zużyty wymieniany przez producenta gratis.

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś coś powie na temat BMW 320i 2.0 150km N46 ? ? ? czy ten silnik ma jakieś gęste wady ? w sumie mam szwagra mechanika miał taką na placu stała z rok na placu koleś przez nią osiwiał finansowo pęknięty blok silnika ale była z 2008roku 2.0 173km lub 171km nie pamiętam i też N46 jak na mnie to była zajechana każdy odrazu mówi że to gówno . mam upatrzoną 320i 2.0 150km N46 z 2006 r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Planuję zakup E91 z silnikiem N47 184 km rocznik 2011 czytam forum i opinie są różne chodzi głównie o rozrząd który lubie strzelić a wymiana jest kosztowna

Powiedzcie mi jak to naprawde jest czy lepiej jest dołozyc i szukać 330d

 

Nie trzeba tu być prorokiem zeby wiedzieć ze każdy 3.0d jest lepszy od 2.0d :cool2:

Szukaj 3.0d drozej zapłacisz ale i drozej kiedyś tam odsprzedasz...

Frajda z jazdy bez porównania!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Planuję zakup E91 z silnikiem N47 184 km rocznik 2011 czytam forum i opinie są różne chodzi głównie o rozrząd który lubie strzelić a wymiana jest kosztowna

Powiedzcie mi jak to naprawde jest czy lepiej jest dołozyc i szukać 330d

 

Nie trzeba tu być prorokiem zeby wiedzieć ze każdy 3.0d jest lepszy od 2.0d :cool2:

Szukaj 3.0d drozej zapłacisz ale i drozej kiedyś tam odsprzedasz...

Frajda z jazdy bez porównania!!!

Tak, wszystko się zgadza. Z wyjątkiem paru faktów.

3,0 jest cięższy, przez co auto ma gorszy rozkład masy, tym samym ciut gorzej cię prowadzi.

3,0 jest droższy w serwisowaniu (więcej oleju, polowe więcej wtrysków, większe, droższe hamulce i tarcze etc)

3,0 więcej pali, jest droższy w zakupie.

No ale poza tym to ma same zalety. :cool2:

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Auto zakupiono od jednego z głównych członków forum BMW (klagosz)

Człowiek ten jest totalnym fanem marki i dba o auta w niesamowity sposób.

Proszę poczytać na forum:

Bmw-sport

Poprzedni właściciel kupił auto z pełną historię i 53500km przebiegu, od reprezentanta Polski w piłce nożnej (Pawła Brozka). Auto więcej stało niż jeździło z racji jego częstych wyjazdów na zgrupowania (dop. 3 razy w roku :D ) On sam kupił nowa X6 i tej już nie używał."

 

to już wiem skąd ta cena - ale wzruszająca historia :D

 

samochód chyba ok, ale ten drugi strasznie skatowany i co to znaczy "przyjechał na kołach"

 

 

Dlaczego skatowany ? po czym to wnosisz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierownica, lewarek i fotel wytarte niesamowicie. Nie powinno tak byc w E9x, wiec albo ktos wyjatkowo nie dbal o wnetrze, albo - co raczej bardziej prawdopodobne - auto ma juz sporo nalatane. Przy przebiegach okolo 150 tys. km kierownica M normalnie nie ma sladow zuzycia, zas te ze zdjec w ogloszeniach sa przewaznie dosyc "wyswiechtane".

2009-2013 E46 330iA; 2013-2014 E91 318dA; 2014-2016 F34 320dA; 2016-2019 F34 330xdA; 2018-2020 G30 540xiA

2020-2023 F98 X4M; 2022-2026 G08 iX3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.