Skocz do zawartości

Follow Me Home i automatyczne światła


michal_Wro

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Bawiłem się dzisiaj trochę w kodowanie mojego e46, aktywowałem między innymi drl i inne tego typu głupoty, jednak zastanawia mnie funkcja follow me home, mianowicie czy da się zakodować to w taki sposób że dopiero po zamknięciu samochodu światła na chwilę zostają zapalone? Wiem że jak pociągnę dźwignię to na chwilę zostaną ale chodzi mi o to żeby działo się to automatycznie.

Drugie pytanie, aktywowałem dzisiaj automatyczne światła do jazdy dziennej, i przód świeci tak jak chciałem, jednak w trybie automatycznym nie świecą się tylne lampy i podświetlenie rejestracji. Wie ktoś może które funkcje aktywować w NCS Dummy żeby to zmienić?

Wiem że temat był już parę razy wałkowany na różnych forach jednak nie znalazłem na razie żadnej odpowiedzi. Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Światła do jazdy dziennej świecą tylko z przodu. Jak chcesz komplet to trzeba zakodować uruchamianie świateł po zapłonie.

Nawet zepsuty zegar dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.03.2024 o 20:49, michal_Wro napisał(a):

czy da się zakodować to w taki sposób że dopiero po zamknięciu samochodu światła na chwilę zostają zapalone?

Nie ma takiej możliwości w E46.
 

W dniu 28.03.2024 o 20:49, michal_Wro napisał(a):

Wie ktoś może które funkcje aktywować w NCS Dummy żeby to zmienić?

Tak jak napisał poprzednik, DRL świecą tylko z przodu (bez oświetlenia tylnego, oświetlenia tablicy oraz podswietlenia deski rozdzielczej). Tył zapali Ci sie w pozycji auto dopiero po zmierzchu. Nie ma mozliwości zakodowania DRL razem z tym oświetleniem. Jedyna opcja która uruchomi Ci tylne światła, podświetlenie tablicy i podświetlenie licznika to opcja TAGFAHRLICHT_ECE, wówczas ustawiasz włącznik na pozycje świateł mijania i go tak zostawiasz. Ale wtedy zamiast DRL świecą standardowe światła mijania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.04.2024 o 09:32, KucaQ napisał(a):

Nie ma takiej możliwości w E46.
 

Tak jak napisał poprzednik, DRL świecą tylko z przodu (bez oświetlenia tylnego, oświetlenia tablicy oraz podswietlenia deski rozdzielczej). Tył zapali Ci sie w pozycji auto dopiero po zmierzchu. Nie ma mozliwości zakodowania DRL razem z tym oświetleniem. Jedyna opcja która uruchomi Ci tylne światła, podświetlenie tablicy i podświetlenie licznika to opcja TAGFAHRLICHT_ECE, wówczas ustawiasz włącznik na pozycje świateł mijania i go tak zostawiasz. Ale wtedy zamiast DRL świecą standardowe światła mijania. 

Właśnie TAGFARLICHT_ECE zmieniłem na aktiv, i jest jako tako tak jak chciałem. Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.