Skocz do zawartości

Lusterko wewnętrzne fotochrom


Fuser

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Kto się podzieli doświadczeniem w zamianie zwykłego na fotochrom ? Dostępność jest duża, w większości podobne lusterka, ale różnią się osłoną mocowania. Tak, żeby wiedzieć co kupić i nie kupować dwa razy :classic_smile: Jeśli chodzi o elektrykę to widzę, że raczej w miarę prosta sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osłoną mocowania jest inna jeśli masz czujnik deszczu. To nie jest wymagane. Fotochrom jest cały w lusterku i wymaga tylko okablowania. Ramie lusterka można przełożyć a osłoną chwyta za ramie wiec tu masz dowolność. Załóż co bardziej pasuje w twoim aucie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja mam takie lusterko. Nie ma osobnej obudowy. Ramię jest jedną odlaną częścią z plastiku.

IMG_20240308_085758.thumb.jpg.c7bbaea539ff642532b1fe3426a96d27.jpg

Podobnym kształtem są fotochromatyczne

lusterko_1.jpg.77f2ec3e236a7fe914ccfc087f3120cc.jpg

ale również są trochę inne

lusterko_2.jpg.d00870803c1bc53e4bd66a9f217ffc82.jpg  lusterko_3.jpg.8c88258134502efad1a719db756ab175.jpg

Czyli każde będzie pasować mocowaniem i ta obudowa będzie odpowiednio spasowana z szybą ? Nawet jeśli jest od innego modelu ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde pasuje ale te do czujnika deszczu widać z zewnatrz. Wtedy szyba w oryginale ma czarny fragment tam. Kwestia estetyki. Można pomalowac szkło lub nakleic czarna folie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Aha, czyli te inne kształtem są od czujnika ? W drugim aucie mam czujnik deszczu, ale tam obudowa jest jeszcze inna. Ok, już rozumiem o co chodzi :classic_smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolei po zdjęciach

1. Bez kabli taki co nic nie ma w lusterku

2. Taki co ma np diodę od alarmu albo odbiornik centralnego zamka (e36)

3. Większą obudowa plastik chwyta za ramie lusterka, obudowa zasłania czujnik deszczu, lub w nowszych modelach np kamerę do znaków

Pisze o różnych modelach bo z wielu pasuje. Centralne lusterko steruje tez sciemnianiem lusterek zewnętrznych. Nie mozesz kupić zbyt nowego bo ma komunikację po LINbus. Polecam poszukać przyciskami do otwierania bramy 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Od E83 będzie pasować ? Chyba tak, bo tam jeszcze był I-bus.

Godzinę temu, fold napisał(a):

Polecam poszukać przyciskami do otwierania bramy 🙂 

Widziałem taki z przyciskami, ale nie wiem czy to zadziała z systemem MOOVO tak wprost.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zadziała. Trzeba mieć sterownik bramy odpowiedni.

Jest inne wyjście, rozbierasz lusterko wyrzucasz moduł i lutujesz przycisk do pilota w środku. Mam tak zrobione. Jak chcesz to zrobić to zobacz co bardziej ci odpowiada, przyciski w lusterku były w nowszych modelach, w e39 jest moduł bramy kolo przycisku szyberdachu.

 

Wg WDS z E83 podejdzie. Tam nie ma ibusa. Analogowo jest dioda alarmu, sygnał wstecznego i wyjścia na lusterka zewnętrzne. Oczywiście sprawdź jeszcze raz sam 🙂

Edytowane przez fold
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W dniu 8.03.2024 o 18:55, fold napisał(a):

Jest inne wyjście, rozbierasz lusterko wyrzucasz moduł i lutujesz przycisk do pilota w środku.

😂 O tym nie pomyślałem. 

W dniu 8.03.2024 o 18:55, fold napisał(a):

Tam nie ma ibusa. Analogowo jest dioda alarmu, sygnał wstecznego i wyjścia na lusterka zewnętrzne. Oczywiście sprawdź jeszcze raz sam 🙂

Tak, wszystko się zgadza. Będę ogarniał jak zorganizuję lusterko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Kupiłem ładne lusterko od E46 ze wszystkimi detalami na trzy kable - plus, minus i sygnał wstecznego. Sprawdzałem na stole, ładnie ściemnia, wieszak pasuje. Potrzebuję jeszcze złącze do listwy bezpiecznikowej, bo nr 21 okazał się u mnie pusty. Najwięcej roboty będzie z podpięciem do LCM'a, bo tam ciasno 😒

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.