Skocz do zawartości

X5 G05 - zamiana kierownicy


Daq

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, chciałem zamienić kierownicę na wersje z ogrzewaniem. Skontaktowałem się z serwisem BMW aby zrobić to oficjalnie ale otrzymałem taką oto odpowiedź: "Odnośnie doposażenia w wymienione przez Pana podzespoły niestety katalog ETK nie typuje nam takiej możliwości.".

Czy ktoś wie o co może chodzić i czy da się to jakoś mimo wszystko zrobić? Oczywiście zależy mi na profesjonalnej usłudze a nie chałupniczym majsterkowaniu.

Swoją drogą, chciałem też dołożyć head-up (wymiana kokpitu) ale dostałem taka sama odpowiedź 😞

Dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Dołożenie head up to wymiana deski rozdzielczej i szyby przedniej. Kwota będzie zaporowa. Na własną rękę - utrata gwarancji. To samo z kierownicą. Nie wiem czy to nie było w pakiecie z podgrzewanym podłokietnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Ponta napisał(a):

Dołożenie head up to wymiana deski rozdzielczej i szyby przedniej. Kwota będzie zaporowa. Na własną rękę - utrata gwarancji. To samo z kierownicą. Nie wiem czy to nie było w pakiecie z podgrzewanym podłokietnikiem.

tak, podgrzewana kierownica to w pakiecie z podgrzewanymi podłokietnikami w drzwiach i nad schowkiem centralnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Ponta napisał(a):

Dołożenie head up to wymiana deski rozdzielczej i szyby przedniej. Kwota będzie zaporowa. Na własną rękę - utrata gwarancji. To samo z kierownicą. Nie wiem czy to nie było w pakiecie z podgrzewanym podłokietnikiem.

Bzdura, wyświetlacz HUD jest możliwy jako retrofit i jest o tym kilka tematów na zagranicznych forach, deska zostaje, szyba do wymiany-ale to nie problem.Co do utraty gwarancji na całe auto po zmianie kierownicy to kolejna bzdura.Prosze nie zgadujcie Panowie i nie wprowadzajcie ludzi w błąd. Dla zainteresowanych-możliwy również retrofit NightVision.Warszawa-Wesoła-mają wiedzę w temacie.

Edytowane przez tomek777477
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Nie bzdura, tylko auto z HUD ma inny numer deski rozdzielczej niż auto bez tej opcji - deska jest inna. To fakt  anie bzdura.

Po drugie utrata gwarancji na kierownicę i wszystko co z nią się wiąże. Nikt nie pisał o utracie gwarancj na włąsne auto. Poza tym nie jest powiedziane, że ktoś to wyłapie.

Także róbcie na własną rękę, ale jakieś ryzyko też jest.

Także prosze nie zgaduj i odwiedź jaiś realoem i nie wprowadzaj ludzi w błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Ponta napisał(a):

Nie bzdura, tylko auto z HUD ma inny numer deski rozdzielczej niż auto bez tej opcji - deska jest inna. To fakt  anie bzdura.

Po drugie utrata gwarancji na kierownicę i wszystko co z nią się wiąże. Nikt nie pisał o utracie gwarancj na włąsne auto. Poza tym nie jest powiedziane, że ktoś to wyłapie.

Także róbcie na własną rękę, ale jakieś ryzyko też jest.

Także prosze nie zgaduj i odwiedź jaiś realoem i nie wprowadzaj ludzi w błąd.

Deska rozdzielcza będzie miała inny numer bo jest fabrycznie z wyciętym otworem, który przy dodawaniu HUD można wyciąć w obecnej desce bo i tak przychodzi ramka maskująca. Nie chodzi o to aby zaoszczędzić na koszcie deski ale na robocie-a często przy demontażu deski niestety coś nie wraca na swoje miejsce i później coś skrzypi/trzeszczy czy się tłucze. Mniejsza o to -podobno się da i tyle :). Aso nie robi wielu rzeczy bo zwyczajnie serwisowka tego nie przewiduje-co nie znaczy że się nie da.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.