Skocz do zawartości

Spalanie w 520d g30

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam mam pytanie czy spalanie na sporcie 17l w 2 litrowym dieslu to norma. Od jakiegoś czasu zacząłem jeździć 520d wcześniej miałem 750i i jazda tym dieslem jest tragiczna i nie dynamiczna ma chipa i ponad 200 koni i przy mojej jeździe pali 15-17 może 12 zależy od trasy.IMG_0587.thumb.jpeg.9e6c537c386fac374bde854a1ebfacf9.jpeg

Opublikowano

Z tego co piszesz to pali ca 2 x więcej niż powinien. W 3 litrowym dieslu ciężko spalić więcej niż 11 a to i tak trzeba się mocno starać...

O ile w diagnostyce wszystko ok to wgrałbym serię i zobaczył czy cos się zmieni.

Opublikowano

ja mam średnią z 13 tyś km 6,1 😁

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze

Od kilku dni jeźdzę 520d MHD G30 i mam 6,9l (50/50)

 

"strzała 300tyś przebiegu 2019r nic nie było robione "

Może czas najwyższy coś zrobić 😄 

Edytowane przez luk_byd

  • 4 miesiące temu...
Opublikowano

Musisz sprecyzować co to znaczy "przy Twojej jeździe" (gdzie jeździsz, ile po mieście, z jaką prędkością, jak duże miasto, etc.). Bo jeśli chcesz z 520d wycisnąć osiągi jak przy średniej jeździe 750i, to oznacza, że musisz to auto butować na sporcie dosłownie non stop, super ostra jazda gaz/hamulec, co jest absolutnie najgorsze dla spalanie, do tego otwarte okna/dach i klima. Nie wiem na ile robi tu program, ale jeśli silnik ma generować wyższą moc a Ty chcesz ją w pełni wykorzystać, no to wówczas jej wygenerowanie oznacza spalenie większej ilości paliwa w tym samym silniku.

icon3.png G30 530i xDrive

  • 5 miesięcy temu...
Opublikowano
  • Autor
W dniu 19.07.2024 o 23:13, MatiKosa napisał(a):

Musisz sprecyzować co to znaczy "przy Twojej jeździe" (gdzie jeździsz, ile po mieście, z jaką prędkością, jak duże miasto, etc.). Bo jeśli chcesz z 520d wycisnąć osiągi jak przy średniej jeździe 750i, to oznacza, że musisz to auto butować na sporcie dosłownie non stop, super ostra jazda gaz/hamulec, co jest absolutnie najgorsze dla spalanie, do tego otwarte okna/dach i klima. Nie wiem na ile robi tu program, ale jeśli silnik ma generować wyższą moc a Ty chcesz ją w pełni wykorzystać, no to wówczas jej wygenerowanie oznacza spalenie większej ilości paliwa w tym samym silniku.

Gównie była jeżdżona na autostradach but hamulec cały czas 200-240km/h i po miesiącu mojej jazdy silnik się poddał wcześniej auto jeździło w firmie i przez 300tyś nikt go nie pałował, po 4 piecu w 750i zdecydowałem się na sprzedaż. Teraz w moim aktualnym daily m340d mam średnie spalanie z 60tyś 10.5litra owszem jeżdżę tylko na sport/sport+ żeby ten samochód sensownie jeździł. 520d ma nowy silnik z aso nowy właściciel po dotarciu też zdecydował się na chipa i aktualnie pali mu coś koło 7-8 litrów 

Edytowane przez Ponczek520d

  • 1 rok później...
Opublikowano

U mnie historia była podobna. Auto większość życia spędziło na autostradach, ale przy prędkościach rzędu 200-240 km/h układ napędowy dostaje naprawdę solidnie w kość

Opublikowano

Na trasie przy rozsądnych prędkościach 520d potrafi zejść poniżej 6, to nie czary. Chyba, że ktoś jeździ non stop 200-240 to 15-17l nikogo nie powinno dziwić - opory powietrza przy takich prędkościach robią swoje. Warto dodać że przy takim spalaniu koszt przejazdu potrafi zaskoczyć - według moich wyliczeń przejechanie 100 km na takim spalaniu wychodzi ponad 100 zł (!). Szkoda kasy :)

Edytowane przez rolo

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.