Skocz do zawartości

Klapa bagażnika nie otwiera się "za pierwszym razem"


G0rdon

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Ostatnio zauważyłem problem z tylną klapą - mianowicie,po wciśnięciu przycisku klapy lekko odskoczy,ale nie otworzy się. Ale jak wcisnę go jeszcze parę razy lub lekko domknę ponownie to do kolejnego uruchomienia auta klapa otwiera się i z przycisku na klapie i z pilota. Ponadto w ISTA jest też błąd jak na załączonym zdjęciu. Tylko o który zamek chodzi? Ten w klapie głównej czy w tej dolnej rozkładanej? 

20240217_205203.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,wygląda na to,że to będzie przyczyną jak mówisz. 

(Zdjęcie zrobiłem lewego z rozpędu),ale prawy mikrowyłącznik po zamknięciu dolnej pokrywy nie wskakuje w ten plastikowy zaczep...psiknąłem smarem w sprayu ale wciąż nie zaskakuje. 

Teraz pozostaje mi dojść do tego jak zdemontować tą plastikową pokrywę dolnej klapy (poza 5 śrubami torx) to szarpie i szarpie ale coś wyskoczyć nie chce ;)...

20240218_123931.jpg
 

Choć o tyle mnie dziwi,że ISTA mówi,że prawy,a on właściwie zatrzaskuje się...

Edytowane przez G0rdon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo inaczej zadam pytanie - lewy to ten z dłuższą linką,a prawy z krótszą?
Bo tak jak pisałem wyżej, to lewy ( z dłuższą linką się nie zatrzaskuje, więc problem mechaniczny), a ISTA mówi o prawym (który się zatrzaskuje), więc pewnie problem elektryczny...
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla potomnych - udało się rozwiązać problem - przyczyna leżała w... źle ustawionym zaczepie z poniższego zdjęcia, wskutek czego nie wskakiwał on w zamek w klapie dolnej a ISTA wyrzucała błąd zamka...zaczep wyregulowałem ( dwie śruby na zdjęciu), wszystko zaskakuje jak trzeba, błąd na ISTA już nie wyskakuje, a klapa pracuje poprawnie. 😎

20240225_154738.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.