Skocz do zawartości

X5 e53 2000. Problem z nie wyłączającymi się wycieraczkami w trakcie jazdy, manetka na 0,1.


gabors

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam problem polegający na tym, że wycieraczki pracują niezależnie od położenia manetki. Działanie wyglada w ten sposób, że na zerowej pozycji i na pierwszej  działają w trakcie jazdy (tempo raczej wolne). W trakcie postoju nie działają (czasem coś machną o ile pamiętam na pierwszej pozycji  ale nie mam teraz pewności czy to nie było przy próbie inicjalizacji sekwencją z zapłonem). Na pozycjach 2 i trzy działają normalnie. 

Efekt jest taki, że nie sposób wyłączyć wycieraczek w trakcie jazdy niezależnie od tego czy pada czy nie - jest to bardzo irytujące - wycieraczki szorują niepotrzebnie szybę.

W samochodzie jestczujnik deszczu (rocznik samochodu 2000 bez czujnika zmierzchu). Po przeszukaniu różnych wątków podjąłem takie próby::

Odpięcie czujnika deszczu na szybie - nie pomaga.

Czyszczenie czujnika i pryzmatu - nie pomaga.

Wymiana czujnika deszczu na inny (te same numery natomiast software version kapkę niższy:  1.3 zamiast 1.4 bo 1.4 nie mogę znaleźć) - nie pomaga, natomiast wycieraczki pracują innym rytmem (po dwa machnięcia). 

Inicjalizacja czujnika z inpy - rezultat niby ok natomiast jak zerknę czy są błędy to cały czas wskakuje błąd "2 keine Adaptation an Scheibe moeglich". W przypadku softu BMW Scanner " "02 Adaptation at window not possible". Błąd po usunięciu wskakuje od razu z nową godziną. Próba inicjalizacji podjęta na dwóch czujnikach (soft 1.4 i 1.3).

Odpięcie manetki nie pomaga.

Wymiana manetki na inną sztukę (ktoś pisał że rozmazany przez lata metal na stykach może robić zwarcie) nie pomaga. 

Odpięcie aku na +15 min nie pomaga.

Tymczasowe rozwiązanie które daje jakikolwiek efekt - wyjęcie bezpiecznika 41 odpowiedzialnego za czujnik deszczu. Na pozycji 0 i 1 manetki nic się nie dzieje natomiast 2 i 3 działa normalnie (tyle że szybko ze względu na to, że to 2 i 3). 

Nr czujnika deszczu 8382468 HW 0.4 SW 1.4 (na drugim czujniku 1.3 przy HW takim samym).

Kończą mi się pomysły - jakieś podpowiedzi?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym Cię prosić o więcej szczegółów w jaki sposób masa może wpływać na działanie wycieraczek na pozycji 0? 

Mi to wygląda tak jakby wycieraczki dostawały sygnał na przekaźnik do pracy w sposób "zaplanowany" np. serwisowy skoro zaczynają działac w trakcie jazdy z zastrzeżeniem, że działają niezaleznie od mojej woli ( po wyzerowaniu manetki czy ustawieniu na pozycję 1 tj. automat). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przekaźnik od wycieraczek jest uszkodzony, może być problem z modułem głównym, miernik i trzeba sprawdzać

Samochody które były złe jak były nowe, odradzają się w Polsce jako używane BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.