Skocz do zawartości

uszkodzone głośniki niskotonowe Harman Kardon g20


Wojtekbmwf10

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie po dłuższej przerwie. Ostatnio zaczęły mi charczeć głośniki niskotonowe pod fotelem po czym przestały działać. Najpierw pod kierowcą później pod pasażerem w dość krótkim odstępie czasowym. Zastanawiam się jak to naprawić. Mogę kupić używane szroty z OLX, nowe w ASO (ceny jeszcze nie znam)  albo jakieś inne dedykowane pod ten model. Ma ktoś jakieś doświadczenie z awarią/wymianą/upgradem tych głośników? 

 

Screenshot 2024-01-03 at 19.46.56.png

Screenshot 2024-01-03 at 19.47.56.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tzn ja naprawiłem bo u mnie był w jednym przerwany przewód miedziany w membranie i do dzisiaj już prawie rok jest OK.

Gdybym miał wymieniać, to bym wymienił na jakieś aftermarket 4Ohm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem te głośniki w G26 i to prawie od razu po zakupie, bo byłem bardzo rozczarowany jakością grania systemu HK. Najbardziej brakowało mi właśnie basu. Zdecydowałem się na nie tanie rozwiązanie w postaci Focali ISUB BMW2. Głośniki są plug&play. Słyszę zdecydowaną poprawę jakości i ilości basu w źródłach z rozsądną jakością dźwięku, chociażby w Spotify. Trochę tańszym i często wykorzystywanym rozwiązaniem będzie Audison APBMW S8-2 lub APBMW S8-4.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
15 godzin temu, marcinZG napisał(a):

Ja wymieniłem te głośniki w G26 i to prawie od razu po zakupie, bo byłem bardzo rozczarowany jakością grania systemu HK. Najbardziej brakowało mi właśnie basu. Zdecydowałem się na nie tanie rozwiązanie w postaci Focali ISUB BMW2. Głośniki są plug&play. Słyszę zdecydowaną poprawę jakości i ilości basu w źródłach z rozsądną jakością dźwięku, chociażby w Spotify. Trochę tańszym i często wykorzystywanym rozwiązaniem będzie Audison APBMW S8-2 lub APBMW S8-4.

Ile Ohmowe do HK podpiałeś te Focale?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepalona ścieżka na 99% przez wilgoć. Znany problem BMW dla Pro Audio w Tychach. Zaproponowali 2 nowe suby 2 ohm z dynaudio za 1700zł za parę.  Ich zdaniem czego by nie wsadzić będzie brzmiało podobnie. Jeżeli ktoś pragnie, żeby lepiej grało to musi wymienić wzmacniacz. Amen

IMG_4846.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
2 godziny temu, Leonis79 napisał(a):

Mam pytanie jak nie mam systemu harman w aucie to jakie głośniki polecacie??

A jaki masz?
Bo w G20 jeszcze jest HiFi i Standard - Stereo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
3 godziny temu, Leonis79 napisał(a):

chyba  standard - musze sprawdzić w kodowaniu 

Sprawdz w VIN lub fizycznie czy masz tweetery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.01.2024 o 07:44, luk_byd napisał(a):

Ile Ohmowe do HK podpiałeś te Focale?

2-ohmowe. Różnica jest na tyle spora, że zacząłem się zastanawiać, czy będę wymieniać jeszcze wzmacniacz, bo to jednak już duży koszt, około 4-5 tys.

Na pewno wygłuszę sobie na wiosnę drzwi, ale zrobię to sam. Na próbę wygłuszyłem już maskę. Pewnie głośniki w drzwiach również wymienię na Focale, na razie na szybko wymieniłem centralny i tutaj różnica jest zdecydowanie bardziej subtelna niż w przypadku subwooferów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
30 minut temu, marcinZG napisał(a):

2-ohmowe. Różnica jest na tyle spora, że zacząłem się zastanawiać, czy będę wymieniać jeszcze wzmacniacz, bo to jednak już duży koszt, około 4-5 tys.

Na pewno wygłuszę sobie na wiosnę drzwi, ale zrobię to sam. Na próbę wygłuszyłem już maskę. Pewnie głośniki w drzwiach również wymienię na Focale, na razie na szybko wymieniłem centralny i tutaj różnica jest zdecydowanie bardziej subtelna niż w przypadku subwooferów.

Generalnie róźnice w głośności (a więc i trochę w jakości przy niższej głośności) można uzyskać schodząc właśnie z impedancji - z tym że końcówka mocy musi obsługiwać/współpracować z głośnikami o niższej impedancji.

Fabrycznie jest 8Ohm, 2Ohm to już dość spora róźnica. Ale dobrze wiedzieć że targa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukając doświadczeń ludzi z upgradem audio w tych autach czytałem właśnie, co polecają i często przewijała się opinia, że warto włożyć 2-ohmowe głośniki. Na razie same plusy, poza tym, że nie jest to tani upgrade jak za dwa płaskie subwoofery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
16 godzin temu, marcinZG napisał(a):

Szukając doświadczeń ludzi z upgradem audio w tych autach czytałem właśnie, co polecają i często przewijała się opinia, że warto włożyć 2-ohmowe głośniki. Na razie same plusy, poza tym, że nie jest to tani upgrade jak za dwa płaskie subwoofery.

4Ohm suby mozna za grosze kupic od E60 bodajze HK mialo wlasnie 4ohm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.01.2024 o 13:18, marcinZG napisał(a):

Nie wiem jak tam to grało, ale generalnie zależało mi na tym, żeby w aucie w końcu pojawił się jakiś bas bez podnoszenia głośności do takiego poziomu, że soprany ogłuszały mnie.

Zainteresowałeś mnie swoim wpisem.

Sam robiłeś ten upgrade? Ciężko jest się dostać dotych głośników niskotonowych? Ile czasu to mniej więcej zajmuje? Komputer nie sypie żadnymi błędami jak to jest plug&play?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W dniu 12.01.2024 o 14:00, Diav napisał(a):

Ciężko jest się dostać dotych głośników niskotonowych? Ile czasu to mniej więcej zajmuje? Komputer nie sypie żadnymi błędami jak to jest plug&play?

Odkręcasz fotel, chyba TX45 - 4 śruby, po odsunięciu maskownic plastikowych.

Dalej odkręcasz maskownice głośnika. Tutaj albo PH albo TX20

Dalej już tylko odkręcić i wyciągnać głośnik.

 

Śmiało do zrobienia 'przed blokiem' - jeden głośnik na spokojnie w 20 minut.

Fotela nei trzeba wyciągać, wystarczy go położyć oparciem na kanape, nie trzeba wiązki odpinać.

 

Głośnik to 'cewka' - nie będzie błędów. Błąd jest tylko przy zwarciu lub otwarym obwodzie.

Fakt 2Ohm to blisko zwarcia, ale jest ok 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.01.2024 o 14:00, Diav napisał(a):

Sam robiłeś ten upgrade? Ciężko jest się dostać dotych głośników niskotonowych? Ile czasu to mniej więcej zajmuje? Komputer nie sypie żadnymi błędami jak to jest plug&play?

Dokładnie tak jak kolega wyżej napisał. Ja dodatkowo wykleiłem kosze na głośniki jedną warstwą maty bitumicznej.

Tutaj jest tutorial:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.