Skocz do zawartości

Problem z restartującym się radiem CIC


Rysiek999

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ogólnie mam problem ze swoim całym radiem/nawigacją CIC w e91 LCI 2008r która się resetuje.

BMW z dnia na dzień zaczęło się resetować bez żadnych wcześniejszych oznak.

Auto łapie resety tylko jak wyłączę pojazd oraz wyciągnę kluczyk, gdy ponownie włożę do stacyjki i odpalę zapłon auto zaczyna świrować. Najpierw coraz rzadziej co około 3-5 min, potem coraz częściej, czasami zapala się czerwony ekran. Po dłuższym postoju, lub jeździe z restartującym się systemem ( 2-4h) zaczyna działać poprawnie ( do kolejnego wyciągnięcia kluczyka ). Czytałem gdzieś że to Moduł MULF, wymieniłem po numerach na taki sam, problem ten sam. Wyczytałem że to przez płytę nawigacji którą czytnik słabo czyta. Pytałem mnóstwo osób, każdy mówił co innego, jeden że CIC cały do naprawy, drugi ze płyta główna padła, trzeci że to moduł na 100%. Potrzebuje kogoś, kto zna się na rzeczy i nie próbuje naciągnąć na $, bo to co się dzieje w dzisiejszych czasach to jest niesamowite. 😒

Edytowane przez Rysiek999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, mam podobny problem z resetami navi czyli czerwony ekran albo po prostu się wyłącza grające radio (czarny ekran) i po kilku sekundach załapuje, ale dzieje się to tylko raz po odpaleniu i nie za każdym razem tylko co jakiś czas i później jest spokój.

Najczęściej dzieje się to po odpaleniu auta któryś raz z rzędu czyli np jazda po mieście zakupy itp. Dzieje się to na tyle rzadko i w miarę szybko wstaje że nie sprawia mi to problemu, ale boję się że w końcu klęknie na amen tak jak w Twoim przypadku i trochę zacząłem się niepokoić czytając Twój problem, że faktycznie może do tego dojść, bo łudziłem się że ten typ tak ma, ale widocznie może być jeszcze gorzej😬

 

Edit: Próbowałeś może zrobić banalną rzecz czyli zresetować navi? Jeżeli nie, to spróbuj może zadziała, a reset robi się wciskając i przytrzymując pokrętło głośności na jakieś 15-20 sekund do chwili aż system uruchomi się ponownie.

Edytowane przez Smolki06
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.