Skocz do zawartości

Opony całoroczne


hansel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam g05 fabrycznie na 21 calach 741M. Na zimę mam koła 19, niestety nie wygląda to najlepiej i przykro się trochę patrzy na takie auto. Pomyślałem aby wrzucić opony całoroczne na fabryczne felgi. Jest jeden model od zeszłego roku który pasuje, Scorpion Verde All Season. Nie ma homologacji BMW (ma Porsche...) ale i tak kończy się gwarancja więc bez różnicy. Ktoś stosuje to może w X5?

Uprzedzając opinie że opony całoroczne są do niczego, nie zgadzam się z tym. W poprzednich autach zjechałem kilka kompletów całorocznych (klasy premium oczywiście) i sprawowały się super, w zimie i latem. Łącznie z wieloma wyjazdami na narty w Alpy czy w PL, po śniegu, mokrym czy suchym, nie mam zastrzeżeń. I wytrzymywały po 60kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony, które podałeś, nie mają znaczka 3PMSF - więc nie zastępują opon zimowych w krajach, w których opony zimowe są wymagane przez prawo. Jeżeli iść w całoroczne, to tylko takie z tym znaczkiem, wtedy masz pewność, że zostały przetestowane i dostosowane do śniegu.

Do X5 takie opony występują w maksymalnej szerokości 285, więc na 21" fabryczne ich nie założysz. Właściwie jedyna opcja to założyć je na 20" fabryczne, wtedy 275 szerokość na wszystkie 4 koła. (CrossContact2 np.)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Zasłużeni forumowicze
W dniu 24.11.2023 o 07:35, kenhor napisał(a):

Czlowiek uczy sie cale zycie. Na szczescie w USA opony M+S i naped na 4 kola sa traktowane na rowni z oponami zimowymi (przynajmnie w miejscach, do ktorych jezdze na narty). Opony zimowe sa dla mnie niepraktyczne a na calorocznych nigdy nie mialem problemu z trakcja w sniegu (oczywiscie zimowe bylby jeszcze lepsze). 

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.