Skocz do zawartości

BMW E60 520i - Poziom naładowania akumulatora


Bartek-1992

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem z poziomem naładowania akumulatora BMW E60 520I 2003. Akumulator wymieniony rok temu. Ładowanie w czasie jazdy 14,2V.

Około miesiąc temu naładowałem prostownikiem akumulator i odczytałem poziom naładowania akumulatora z ISTA. Dzień przed ładowaniem poziom naładowania wynosił 67,13%. W dniu ładowania 91,41%, dzień po ładowaniu 64,84% - nie jeździłem autem, dwa dni po naładowaniu 63,67% - nie jeździłem autem, trzeci dzień po ładowaniu 67,58% - przejechałem z 10km, czwarty dzień 85,55% - przejechałem 20km, piąty dzień 80,08% przejechałem 200km (pierwszy screen).

Następnie 6 dzień 60,16% - nie jeździłem, 7 dzień brak możliwości oceny: brak wartości lub brak wystarczająco długiej fazy spoczynkowej - przejechałem 30km, 8 dzień 63,28% - nie jeździłem, 9 dzień 60,94 - nie jeździłem, 10 dzień 64,06% - przejechałem 50km, 11 dzień 53,12% - nie jeździłem (drugi screen)

13 dzień brak możliwości oceny: brak wartości lub brak wystarczająco długiej fazy spoczynkowej - przejechałem 30km, 14 dzień 53,51% - nie jeździłem, 15 dzień 48,44% - nie jeździłem, 16 dzień brak możliwości oceny: brak wartości lub brak wystarczająco długiej fazy spoczynkowej - przeparkowałem auto, 17 dzień brak możliwości oceny: brak wartości lub brak wystarczająco długiej fazy spoczynkowej - nie jeździłem, 18 dzień 42,58% - nie jeździłem (trzeci screen)

Na trzecim screenie widnieje już wpis, że poziom naładowania akumulatora jest zbyt niski czyli po 18 dniach.

 

Jeśli wszystko działa poprawnie, jest to możliwe że z taka charakterystyka jazdy po 18 dniach akumulator jest rozładowany (ma 42,48% naładowania)?

Dlaczego jeśli jechałem autem to w niektóre dni jest informacja: brak możliwości oceny: brak wartości lub brak wystarczająco długiej fazy spoczynkowej? 

 

received_10043468019028776.webp

received_831763165348445.webp

received_845000327224572.webp

Edytowane przez Bartek-1992
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klema IBS wymieniona dlatego nam wskazania, wcześniej nie miałem tych parametrów (brak komunikacji z klema w ISTA) i ciągle komunikat o niskim poziomie naładowania akumulatora, nawet jak np otworzyłem drzwi, a auto odpalało bez problemów.

Po wymianie klemy IBS komunikat o niskim poziomie naładowania się nie pojawia ale po obserwacji wskazań z ISTA zastanawiam się czy wszystko jest w porządku.

Akumulator naładowany inteligentnym prostownikiem, w ISTA poziom naładowania wynosił ponad 90%, później jeździłem autem średnio co 3 dni po 20-100km (opisałem w pierwszym poście) i po ponad 2 tygodniach  poziom naładowania wynosi niewiele ponad 40%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, akumulator jak się domyślam byl zakodowany, jakiej firmy aku założony? BMW nie wybacza kiepskiej jakości akumulatora, będzie niby dobrze ale ciągle coś będzie się w aucie działo z elektryką, ładowaniem i poziomem naładowania akumulatora. Ja u siebie naprawiłem wszystkie dziwne usterki dotyczące także ładowania akumulatora wymianą regulatora napięcia na używany oryginał i akumulator Bosch 110 Ah (nowy) no i oczywiście przed tym wszystkim wjechała poliftowa klema ibs. Teraz juz od jakichś 3 lat cisza i spokój z ładowaniem. Nie monitoruję oczywiście tak jak ty no i autko codziennie robi przebiegi od 30 do 100 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulator VARTA 85Ah (nowy) oczywiście zakodowany. Klema również poliftowa.

Dzis sprawdzałem ładowanie w ukrytym menu i wskazuje 14,4-14,8 (przedwczoraj poziom naładowania akumulatora w ISTA wynosił coś powyżej 40), wcześniej jak poziom naładowania był w granicach 90%, ładowanie było 13,9-14,3. Zmiany w napięciu ładowania są widoczne w zależności od poziomu naładowania akumulatora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.