Skocz do zawartości

Brak funkcji BC w MID (po zamianie z IRIS)


ArturG75

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Wymienilem dzis tuner radia IRIS na MID'a. Auto wyposazone jest w BC (przycisk w dzwigni kierunkowskazu i wyswielacz w zegarach). MID dziala, natomiast dostepne w nim mam tylko radio i mozliowsc zmiany czasu. Zadnych pozostalych opcji dla ktorych dokonalem zamiany...

 

MID podlaczylem do starej kostki, nie wiem moze trzeba cos jescze podlaczyc? A moze trzeba przywolac te funkce w jakis sposob.

 

Prosze o rade.

 

Dziekuje.

 

Pzdr,

Artur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie, ze ma tylko trzy i wiecej ich nie bedzie. poniewaz jest to maly BC i duzym nie zostanie. niestety sowa wrobla nie urodzi...

 

Nie rozumiem, myslalem, ze on ma ten duzy komp. Czyli to oznacza, ze ma ten maly i samochodzik na zegarach ?

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mid nie odpowiada za realizacje funkcji. on odpowiada tylko za wyswietlanie. to tak jak z telewizorem - sam kineskop nie bedzie dzialal.

 

Czy to znaczy, ze on nie ma szerokiego wyswietlacza pod zegarami ?

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
dla odswierzenia tematu, ciagle nie mam opcji BC w MID. Moze trzeba przestawic cos w komputerze (jak)?

 

Pzdr,

 

Jak już ktoś napisa wczesniej MID to jest TYLKO wyświetlacz do bordkomputera w wersij HIGH.Ty masz wersję komputera LOW i dlatego oprogramowanie MID'a i Twojego bordkomputera są ze sobą nie kompatybilne. Według mojej wiedzy nic z tym nie zrobisz..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Chciałbym odświeżyć ten temat, ponieważ wiem że w liczniku z dużym wyswietlaczem jest trochę bardziej rozbudowany komputer, który oprócz wyświetlania informacji w MIDzie pozwala na ustawienie takich opcji jak:

blokada rozruchu kodem, ostrzeganie o przkroczeniu zaprogramowanej prędkości, przewidywany czas dojazdu, no i co dla mnie najważniejsze możliwośc zaprogramowania czasów załączania przewietrzanie (luftung) i ogrzewania postojowego (heizung).

Ja mam u siebie w E39 530D z 2000R mały board computer, dołożyłem radio z MIDem licząc że uda się zaprogramowac w/w funkcje, a tu niespodzianka. Muszę więc wymienić licznik.

Wiem że licznik z małym wyświetlaczem podłącza się dwoma kostkami, a z dużym trzema. Może ktoś z kolegów robiła taką podmiankę liczników i wie jaki jest schemat ich podłączenia, czy to duża przeróbka instalacji samochodu, czy wymaga to adaptacji nowego licznika komputerem serwisowym? Wszelkie podpowiedzi będą pomocne.

Sam licznik z dużym wyświetlaczem można nabyc za jakieś 400zł co będzie znacznie tańsze ,lepsze i estetyczniejsze niż przeróbka webasto na odpalanie dodatkowym timerem, jeśli oczywiście wymiana licznika wyjdzie taniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomnij o zamianie licznikow

chcialem to zrobic kupilem juz licznik i tu zonk chociaz duzo ludzi mi mowilo ze to ciezkie do zrobienia

mialem niedawno rozbita e39 wiec se mysle ze wyciagne kable od licznika ale szybko sie opanowalem zobaczac ile tego jest :shock: tysiace kabli biegnacych do "nikat"licznik sprzedalem i dalem sobie spokoj

w bmw niema rzeczy przy jakokolwiek przerobce zeby niebylo komplikacji

masakra juz mi sie odechciewa tego auta

 

pozdro

zycie zaczyna sie po 50i
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.