Skocz do zawartości

Buczenie/wycie tak jakby paska osprzętu lub sprężąrki klimy ale jednak nie


rgrosiak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

czy macie coś takiego w swoich F15 30D ? Jak jest włączony system klimatyzacji to na wolnych obrotach jest wyraźnie słyszalne w kabinie takie wycie/buczenie z silnika, częstotliowość zwiększa się wraz z obrotami silnika, dosłownie jakby wył pasek osprzętu lub kilma, przy zwalnianiu też to słychać równomiernie ze spadającymi obrotami silnika. Wycie ustaje jak się wyłączy system nawiewu przytrzymując dłużej przycisk zmieniajszania nawiewu. Myślałem że to wina sprężarki klimy ale nie bo można przeciez wyłączyć A/C i nic to nie zmienia czyli nie jest to wina spreżarki klimy bo właśnie zakupiłem drugą f15 i mam dosłownie to samo co w poprzedniej a tam profilaktycznie wymieniłem spreżarkę na nową i nic to nie dało. Może to taki urok tych samochodów bo to już drugi ale jest to irytujące a otwierając klapę silnika nie da się ustalić co to wyje/buczy bo praca silnika zagłusza to wtedy. Macie podobnie czy ja mam pecha bo to już druga z idealnie tym samym wyciem i zaczynam sądzić ze to taki urok tego silnika albo w ogóle samochodu. Jutro jadę na wymianę chodnicy EGR w ramach akcji serwisowej to powiem im żeby spojrzeli ale jakoś nie wierzę ze podadzą mi właściwą diagnozę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koło pasowe jest elementem eksploatacyjnym, może guma pomiędzy dwoma elementami metalowymi lecieć: jak obciążasz np sprężarką klimy to leci

Samochody które były złe jak były nowe, odradzają się w Polsce jako używane BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.