Skocz do zawartości

alternatywa dla F25


qbay

Rekomendowane odpowiedzi

niezależnie od silnika trzeba przyznać, że seria F nie jest wzorem jakości, a F25 tylko to potwierdza. Do tego kosztowe dla użytkownika błędy projektowe (EGR, wał korbowy z waty, źle dobrany rozmiar tarcz) itp.)Jaką można znaleźć alternatywę na rynku w podobnych pieniądzach czyli ok 80-90 tys PLN. Czasami mam okazję jeździć RAV4 V 222 KM 2,5 hybryda (full opcja) i powiem Wam daje radę - może nie ma takiego buta jak N55 czy N57, ale przynajmniej nie muszę czekać na awarię motoru za 30 tys PLN, natomiast cena rav jest zaporowa. Co innego - Mercedes (tylko jaki model), Volvo XC60 ? Może ktoś zmienił i może coś napisać?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Naczytales sie w necie problemow i panikujesz. Pamietaj, ze BMW ma duzo ludzi, ktorzy kochaja samochody i czesto probuja zrozumiec problem i naprawic go samemu lub taniej niz w ASO. Pamietaj tez, ze na forach pisza ludzie glownie majacy problemy a nie ci ktorzy ich nie maja. Uzywanych, starszych BMW jest bardzo duzo i stad tez duza czestotliwosc opisu problemow. Posiadacze innych marek maja inna mentalnosc. Niezbyt czesto pisza na forach itd. Porownaj ile widzisz na drogach starych BMW a ile Toyot, Volvo albo innych wynalazkow. Wiekszosc juz zardzewiala albo nie oplacalo sie ich naprawiac i tez poszly na zlom. A BMW jezdza dalej. 😉

F25 to bardzo dobre auto i jak kupisz je madrze, to bedziesz zadowolony. BWM sa tez tanie w naprawie i czesciach. Nie ma co nawet porownywac do Volvo, Toyoty albo Mercedesa, ktorych serwisowanie jest chorendalnie drogie.

Pytaj na forach Merca, Volvo lub Toyoty, bo tu raczej malo kto zaglada, kto przesiadl sie z BMW na co innego (chociaz prawde mowiac, za wiele takich ludzi nie ma, bo jak ktos "wszedl" w BMW to raczej przy nim zostaje).

 

  • Lubię to 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

W tej kwocie, chcąc suva z napędem 4x4 tak dobrze prowadzącego się, to za bardzo nie masz wyboru. XC60 z silnikiem D5 chodzi super, ale ustępuje w prowadzeniu.  Świeższe będą suvy koreańskie, ale takie nijakie, spokojne. 

Sam mam drugie już X3, wcześniej X3 E83, teraz F25 LCI. Oba totalnie bezawaryjne, na mieszanym ogumieniu M pakiet świetnie się prowadzą jak na suva, dużo lepiej od Volvo XC60, Mercedesa GLK i GLC, bo w rodzinie takie auta są i mam porównanie. Dla mnie to jest najważniejsze.

GLC dużo według mnie nowocześniejsze od X3 F25, ale to niezakładany prze Ciebie  budżet 80-90 tyś.

Audi Q5?

 

  • Lubię to 1
Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mercedesy ostatniej dekady to coraz niższa jakość i nie szedłbym ta droga. W bmw może zaczęli oszczędzać na wnętrzu, ale nie bezpieczeństwie, nadal jest dobry czynnik klimy w F, i bardzo dobre jakościowo silniki. To prawda z egr coś nie poszło ale z tego względu zamieniłem X4 z 20d na X3 z N52. W X4 2015 nawet jakość plastików była gorsza bo we wnętrzu wszystko skrzypiało, auto od bmw bezwypadek, po nim przeszedłem na X3 i tam cichutko, poza typowa wada plastiku szybra co naprawiłem wymiana podkładki filcowej w 5 minut i... Cisza 😮

 

Z auta jestem baaardzo zadowolony 🤷🏻‍♂️

Porównaj OC i uzyskaj lepszą cenę niż u agenta:

https://mubi.pl/id-WQVGMF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.09.2023 o 20:17, bart 328 napisał(a):

W tej kwocie, chcąc suva z napędem 4x4 tak dobrze prowadzącego się, to za bardzo nie masz wyboru. XC60 z silnikiem D5 chodzi super, ale ustępuje w prowadzeniu.  Świeższe będą suvy koreańskie, ale takie nijakie, spokojne. 

Sam mam drugie już X3, wcześniej X3 E83, teraz F25 LCI. Oba totalnie bezawaryjne, na mieszanym ogumieniu M pakiet świetnie się prowadzą jak na suva, dużo lepiej od Volvo XC60, Mercedesa GLK i GLC, bo w rodzinie takie auta są i mam porównanie. Dla mnie to jest najważniejsze.

GLC dużo według mnie nowocześniejsze od X3 F25, ale to niezakładany prze Ciebie  budżet 80-90 tyś.

Audi Q5?

 

Potwierdzam też zmieniłem z X3 na X3 F25 LCI (28i N20)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ogole jak mozna pisac ze f25 to awaryjne auto jak to praktycznie bezawaryjne auto. Bardzo dobrze zrobiony, wlasciwie bez konkurencji na rynku, 8hp, xdrive, elektronika wieczna, egr? Co to za problem..... 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja się pozwolę, z kolegą kkx5 zgodzić. Choć początki produkcji były trudne, było dużo felerów, ale szczególnie z LCI samochód stał się naprawdę dojrzały i nie stwarza problemów.

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.