Skocz do zawartości

Problem z emisja spalin BMW 530 D 2014


Karol97

Rekomendowane odpowiedzi

BMW 530D 2014 rok 

 

Witam . Może ktoś może mi doradzić co zrobić . Mieszkam w Niemczech i na przeglądzie przyczepili mi się że za duża emisja spalin . Pojechałem do mechanika i okazała się sonda lambda wymieniłem . Pojechalem znowu na przegląd ale dalej za dużo . Po zmianie się poprawiło ale dalej za dużo . Czy ktoś ma pomysł ? Co jeszcze może być ? Bądź co zrobić chwilowo aby tylko przeszło przegląd . 

 Przed zmianą sondy lambda emisja była 970000 po zmianie około 600000 a norma to 250000

IMG_20230910_111320.jpg

IMG_20230910_111309.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  EGR ,klapki  ,przepływka, najlepiej    usuń wszystkie  adaptacje  ,I ogólnie  sprawdź  szczelność układu    dolotu  

Zły skład spalin  wiąże się z złą mieszanką  paliwo powietrze  + spaliny z egr  to wszystko ma ogromny wpływ 

Może przy wymianie  chłodniczki  zle cos poskręcali

DPF NIE MA NIC do emisji spalin 

On trzyma tylko sądzę  cząstki stałe 

Edytowane przez aramiel123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie  pierwsza  sonda orgi.  była sprawna  wymieniłeś  sprawna na sprawna .  Błędna  diagnoza kosztuje 

Sonda lambda mierzy skład spalin  jak coś jest nie tak  wywala błąd  albo  informuje cie  że coś sie dzieje się z mieszanka  paliwo powietrze , ze zle się spala  paliwo  , mało powietrza , za dużo ,albo za dużo spalin z egr albo za mało  ciul.wie 

 A nie że zepsuła się sama sonda .

Co to może oznaczać  hym..coś z układem wtryskowym  .wtryskiwacze  ,turbo , przeplywka,  egr,  cały dolot  lub spalanie oleju  

Edytowane przez aramiel123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka masz temperature silnika ? pokaz zdjecie rury wydechowej.

 

Jezeli masz sprawny uklad wtryskowy, katalizator na miejscu i DPF, wtryski sprawne i termostaty i rozgrzane auto po trasie to bedziesz spelniac norme.

Jak wjezdzasz niedogrzanym autem to nie masz szans spelnic normy bo niedogrzany silnik przekracza wszelkie normy..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.09.2023 o 21:03, aramiel123 napisał(a):

Jak usuniesz  EGR ,  DPF  razem  z KATEM

 

Noooo mam takie 550D (F11)i jak chcę coś z bagażnika wyjąć to raczej wyłączam silnik ... (śmierdzi i ciągnie do środka) 

Nadmienię iż mam silnik sprawny w 100% ale bez kata śmierdzi jak ze starego Ursusa 🙂 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.