Skocz do zawartości

Nowe BMW porady/rady/ tipy


elmotnt

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry 

 

w końcu po jakiś 10 miesiącach odbiorę swoją 1 120i.

zaznaczam, że nie znam się na samochodach. 

Czy macie jakieś podpowiedzi jak zajmować się tym samochodem aby służył jak najdłużej ? 

Co w nim robić aby sprawował się jak najlepiej ? 

co robić aby używanie tego samochodu było miłe łatwe i przyjemne ? 
 

i pytanie czy macie sprawdzona jakas matę dla psa na tylnie siedzenie ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, elmotnt napisał(a):

Dzień dobry 

 

w końcu po jakiś 10 miesiącach odbiorę swoją 1 120i.

zaznaczam, że nie znam się na samochodach. 

Czy macie jakieś podpowiedzi jak zajmować się tym samochodem aby służył jak najdłużej ? 

Co w nim robić aby sprawował się jak najlepiej ? 

co robić aby używanie tego samochodu było miłe łatwe i przyjemne ? 
 

i pytanie czy macie sprawdzona jakas matę dla psa na tylnie siedzenie ? 

 

o macie dla psa nie wypowiem sie, ale generalnie wszelkie ochronne materialy zamawiam pod wymiar u krawcowej. koszty minimalne (10 zl np) i zawsze customowo zrobione. material wybieram z tego co akurat tam ma.

a autem ile chcesz jezdzic ? 20 lat np? moja rada to nie wierzyc youtuberom i forumowiczom bo zaraz bedą Cie namawiac na oklejenie auta szyb, warstwy nano, dodatki do paliw, olejow, i zmiana wszelkich olejów co miesiac najlepiej. 

ale najlepsza opcja to gwarancja 5 lat, a potem sprzedaz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem jak prostych porad szukasz. Oprócz wspomnianej powyżej wymiany oleju częściej niż zgodnie z zaleceniem producenta oraz wykupienia dodatkowej gwarancji dodałbym nie osiąganie górnych granic obrotów silnika 'na zimnym' oraz zadbanie o silnik w okresie tak zwanego 'docierania'. Ja wymieniłem olej po 'dotarciu', czyli około 1.500 km. Zdania w tej kwestii są jednak podzielone, niektórzy powiedzą, że nie warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiem się na temat wersji M Sport:
- listwa na progu drzwi rysuje się bardzo łatwo. Żałuję, że czymś tego nie zabezpieczyłem.

- eko skóra, z której są wykonane fotele brudzi się dość łatwo. Ja mam malutkie plamy (nie wiem od czego). Próbowałem czyścić mikrofibrą i preparatami i nic nie pomogło. Swoją drogą, może ktoś ma patent?

- jeśli będzie cię irytować "stukanie" czegoś we wnętrzu, to u mnie były dwie rzeczy: element mocowania pasu u dołu, przy fotelu... próbowałem wsadzać tam gąbki, ale nic mi nie pasowało. Po około pół roku element po prostu "wyrobił się" albo "osiadł" (nie wiem :D) i przestało klepać. Klepało również coś pod fotelem pasażera, okazało się, że to spinka od uchwytu do gaśnicy. Przeniosłem gaśnicę do bagażnika i jest spokój

- dwa razy zdarzyło mi się, że samochód całkowicie zgubił telefon. Nie mógł się połączyć i pomogło tylko usunięcie telefonu z samochodu i samochodu z telefonu

- raz całkowicie zawiesił się iDrive. Dało się jechać, ale jedyne co się wyświetlało to prędkość, obroty i wskaźnik paliwa. Nawet wyjście z samochodu i zaryglowanie nic nie dało. Dopiero po 15 minutach system się odwiesił.

Do pielęgnacji wnętrza używam przeciętnych preparatów (sonax) i jest okej. Nie widzę zmian na minus po ponad roku.

oklejenie auta szyb, warstwy nano, dodatki do paliw, olejow, i zmiana wszelkich olejów co miesiac najlepiej - nic z tego nie używałem 🙂

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja odpowiem koledze na temat wersji M Sport:

- listwa na progu nie jest porysowana wcale po 75 kkm jak i prog, pomimo, ze jest sporej wielkosci;

- eko skora - wybralem te fotele dlatego, ze moglem zobaczyc jak po prawie roku zuzyly sie u kolegi, ktory zupelnie nie dba o auto. Zero zuzycia i sa mega latwe w czyszczeniu;

- element mocowania pasa u dolu - kilka przypadkow bylo, w tym i moj. Jedz do ASO, znany problem, wiedza gdzie co podkleic. Jakby Ci sie wydawalo, ze fotel lekko skrzypi (oparcie) to mocowanie lampki pod fotelem; 

- no i telefon rozlacza raz po raz, a nigdy nie zawiesil mi sie system czy kamera, co w poprzednim aucie wystepowalo czesciej.

 

Skory ogarniasz produktami colourlook. Reszte wnetrza wyczyscisz Soft99 washmist. I nie trzeba robic doktoratu. 

Mozna zwiekszyc czestotliwosc wymiany oleju,  jesli bmw wymaga co 30.000 km to co 15.000 km wystarczy. 

Nigdy nie myj auta na myjni szczokowej i raczej podziekuj w ASO za mycie.

Koniecznie wez przedluzona gwarancje do auta i poki jest lato i sa dobre promocje - kup komplet oryginalnych kol zimowych z oponami z homologacja bmw (*). 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, karlos91 napisał(a):

 

Koniecznie wez przedluzona gwarancje do auta i poki jest lato i sa dobre promocje - kup komplet oryginalnych kol zimowych z oponami z homologacja bmw (*). 

Gwarancje przedłużona oczywiście wziąłem, natomiast macie może jakieś sprawdzone koła zimowe z oponami do polecenia ? 

Wiadome że w salonie będą tuż droższe ale może będzie dał się nimi dogadać na jakaś dużą zniżkę z powodu bardzo długiego czasu oczekiwania na samochód. 

jakie koła Zimowe z oponami do modelu M Sport 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wzor 550M z oponami Pirelli: 225/45 R17

554M z Continental 225/40 R18 rowniez wydaja sie spoko. 

 

W konfiguratorze znajdziesz jeszcze do zamowienia wzor 711 M  w malo poplarnym rozmiarze 205/45 R18. Pozostale Bridgestone i te smieszne Pirelli o szerokosci 195 odpusc.  Uj88kTI.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę swoje uwagi do powyższych uwag:

Cytat

- listwa na progu drzwi rysuje się bardzo łatwo. Żałuję, że czymś tego nie zabezpieczyłem. 


u mnie również występują rysy

Cytat

- element mocowania pasa u dolu - kilka przypadkow bylo, w tym i moj. Jedz do ASO, znany problem, wiedza gdzie co podkleic. 

Nie wszystkie ASO wiedzą co zrobić z tym faktem (konkretnie FrankCars) - dzięki @karlos91 za pomoc i namiary na ASO w Rzeszowie.

PS. Nadal twierdzą że nie ma procedury w systemie i zrobią to w formie grzecznościowej , przy kolejnej wizycie ...

 

Cytat

- dwa razy zdarzyło mi się, że samochód całkowicie zgubił telefon. Nie mógł się połączyć i pomogło tylko usunięcie telefonu z samochodu i samochodu z telefonu

Tutaj zauważyłem, że zaraz po aktualizacji jest ok, po jakimś czasie wraca problem z połączeniem telefonu i jego wykrywaniu przez samochód. (zakładam, że soft robi pliki i nie usuwa ich)
Ja już nie usuwam telefonu - jeśli się nie połączy to wychodzę z samochodu, zamykam go - otwieram i telefon się łączy

 

 

Edytowane przez patryk0402_

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.