Skocz do zawartości

BMW E60 520i - inteligentna klema IBS


Bartek-1992

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem w BMW E60 520i M54B22 2003 z klema IBS. Robiłem diagnostykę i pojawia mi się błąd 00299B Cyfrowy sterownik silnika: inteligentny czujnik akumulatora -  komunikacja. Dodatkowo pojawia mi się komunikat w idrive dotyczący niskiego napięcia akumulatora (auto odpala normalnie, akumulator nowy zakodowany) Ten komunikat był przed wymiana akumulatora i pojawia się po wymianie. 

Przy próbie wykonania procedury sprawdzania stanu naładowania akumulatora w ISTA pojawia się komunikat: że inteligentny czujnik nie  może zostać rozpoznany przez sterownik silnika. Możliwe przyczyny: zasilanie IBS przerwane lub BSD między DME/DDE i IBS przerwane, zwarcie, luźny styk. Dodaję załączniki poniżej.

Wiem, że te klemy w przedlifice są dość problematyczne i często padają ale czy moje objawy świadczą o padniętej IBS? Czy faktycznie jak sugeruje ISTA może to być gdzieś luźny styk albo przerwanny przewód? Czy poprostu pada klema i jest zwarcie i stąd błędy?

received_7124591627570178.webp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bartek-1992 napisał(a):

Czy po odłączeniu sprawnej klemy ibs spada napiecie ładowania? Jakie jest napięcie ze sprawna klema IBS, a jakie bez klemy lub z uszkodzoną klema?

Teraz już dobrze nie pamietam (było to ze 4 lata temu) ale u mnie ładowanie z padniętą klemą było w okolicach 14,2~14,4, nie jestem pewien czy z "odpiętą klemą", po wymianie klemy 14,7~14,9 stary akumulator, teraz z nowym aku jest w okolicach 14,5 volt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.