Skocz do zawartości

Wysoka temperatura silnika


Adam B

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wczoraj miałem dość dziwna sytuację amianowicie... Po przejechaniu  około 2km wyskoczył pomarańczową komunikat o wysokiej temperaturze silnika szukałem miejsca żeby się zatrzeć i komunikat się zmienił na czerwony, odcięło moc i max oredkosc to było 30km/h. Jak otworzyłem silnik nie był wogole gorący (mogłem trzymać na nim rękę). Gdzie szukać problemu? czy miał ktoś coś podobnego ? Pacjent to e61 530xi z 2009r 272hp 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bartek-1992 napisał(a):

Pojawiły się jakieś błędy? Sprawdzałeś temperature w ukrytym menu? 

Odcięło moc, bo wszedł w tryb awaryjny

No wyskoczył blad na ekranie ze wysoka temperatura silnika i żeby wyłączyć silnik 

Nie sprawdziłem w ukrytym menu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może pompa wody się uszkodziła. W N52 jest elektryczna, a że dopiero ruszyłeś to silnik wcale się nie nagrzał. Sterownik widząc awarię pompy wysłał takie komunikaty. Szedłbym w tym kierunku. Sprawdzić błędy. Wartości rzeczywiste temperatur, uruchomić pompę z programu, albo procedurą odpowietrzania i słuchać lub patrzeć w zbiorniczku płynu czy się włącza. A może po prostu czujnik temperatury się uszkodził. Kto wie? Trzeba diagnozować.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N52 jak kolega napisał ma pompę elektryczną. Gorący będzie blok i głowica a zimne węże i chłodnica jak pada pompa. Najpewniej padła pompa. One są czułe na wszelkie zanieczyszczenia. Przy wymianie warto zwrócić uwagę na węże. Często te plastikowe końcówki ulegają "utylizacji" i się łamią. Jak będziesz wymieniał pompę warto zajrzeć do przewodów tych, które mają te twarde plastikowe  końcówki do podłączania. Czasem takie kawałki wpadają do pompy i ja blokują, powodując uszkodzenia. Ja przy ostatniej wymianie pompy wywaliłem wszystkie węzę, jak mi po dwóch latach szlag pompę trafił. Skojarzyłem, że międzyczasie rozpadł się waż na tym plastikowym podłączeniu i wg wszelkich danych jest to często sprawcą awarii pomp. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.