Skocz do zawartości

Schemat elektryczny silnika M54B22 potrzebny


Jarewa

Rekomendowane odpowiedzi

Podzieli się ktoś schematem elektrycznym silnika?  jakby co to sekcja czujnik wałka ssący/wydechowy i wału. Czasami jest problem uruchomić błędy  003C1E,003C1F,003C1D raczej nie wierze w usterkę trzech czujników myślę czy coś nie tak z zasilaniem może.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

BMW WDS Online (bmwteka.com)

Sprawdź bezpiecznik nr 3 pod maską, na podszybiu z prawej strony samochodu i zobacz czy są poprawne wskazania położenia wału i wałków w programie diagnostycznym.

Edytowane przez Borsuczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Z 8 lat temu miałem problem chyba podobny w M54B30, też błędy od czujników wywalało, jeden na stałe reszta sporadycznie, trochę z tym walczyłem, najpierw elektryk samochodowy tydzień i nic nie znalazł, odebrałem bo rozłożył ręce w końcu, wymieniałem i podmieniałem elektrozawory Vanosa, czuniki na wałkach, znalazłem wiążkę od innego silnnika, puszczałem kable poza wiązką, nic nie pomagało.

Finalnie coś mnie tknęło i się okazało, że wystarczyło przeczyścić wtyczki i podgiąć w nich piny 🥲

 

Po tej akcji z kolei pojawił się problem wywalania bezpieczników na wiązce koło kompa po deszczu, czy myciu samochodu. Z tym z kolei uporałem się po izolacji kabli z przodu taśmą elekryczną i wymianie peszli na nowe, star kruszyły się w rękach. Chyba jeszcze do mechanika zajechałem na przeczyszczenie mas w komorze silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.