Skocz do zawartości

rekordy przebiegów w x5 - plus krótka historia usterek, ogólna opinia o samochodzie. Dla samochodów 3 lata+ lub 60 tyś km+


Michelsz

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Ciekawy jestem jakie przebiegi zrobiliście do tej pory x5, jaką macie historię pod kątem awaryjności, jak  oceniacie samochód z perspektywy kilku lat, kiedy opadła już pierwsza zajawka nowym samochodem  jeśli chodzi o mnie:

1. rocznik 2020

2. przebieg 60 tyś

3. usterki: wahacz razy 2, soft close od strony kierowcy, sprzączka od zapinania pasów pasażera, 3 x drobne usterki z różnymi czujnikami wymagające resetu systemu (płyn spryskiwaczy, termometr temp zewn),  reszta pierdoły jeszcze większe: dach przesuwny ciężko chodzi, lakier schodzący z końcówek wydechu

4. ogólna ocena: bardzo fajny samochód, dający frajdę z jazdy oraz rodzinny, trochę za dużo różnych drobnych usterek, średnio 3 razy w roku jestem w serwisie na jakieś poprawki itp. Na szczęście jak na razie bez awarii utrudniających lub uniemożliwiających jazdę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To ja jestem jednym z "weteranów" chyba 😉 Samochód z pierwszych dostaw - 2018. Przebieg prawie 150kkm.

Nigdy nie miał usterki uniemożliwiającej jazdę.

Ilość wizyt w serwisie w okresie 4 lat gwarancji jest trudna do zliczenia ale była to głównie walka z softem i wadliwym układem hamulcowym (ostatecznie "opanowane" przez ASO). Po gwarancji na razie padła sonda lambda i czekam na wymianę w ramach "akcji" chłodnicy EGR. Wspomniane końcówki wydechu wymienione na gwarancji. Było jeszcze kilka drobnych napraw ale teraz nawet nie pamiętam czego dotyczyły.

Zadowolenie z samochodu: bardzo wysokie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G05: 

- koniec 2018

- 100k km

- 0 awarii uniemozliwiajacych jazde

- inne usterki: schodzaca farba z wydechow, nowy właścicieli wymieniał kolumnę kierownicy (nie obniżała się automatycznie o tyle co powinna), 

 

F95:

- 2021

- 75k km

- 0 awarii uniemożliwiających jazde

- inne: roleta automatyczna czasami się blokuje, wymieniona przednia lampa (zgłaszała jakiś błąd)

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G05 30D (bez mildhybrid)

- kwiecień 2020

- przebieg 76tys

zero awarii czy usterek. (felgę jedną prostowałem po dziurze i lakier z wydechu złazi ale mam to w d.)

spalanie z całego okresu 8,9 

Zadowolenie 9/10 (najbardziej mi się podobają: zawiecha pneumatyczna, fotele komforty, tapicerka merino, ogólnie wygoda, wyciszenie i komfort, audio harmana, niskie spalanie przy bardzo przyzwoitych osiągach) 

Jedyne co mi czasami doskwiera to podatność auta na boczne podmuchy przy silnym bocznym wietrze przy szybkiej jeździe, niskie sedany tu się spisują wyraźnie lepiej. ale coś za coś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

2019-40i (7os.)

- schodząca farba z wydechu wymiana na gwarancji, powtórka (wymiana lakierowanie we własnym zakresie) jak nowe do dziś

- zacinający się podczas składania drugi rząd foteli. Nowy soft i ok

Reszta super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.