Skocz do zawartości

Spalanie po chipie X3 G01 30i


mikii

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję informacji na temat realnego spalania G01 30i po strojeniu. Obecnie w mieście (na krótkich odcinkach ale bez korków), przy bardzo spokojnej jeździe mam spalanie na poziomie 13l (koła 19'). Wg mojej skromnej opinii, nie jest to mało jak na ten silnik i nie chciałbym by to spalanie drastycznie wzrosło. Stąd prośba do osób, które zdecydowały się na strojenie jak wygląda spalanie po chipie. 

P.S. Chipa nie chcę zrobić do "pałowania" tylko by samochód lepiej szedł od dołu.

Edytowane przez mikii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polęcę delikatnym offtopiciem. Przyznam szczerze, że jestem w szoku, że 30i przy spokojnej jeździe pali 13l. Spodziewalem się max 11l (gdzie dużo ludzi, czy tu, czy na innym forum twierdzą, że schodzą poniżej 10l 😮). Zaczynam się cieszyć, że zdecydowałem się jednak na jednostkę 30D (liczę że średnie nie przekroczy 8.5l przy normalnej jeździe) głównie dlatego, żeby osiągnąć efekt, o którym piszesz, czyli żeby szedł od dołu, bo jadąc 30i odczułem wrażenie, że auto pracowało zero jedynkowo, albo się toczyło, albo wgniatało w fotel po redukcji. G01 30i, w trasie palił mi średnio 7.0-7.5 przy bardzo spokojnej jeździe. W najbardziej zakorkowanym mieście Europy wyszło mi około 11.5 (średnie auta od nowości było trochę powyżej 10l). Też jestem ciekaw czy strojenie poprawia coś w tej kwestii.

Edytowane przez arj1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że spalanie, które podałeś to dla 30d a nie 30i (tak jak napisałeś). 
Bardzo długo biłem się z myślami czy kupić diesla czy benzynę i przyznam szczerze, że decyzja na korzyść benzyny padła po przewertowaniu forum wzdłuż i wszerz. Najwięcej informacji jest od użytkowników 3er i 5er. Oczywiście wiedziałem, że X3 będzie palić więcej, ale nie spodziewałem się 13l (przy obchodzeniu się z pedałem gazu jak z jajkiem). Nie wiem jak użytkownicy osiągają w mieście 10l tym samochodem? Nawet moja żona nie jest wstanie zbić tego spalania z 13 litrów. Powiem więcej, przy dynamicznej jeździe tym samochodem (jak moją F31 B47) w mieście spalanie X3 na poziomie 15l. nie jest żadnym wyzwaniem.... Tak jak piszesz, też uważam, że ten samochód jest zero jedynkowo. 0 = 13l, 1 = 15l bądź więcej i wtedy jest fun 🙂 

Stąd pomysł na strojenie i zwiększenie głównie momentu oborowego. Na chwilę obecnego nie ma żadnego odzewu na moje zapytanie, więc nie wiem czy się zdecyduje na strojenie ale jeżeli tak to nie omieszkam napisać 🙂  

P.S. W trasie ze spalaniem nie jest źle, bo ostatnia trasa do Włoch (3 tyś km) wyszło 10,2l. Jak na zimę, niemiecką autostradę i gabaryty, uważam, że to przyzwoity wynik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

W g01 30i brakuje momentu, w g20 ten sam silnik ma już 400nm i to jest odczuwalne. 

Gdyby 99% przebiegu tym autem nie robiła moja żona to już dawno zrobiłbym mapę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

spalanie 13l to jakiś żart.  Masz popsuty samochód.

 

robiłem modyfikacje silnika 30i na hamowni w firmie Hypertech w grudniu 22.

Od tego czasy przejechałem 17 000 km. 

spalanie : grudzień - marzec , opony zimowe 19", głównie miasto - 9.5-10.5

marzec - do teraz , opony letnie 50% miasto,reszta trasy 8.5-9.0

średnia za ostatnie 8000km 8,5

BTW po modyfikacji pali ok 0.5 l mniej

Dużo zależy od stylu jazdy .  Na autostradzie przy prędkościach 140-160 ok 11l

BTW2 

własnie sprzedaje swoje X3 wiec masz szansę :)

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

U mnie (a właściwie u mojej żony) spalanie w 30i w mieście to jakieś 9,5-11. Autostrada to zależy od warunków atmosferycznych (wiatr, deszcz itp.) ale tak przy prędkości 160 wychodzi w granicach 11-12. Ostatnia trasa do Włoch i z powrotem zrobione ok. 3000km wyszło 8,2. Średnia z ostatnich 50.000 to 10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.