Skocz do zawartości

Bagażnik rowerowy na dach G05


flint

Rekomendowane odpowiedzi

cześć, potrzebuje bagażnik rowerowy na dach G05

jakie macie doświadczenia?

co polecacie?

Tak jak w przypadku każdego wyższego suva i vana, weź się mocno zastanów, czy jazda z drabinką ci odpowiada. Z doświadczenia wiem, że osobniki 195cm nie są w stanie wsadzić roweru na vana 170cm, a x5 ma 175cm wysokość. Jak chcesz jeździć we dwoje + rowery to można rozważyć, jak chcesz mieć 4 osoby i bagaże na chociażby weekend, to tylko bagażnik na hak ma sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ciężko ale ja wsadziłem do bagażnika taką drabinkę https://www.mediaexpert.pl/dom-i-ogrod/wyposazenie-warsztatu/drabiny/drabinka-curver-155160-0-63-m?gclid=CjwKCAjwrdmhBhBBEiwA4Hx5g-RICMoQkZypHRj4CmJOg7xjmvtvU4FI03ChT8Q_54mtRU2_XHX44BoC5EgQAvD_BwE

i wtedy bez problemu wrzucasz i ściągasz rowery. :wink:

Oczywiście najlepszy jest bagażnik na hak, ale jak nie ma to trzeba sobie radzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzedniej G05 jeździłem do czasu montażu haka z rowerami na dachu i najbardziej byłem zadowolony z Thule UpRide - inne miałem ProRide. Ten pierwszy pozwala na szybszy montaż, nie ma problemu z ramą karbonową i ogólnie byłem bardzo zadowolony z niego. Płaciłem za niego wtedy około 600zł, nie wiem jak teraz. O ile przy 2 rowerach nie ma problemu z wkładaniem, ściąganiem, to przy 4 środkowe trzeba już mieć małe schodki. Pytanie też jaki rower - elektryk będzie ważył >20kg, a zwykły 10-15 co robi róznicę przy wkładaniu ;).


Ja na wyjazdy "narciarskie" jak mam box na dachu korzystam z takich schodków: https://www.castorama.pl/stolek-skladany-plastikowy-1-stopniowy-id-1057143.html?store=0&exactc=7b548adcd9a73a19fecbfd33750c36b8&keyword=pla_smart_performancemax_narz%C4%99dzia-i-artyku%C5%82y_pm&gclid=CjwKCAjwrdmhBhBBEiwA4Hx5g-6GWl6UCDA6NpaHMXPWvT4EGI71rWAvmuHW3sPodIvv_fwDu3E1PhoCtZAQAvD_BwE . Są o tyle fajne, że składają się płasko i nie zajmują miejsca. Oczywiście są opcją bardziej dla osób +180cm ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
@BigCactus wozisz rowery z karbonowymi ramami na bagazniku na haku? Jesli tak to na jakim i jak ci sie to sprawuje? Do tej pory nie odwazylem sie zawiesic karbonowej ramy na zadnym bagazniku. Boje sie ze karbon jednak moze peknac jesli zostanie poddany naciskom w miejscach gdzie nie zostal do tego zaprojektowany ale moze nieslusznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też niestety popełniłem ten błąd i nie uwzględniłem haka w konfiguracji.

Da się bez problemu przewieść 4 rowery na dachu, aczkolwiek żeby je tam włożyć to najlepiej mieć pomoc drugiej osoby.

Ja mam 187cm i bez drabinki czy stołka nie da sie tego zrobić.


Jeżeli samochód po gwarancji to może warto pomyśleć o montażu haka poza ASO, bo z tego co @BigCactus opisywał to montaż w ASO jest koszmarnie drogi.

Pozdrawiam

Arljazz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BigCactus wozisz rowery z karbonowymi ramami na bagazniku na haku? Jesli tak to na jakim i jak ci sie to sprawuje? Do tej pory nie odwazylem sie zawiesic karbonowej ramy na zadnym bagazniku. Boje sie ze karbon jednak moze peknac jesli zostanie poddany naciskom w miejscach gdzie nie zostal do tego zaprojektowany ale moze nieslusznie.

 

Regularnie wożę rowery z takimi ramami na haku (Thule) i nic się nie dzieje - po pierwsze zakładam na ramę roweru gumki Thula (kilkadziesiąt złotych), a po drugie uchwyt dokręca się tylko z określoną siłą (później sam przeskakuje i nie ma opcji zbyt mocnego docisku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.