Skocz do zawartości

Hamulce M vs standard


zalci

Rekomendowane odpowiedzi

Mowa o nowym 520d napęd tył. Jeździmy głównie po dużym mieście, rzadko jakis wypad za miasto. Przebieg roczny 16-18 tys km. Warto brać heble M niebieskie czy standard wystarczy? Sporo droższe później w wymianach są? ;)



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wejdź sobie np na stronę czescidobmw i zobacz cenę klocków i tarcz M a zwykłych. do twojego auta. Spokojnie 40% trzeba liczyć. Np do mojego 530i klocki przód zwykle 1250 a M prawie 2000(mowa o oryginalach bmw). 520d ma chyba inne zaciski te zwykle niż 530i.

Czy warto? Jak się ma za dużo hajsu to warto. I wygląda to fajniej i hamuje lepiej. Tylko jeżdżąc po mieście i tak nie wykorzystasz w pełni tego co M oferuje. Jedynie dla niebieskiego wyglądu :wink:

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam ten dylemat. 520xd, codziennie autostrada 80km w jedną stronę. Heble zwykluśkie. Mam też Passata 150 KM diesel i te hamulce w Passacie dużo bardziej ostre są niż ta seria w BMW. Niby jeszcze nie miałem sytuacji podbramkowej, ale kurde mam obawy - przyzwyczaiłem się że hamulce mają hamować a nie spowalniać, a samochód na wietrze ma jechać prosto a nie tańczyć na boki przy każdym ekranie akustycznym (no ale to inny temat do narzekań :) )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też zauwazylem, że seria w BMW hamuje gorzej niż seria w Passacie 150 KM. Wręcz bałem się, że jak coś się wydarzy to walnę. Mam nadzieję, że te M są o wiele lepsze. A z tym tańczeniem, to już w ogole jak czytam to mnie załamujecie. Ja jak jadę paskiem 200 non stop to nic mi nie tańczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.